If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fantastický filmeček oživeného Beyond Good & Evil 2

Mimořádné ambice žádají pomoc.

Po patnácti letech od jedničky konečně UbiSoft blíže (stále se ostýcháme říct, že plnohodnotně) představil Beyond Good & Evil 2. Nejprve si získal publikum na E3 konferenci naprosto úžasným renderovaným filmečkem, jaký jste ještě letos neviděli. Aby pak požádal komunitu o pomoc s vývojem a její nápady prostřednictvím Space Monkey Programu.

Filmeček začal scénou, v němž opičák provádí obchod s děsivě vyhlížejícím prasečím mužem v nátělníku (známe z artworků). Ten se hodně rozzuří, když mu docvakne, že byl podveden a dostal za disk namísto vzácné relikvie jen čokoládový podvrh. To už ovšem opičák zdrhá na střechu a se svou tmavší parťačkou (vlasaté Afroameričanky jsou teď v módě) frčí na létající motorce scénou, která připomíná Pátý element, jen nad něčím, co připomíná starodávné asijské město a jeho budhistické chrámy. Po efektní honičce a mazané přestřelce s policií ve vzduchu vkládá disk na své lodi do čtečky, což mu a posádce (vypadá trochu jako Jade? Její matka?) odkrývá souřadnice pro další destinaci, kam se vypravit...

V tu chvíli vstoupil na pódium zadýchaný designér Michael Ancel z Ubisoft Montpellier, který poděkoval všem podílejícím se na zdlouhavém vývoji (jen technologie jim prý zabraly tři roky práce) a hlavně šéfovi firmy za podporu. Je si vědom toho, že fanoušci mají ta nejvyšší možná očekávání. Potvrdil, že jde o prequel zasazený do období ještě předtím, než byla vůbec Jade narozena. Součástí hry bude překvapivě co-op a ani zde mimořádné ambice - kvůli nimž se vše strašně vleče a neznáme raději ani odhadovaný termín - nekončí:

"Beyond Good and Evil 2 vybavené robustním online systémem můžete hrát sami nebo s přáteli, všichni se zapojí do intenzivní akce a dramatu na planetách System 3, jeho Měsících a celém solárním systému, který je srdcí kolonizace a obchodu na Mléčné dráze 24. století. Korporace se snaží kolonizovat hvězdy a vytěžit jejich zdroje, tudíž žídmají otroky v honbě za dominancí v těžbě nerostných surovin a kolonisté jen horko těžko přežívají. Zde vlastně začíná nová éra vesmírných pirátů."

Komentář vývojáře, co jste mohli přehlédnout

Do hry, ne nepodobné No Man's Sky, jsou slíbeny bláznivé a nezapomenutelné postavy bojují za vlastní osud mezi hvězdami. Jak prý budou lokality dechberoucí, tak jsou i nebezpečné. Na to musíte myslet při prozkoumávání měst. Nové E3 artworky:

Comments