If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fámy o Starfield, údajném klonu Mass Effect od Bethesdy

Proč nevěřit + E3 teaser.

Tyhle spekulace se vynořily už o víkendu, ale na první pohled působily tak nesmyslně a neautenticky, že jsme se rozhodli je úplně ignorovat. Nicméně řada médií je dnes přebrala a spousta lidí jim věří či bude později zklamána, takže je potřeba to uvést na pravou míru.

Stačí se podívat hned na úvodní větu z příspěvku anonymního pisatele na 4Chan: "Ahoj, jsem leakerem z Bethesdy a chtěl jsem vám nastínit, co plánuje na E3". To by samo o sobě stačilo, abyste byli na pozoru a nevěřili následujícím řádkům, zjevné fámě.

Chystaná hra Starfield od této firmy má být dle těchto fám údajně sci-fi RPG v otevřeném světě a v pohledu z vlastních očí, něco jako Mass Effect, ale ve stylu Skyrimu. Přítomno má být údajně 5 až 10 ras, přičemž vývojáři prý debatují, jestli se má odehrávat v universu Falloutu, přitom už má být nyní v plné výrobě (výběr univerza se ale vždy řeší jako první věc).

Cílem Bethesdy prý totiž má být propojit všechny své série do jednoho celku, aby na sebe vzájemně odkazovaly. A teď se držte, přichází "zlatý hřeb": Fallout má být prý začátkem této časové linie, Starfield někde uprostřed a Elder Scrolls až v daleké budoucnosti. Už tohle je samo o sobě úplná blbost, kvůli které byste to měli rychle vypustit z hlavy.

Nemluvě o tom, že Bethesda není tak velkým studiem, aby interně zvládala pracovat na podobně rozsáhlé hře - vedle té freemium AAA hry a vedle nástupce Skyrimu. Jak se už několikrát vyjádřila, sama dělá jen na dvou obřích projektech, tenhle by byl už tím třetím, to by momentálně nedala. Možná se skutečně jmenuje Starfield (tento název neslyšíme prvně), ale na 99% není tím, o čem tento "leaker" hovoří, jen aby na sebe upooutal pozornost a vystřelil si ze všech v branži.

Podle věrohodnějších zdrojů bychom na E3 měli spatřit od této firmy (resp. od spolupracujících studií) například oznámení nového Wolfa na letošní podzim či The Evil Within 2 (vedle Fallout 4 VR) - zde nicneříkající teaser, chytřejší budeme v noci z neděle na pondělí, až konference proběhne:

Comments