If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fable II rozkouskované na epizody

Ta první v září na Xbox Live zdarma.

Potenciál přídavných balíčků je vyčerpán, zfilmování by se za pouhý rok nestihlo, všichni zájemci ochotní vysolit plnou cenu už tak asi učinili (cca pět milionů lidí) a teoretická PC konverze takové hry se výrobci v minulosti neosvědčila (např. u Gears of War). Co s tím? Microsoft potřebuje trochu připomenout, zviditelnit sérii Fable před příchodem třetího dílu, a tak vyrukoval s nevšedním plánem.

Vezme plnou verzi Fable II tak, jak ji znáte, nebude ji nijak upravovat, rozkouskuje ji na epizody a postupně je bude vypouštět v rámci své služby Games on Demand na Xbox Live. Dne 29. září se takto objeví první epizoda těchto Fable II: Game Episodes. Nejlepší je, že první epizoda bude ke stažení zcela zdarma. V této jakési obdobě dema si zahrajete začátek hry, kdy je hrdina ještě chlapcem a poznává svět Albionu.

Jakmile první epizodu dohrajete, dostanete na výběr: buď si koupit pokračování příběhu v druhé epizodě (až vyjde za nějakou dobu) nebo rovnou plnou hru (ihned). Kolik bude jedna epizoda stát, zatím není známo, ale celkem jich bude pět na sebe navazujících.

Tento nový model distribuce dává komukoli šanci zahrát si třeba jen první polovinu Fable II za menší peníz a pokračovat v příběhu teprve, až na něj bude mít čas, chuť nebo prostředky (pokud tedy vůbec někdy).

S přihlédnutím ke statistikám, z nichž vyplývá, že většina hráčů obvykle nedojde ani do poloviny nějaké hry, to je od Microsoftu zajímavý nápad. Ideálně se šiknoucí pro takovéto re-edice dřívějších hitů, které ještě nejsou zase tak staré na to, aby byly zlevněny.

Fable II Game Episodes budou kompletně kompatibilní s achievementy, výzvami, datadisky a uloženými pozicemi z původní krabicové hry. Váš postup tudíž můžete libovolně přenášet mezi epizodickou a standardní verzí.

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles