If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fallout MMO je ve vážném ohrožení

Interplay stojí před bankrotem.

Společnost Interplay, která vznikla už v roce 1983, možná bude muset ukončit veškerou svou činnost. Má totiž milionové dluhy, které nemá v současnosti jak splácen a tak ji nejspíš čeká bankrot. Jedinou její záchranou by bylo, kdyby do Interplay někdo nalil peníze jako investor nebo je někdo odkoupil.

Ve zprávě investorům se píše, že je Interplay v dluhu 3 miliony dolarů a na účtu mají pouze 3000 dolarů. Podle ní už nejsou schopni vůbec provozu a bankrot se zdá neodvratitelný.

V ohrožení není jen Fallout MMO, ale také připravovaný DSiWare titul ClayFighter, WiiWare hra Stonekeep a Descent nebo Earthworm Jim 4, což je jedna z mála značek, která jim zůstala.

Pokud by skutečně došlo k bankrotu Interplay, Fallout MMO by ještě mělo jisté šance přežít. Společnost by mohla rozdělaný projekt prodat další straně, aby alespoň měla na zaplacení svých dluhů.

Není to poprvé, co stojí Interplay před bankrotem. Podobná situace nastala také v roce 2004, kdy se museli přestěhovat do menších kanceláří a prodat také několik jejich cenných značek včetně Falloutu, za který zaplatila Bethesda něco málo přes 5 milionů dolarů.

Dodnes se spolu s Interplayem soudí o Fallout MMO. Bethesda tvrdí, že nemají právo na hře pracovat, Interplay je přesvědčen, že jim to povoluje smlouva, kterou s Bethesdou uzavřeli - měli jim sice totiž prodat celou značku Fallout, ale s tím, že budou mít možnost vytvořit Fallout MMO.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments