If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Extrémní sjíždění hor ve Steep

Nástupce SSX - máme info.

Na Aljašku a do skutečných Alp i s vrcholkem Mt. Blanc vás vezme nová herní značka Steep od francouzského studia UbiSoftu (autoři mulťáku Splinter Cell i Assassins Creed). Vyjde pro všechny platformy letos v prosinci a pokusí se překonat už nepokračující sérii SSX od EA.

"Naučte se zdolat ty nejvíce epické hory na světě, ať už na lyžích, snowboardu, jako paragladista či superman s wingsuitem. Ať už sólo nebo s ostatními hráči, se kterými poté nasdílíte své frajerské kaskadérské kousky. Vyzvete je, ať pokoří vaše triky či připravené výzvy... hory zkrátka čekají na prozkoumání," praví se v popisku hry odhalené nechtěně ještě před oznámením na konferenci.

Dle šéfa Ubisoftu prý půjde o plnohodnotný otevřený svět, kde si vytvoříte vlastní trasu (ta se se všemi parametry automaticky uloží pro analýzu později) a můžete se po něm svobodně pohybovat. Při výběru hor se kamera hezky plynule oddálí a vyberete si jiný kopec, něco jako na mapě lyžařského střediska.

Hrát můžete z vlastních očí i s third-person kamerou. Při opakovačkách budete disponovat volným pohybem kamery či zpomalením, jako byste stříhali něco z GoPro a vybírali ty nejpovedenější kousky.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments