If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hráči vyzývají k bojkotu Ubisoftu

Dalo se to čekat - co požadují?

Jistě jste četli náš obsáhlý článek o nové ochraně Ubisoftu, která vyžaduje permanentní připojení k internetu. Dalo se čekat, že na tak tvrdou DRM ochranu herní nadšenci nějak zareagují a už je to tady. Bojkot.

Na blogu Boycott Ubisoft jsou celkem obsáhlé požadavky, které hráči chtějí od společnosti splnit, nebo přestanou jejich hry kupovat.

Které hry nemají hráči kupovat? Ty hry od Ubisoftu, které používají agresivní ochrany SecuROM 7, první verze StarForce nebo novou DRM ochranu Ubisoftu. Hráči by neměli kupovat ani jejich konzolové hry, protože pak přestane Ubisoft zcela podporovat PC trh, dokonce nemají kupovat ani špatné konzolové porty na PC, jako je Prince of Persia (bez dodatečného obsahu a špatné optimalizace).

Kupovat mají hry, které obsahují kvalitní ochranu jako je SafeDisc nebo Steamworks, nebo hry bez žádné DRM ochrany, jako Ubisoft hry na GOG.

Co požadují, aby obsahovala správná DRM ochrana? Měla by bezproblémově fungovat i v offline režimu, aby kontrola aktivace byla nejdříve po dvou týdnech mezi sebou, aby se dala aktivovat i přes dial-up, aby obsahovala metodu, jak ji zprovoznit i bez internetového připojení, měla by také umožňovat bazarový prodej a aby na ní vycházely minimálně dva roky po vydání patche.

Jak je na blogu hezky upozorňováno, jakákoliv DRM ochrana nezabrání pirátství. Pouze obtěžuje zákazníky, kteří si hru legálně koupili. Je pravda, že Splinter Cell: Chaos Theory, která obsahovala první verzi ochrany StarForce, byla cracknutá až za 425 dní po vydání, ale jakmile piráti zjistili, jak na to, už žádná další hra se StarForce nepředstavovala problém. Hry jako Spore nebo Bioshock s ochranou SecuROM 7 byly cracknuty krátce po vydání.

Tagged With

Comments