If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

F.E.A.R. 3 oznámen

Extrémní strach s kooperací na podzim.

Formou tiskové zprávy oznamuje Warner Bros. Interactive Entertainment třetí díl oblíbené hororové FPS F.E.A.R. Trojka vyjde již tento podzim a to na Xbox 360, PlayStation 3 a PC.

Ve F.E.A.R. 3 nebude chybět Alma, která se stala de facto maskotem série F.E.A.R. Tentokrát bude přítomen i kooperativní multiplayer, jehož se mají účastnit synové Almy - Point Man a Paxton Fettel. Tento co-op bude vynikat především v odlišnosti. Každý hráč bude mít velmi rozdílné schopnosti a bude tak ovlivňovat nejen svoji hru, ale také hru spoluhráče.

V singleplayeru se bude hrát za geneticky vyšlechtěného super vojáka Point Mana. V co-opu se hráči mohou připojit do boje v kůži jeho bratra Paxtona Fettela, který disponuje neuvěřitelnými telekinetickými schopnostmi. Přítomen by měl být i značně vylepšený krycí systém.

Hru vyvíjí Day 1 Studios, tvůrci prvních konzolových FEARů, ve spolupráci s Monolithem. Podle prezidenta Warner Bros., Martina Tremblaye, by měl být F.E.A.R. 3 hororem, kooperací a střílečkou z pohledu první osoby v tom nejlepším smyslu.

A aby se hráči báli u třetího dílu ještě víc, k vývoji byli přizváni i dva zkušení tvůrci hororů - režisér John Carpenter (Halloween, Village of the Damned) a scénárista a tvůrce hororových komiksů, Steve Niles (30 dní dlouhá noc). Oba by měli zajistit, aby byl ve hře přítomen "extrémní panický strach". Niles pomáhal při psaní herního scénáře a Carpenter zase konzultoval herní filmečky.

Comments