If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fallout 4 a Skyrim mody na PS4 nebudou, Bethesda říká, že kvůli Sony

Jsou rozhodnutím Sony zklamaní.

Nevypadá to, že Fallout 4 a Skyrim Special Edition bude na PlayStation 4 někdy podporovat uživatelské mody.

Fallout 4 na Xbox One podporuje mody od května.

Bethesda o tom napsala na svém blogu a říkají, že Sony takovou možnost blokuje.

"Po měsících diskuzí se Sony musíme s lítostí oznámit, že ačkoli jsme dlouho připraveni nabízet podporu modů na PS4, Sony nás informovalo, že nedovolí uživatelské mody tak, jak by měly fungovat: kdy uživatelé mohou udělat cokoli chtějí buďto pro Fallout 4 nebo Skyrim Special Edition."

Pro majitele Fallout 4 na PS4 je to poměrně špatná zpráva vzhledem k tomu, že jim bylo řečeno, že podpora modů bude i na této platformě.

Ta už funguje od května na Xbox One, ale ne úplně bez chyb. Používá PC textury, což může vést k problémům s pamětí a výkonem. Na PS4 byly navíc problémy se zvukovými soubory, protože PS4 používá svůj formát a velikost modů mohla být maximálně 900 MB, zatímco na Xbox One jsou to 2 GB. Bethesda ale říkala, že spolupracují se Sony, aby tahle omezení vyřešili.

"Stejně jako vy jsme rozhodnutím Sony zklamaní vzhledem k tomu, že jsme tomu věnovali spoustu času a energie," říká Bethesda. "Než nám ale Sony umožní poskytnout na PS4 skutečnou podporu modů, tento obsah nebude pro Fallout 4 a Skyrim Special Edition dostupný."

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments