If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fallout 5 je v pořadí, kéž bychom dodělali The Elder Scrolls 6 rychleji, posteskla si Bethesda

+ startovní trailer k Anniversary edici Skyrimu.

V těchto dnech vychází už x-tá re-edice Skyrimu v Anniversary verzi, viz startovní trailer níže.

Při té příležitosti poskytl Todd Howard, ředitel Bethesda Game Studios nečekaně otevřený rozhovor pro IGN, kde promluvil o jejich plánech i úmyslech.

Přiznal tam, že dlouhé rozmezí a čekání mezi The Elder Scrolls V: Skyrim a The Elder Scrolls 6 (oznámeném už na E3 2018) není ideální.

Nicméně přetrvávající popularita Skyrimu a úspěch The Elder Scrolls Online prý umožnily, aby firma zůstala "zdravá" a mohla podniknout nové věci, jako třeba Starfield.

"Kéž bych měl kouzelný proutek a dokázal zařídit, aby The Elder Scrolls 6 bylo hotovo rychleji. Ale chceme se ujistit, že to uděláme správně. A také se snažíme o to, aby další hra měla silný dopad, až bude venku. Krom toho jsme mezitím měli jiné pecky, jako Fallout 4, který se stal obřím hitem a strávili jsme na něm plno času."

Se Starfield (listopad 2022) si prý Bethesda plní svůj dávný sen a to zkusit něco úplně nového, v novém univerzu. Prý si řekli, že když ne tehdy (po dodělání Fallout 4 ve 2015), tak už se jim ta šance možná nemusí naskytnout nikdy. I díky zájmu o TESO si mohli dovolit pustit se do Starfield.

A co případný Fallout 5, ptáte se? I k němu se Howard vyjádřil.

Prakticky vyloučil, že by ho svěřili externímu studiu, jako je Obsidian, protože je prý součástí jejich DNA a chtějí si ho udělat sami. Jen je aktuálně prostě "ve frontě", až budou hotovi s ostatními projekty. Mají prý ve firmě seznam přání, které do hry jednoho dne chtějí dát, ale čekání na něj bude mimořádně dlouué, nejprve totiž musí dokončit Starfield a pak The Elder Scrolls 6.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Starfield

Xbox Series X/S, PC

The Elder Scrolls V: Skyrim

PS3, Xbox 360, PC

See 1 more

The Elder Scrolls VI

Video Game

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments