If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fallout kauza: Interplay kontruje

Spor s Bethesdou se zamotává protižalobou.

O tom, že Bethesda žaluje společnost Interplay, protože údajně "parazitují" na značce Fallout, jsme už psali. Teď se ale karty zajímavě obrací. Interplay se rozhodl zažalovat Bethesdu.

Bude odplata sladká? Mohla by. Kdyby Interplay vyhrál, změnila by se smlouva mezi nimi a Bethesdou na pouhé licenční ujednání a naopak by musela Bethesda platit Interplay za to, že si mohli "pronajmout" značku Fallout. A zaplatit jim pěkných pár milionů z úspěšného Fallout 3.

Bethesda původně Interplay žaluje za to, že stále pokračují ve vývoji Fallout MMO, tedy online multiplayerové hry z prostředí Falloutu. Na to měl původně Interplay právo, ale musel do jistého data sehnat na vývoj finance a oznámit to Bethesdě. Ta tvrdí, že se tak nestalo, Interplay tvrdí opak a má údajně i důkazy. Dalším místem sporu bylo to, že Interplay začal prodávat Fallout, Fallout 2 a Fallout Tactics na digitálních službách a dokonce i v krabicové verzi jako Fallout Trilogy. Bethesda si myslí, že podle smlouvy na to neměli právo a pasou se tak na značce, kterou Falloutem 3 znovu vybudovali. Interplay tvrdí, že co si dělají s jejich předchozími hrami je jejich věc a na to se žádný bod z licenčních smluv nevztahuje.

Právě k tomu se ostatně vztahuje i to, proč Interplay žaluje Bethesdu. Ta když zjistila, že Interplay prodává původní Fallout hry, začala psát serverům jako GameTap nebo GoodOldGames, aby hry stáhli, protože na ně nemá Interplay právo. Tím poškozovali jejich jméno. Zajímavé na žalobě je tvrzení, že Bethesda obtěžovala všechny třetí strany, se kterými Interplay jednalo a tím naopak Bethesda porušila jejich smlouvu. Mohlo by se tedy stát, že ta pozbude platnosti a bude platit původní smlouva, ve které stojí, že licenci na Fallout drží Interplay a Bethesda si ji pouze pronajímá. Bethesda by tak musela zaplatit za Fallout 3 Interplay zhruba 15 - 20 milionů dolarů.

Tak které ze stran fandíte?

Tagged With

Comments