If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Dojmy z F1 Race Stars

Licencovaná F1 hra s obřími hlavami a fantasy okruhy.

Kimi Raikkonen s obří hranatou hlavou, monopost Ferrari scvrklý jako motokára a přístavní okruh v Monte Carlu s fontánkami na trati a obřím skokánkem s katapultem? Ne, to naštěstí nejsou nové nápady Bernieho Ecclestona pro další ročník F1, nýbrž fantazie z další F1 hry, kterou se britští Codemasters snaží vytěžit maximum z udělené licence od FIA. Po dospělé F1 2012 (recenze, 7/10) tak přichází na řadu mnohem jednodušší titul z řady "ef jedniček", tentokráte určený pro domácí zábavy a nejmenší hráče.

F1 Race Stars je vlastně obyčejný karting, kterých je s různými postavičkami na trhu celá řada, ale docela vtipně naroubovaný do světa nejvýkonnějších monopostů a s několika zajímavými prvky. Předně tu máme celý licencovaný startovní rošt letošní sezony, včetně všech pilotů s obřími hlavami a týmů s pidi formulkami. Podobně i okruhy patří mezi skutečné lokace závodů, nicméně zde jich najdete už jen 11 a vždy jde o fantasy tratě, zlehka inspirované těmi skutečnými.

Takže kupř. v tom Monaku také pojedete kolem přístavu, hotelu i v tunelu, ale drtivá část tratě je smyšlená a okořeněná různými naschválnostmi a úpravami pro živelnější závodění. Nechybí tak jízda na dálnici, jinde i kličkování mezi civilními auty (!), obří skokánky, tunely, zkratky, alternativní cesty a různé překážky na vozovce. Vše ve velmi jednoduché, ale veselé a pastelově barevné grafice, která vypadá jak papírové vystřihovánky, jíž navíc koření jak střídání denní doby, tak i různé počasí.

Hru si můžete již nyní vyzkoušet v aktuálním demu.

Velkým trumfem F1 Race Stars jsou hromadné závody s živými hráči, však můžete počítat se splitscreenem dokonce až pro kvarteto hráčů na jedné pohovce, přičemž i takto hromadně jezdíte klidně spolu celou kariéru zdejšího mini mistrovství formulek. Jakkoli vždy startuje pouze omezený počet 12 vozítek, ve stejném počtu si takto zajezdíte i na internetu. Kromě toho se nabízí ještě časovka pro pilování znalosti tratí a porovnávání časů na online žebříčcích a rychlý závod v osmi různých variacích a obměnách.

Gameplay trailer se singlem i splitcreenem

Vše rozvržené na 3 obtížnostní stupínky, dané stejným počtem kubatur monopostů od jednoho do tří litrů objemu. Kromě plynu a brzdy vás tak v závodě zajímá už jen tlačítko powerupů, které nacházíte na trati. Jejich nabídka je sice dávno zažitá, ale zase potěší jak vtipné využití slipstreamu, KERSu jako nitra, tak i fungující boxy, které vám v nezpomalené rychlosti v cuku letu opraví poškození autíčka, jež jste nabrali na trati a které formulku drobně zpomaluje.

F1 Race Stars vyjdou pro PC, PS3 a X360 u nás 30. listopadu za sníženou cenu 559-899 Kč.

rezervovat na Xzone.

Když vám pak k tomu hraje ještě pěkně řízlá rocková hudba, tedy žádné dětské slaďáky, jak bych očekával, můžu z hraní novinářské preview-verze na X360 potvrdit, že zejména ve více hráčích jsou F1 Race Stars docela solidní zábavou na večery s přáteli či dětská dostaveníčka. Arkádové formulky se nezáludně řídí, nejedou moc rychle a okruhy mají vždy v kapse nějaké to nečekané překvapení. F1 Race Stars tak mohou být vhodnou alternativou pro malé fandy F1 a domácí večírky se závodně naladěnými kamarády.

Find out how we conduct our reviews by reading our review policy.

About the Author

Michal Jonáš

Contributor

Comments