If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nefér recenze Assassin's Creed II?

Další snaha o ovlivnění recenzentů?

Tak a máme tu novou aférku kolem údajného tlaku na recenzenty, která se v tomhle případě točí okolo příchozí multiplatformové hry Assassin's Creed II. Na jedné straně je přitom německý magazín Computer Bild Spiele a na druhé Ubisoft.

Computer Bild Spiele byl natolik rozhněván počínáním Ubisoftu, že neváhal dokonce na obálce svého aktuálního čísla uveřejnit své obvinění. Ubisoft si měl totiž klást nefér podmínku na oplátku za dřívější poskytnutí review kódu uvedené hry. Jakou že? Šlo o garanci kladného hodnocení, což magazín ve svém oficiálním vyjádření označuje za naprosto skandální.

A současně podotýká, že bude určitě rád, pokud si u nich Assassin's Creed II vyslouží dobrou známku. Nicméně tato bude za skutečnou kvalitu díla a nikoliv časovou exkluzivitu článku, který se tak objeví až v dalším čísle.

Je rozhodně velká škoda, že tenhle potenciální hit od Ubisoftu si už takhle na začátku poněkud pošramotil své renomé. Nicméně kontroverzní krok vydavatele asi těžko nějak ovlivní předvánoční herní hlad a předpokládané vysoké prodeje tohoto počinu. Nebo máte na věc jiný názor?

Comments