If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tipy pro užití si Far Cry 3

Jak si na Rookových ostrovech ulehčit práci?

Po 25 hodinách ve Far Cry 3 (recenze, videodojmy, fotoseriál) jsem splnil všechny mise, osvobodil celý ostrov a vyřadil z provozu rušičky na komunikačních věžích. A mám pro vás deset tipů, jak si ve Far Cry 3 ulehčit práci a ještě více si ho užít.

1. Deer Hunter

Své snažení na Rook Island jednoznačně začněte lovem a výrobou předmětů. Zaměřit byste se měli v první řadě na batoh, peněženku a pouzdra na zbraně. Jakmile budete mít více místa v batohu, nebojte se na potkání zabíjet zvířata a stahovat je z kůže. Všechna vybavení mají mnoho kvalitativních úrovní a než se propracujete k těm nejlepším, kůži každého zvířete budete potřebovat minimálně dvakrát.

2. Ještě lepším lovcem

Obecně nemá příliš smysl investovat do dovedností spojených s lovem zvěře. Nutnost honit po loukách zvířata velmi rychle opadne. Navíc i bez těchto dovedností není moc obtížné uspět. Měli byste se ovšem naučit recept „Instinkt lovce“. Ten pomáhá hlavně u misí, které si odemykáte zabíráním táborů a z nichž získáváte kůže vzácných tvorů. „Instinkt lovce“ na pár desítek sekund ukáže obrysy zvířat v okolí. Jakmile je zahlédnete, určitě si je nezapomeňte označit dalekohledem. Párkrát se mi stalo, že jsem tři ze čtyř panterů zabil, ale střelbou jsem toho posledního vylekal a nemohl ho vystopovat.

3. Flóra

Sbírání rostlin nehraje až tak důležitou roli, kromě výše zmíněného koktejlu a samozřejmě ozdravovacích injekcí. Třeba recept s názvem „Hluboký ponor“ jsem nepoužil ani jednou, párkrát jsem zkusil nabuzení smyslů skrze „Rozšířené vnímání”. Díky němu vidíte vojáky i přes zdi, což už mi však přišlo jako příliš zjednodušující. Stačí sbírat zelený list a bude vám fajn.

4. Až budu mít v bance peněz jak želez ...

Až do konce příběhu jsem neměl přehršel peněz. Vyplatí se vybírat bedny a okrádat mrtvé vojáky. Doporučuji zkušenosti co nejdříve investovat do položky “Likvidace a okradení”. Při provedení jakékoli likvidace, ať už zezadu nožem nebo skokem ze střechy, nebožáka rovnou okradete. Potom už od zdlouhavého šacování můžete upustit. Dávejte si rovněž pozor, abyste měli dostatek místa v batohu a peněžence, jinak nikoho neokradete a z beden nevyberete zhola nic.

5. Nechci slevu zadarmo

Obchody se zbraněmi, náboji a brněním jsou v každé větší vesnici a skoro ve všech Fast Travel bodech. Kdykoliv se do krámu dostanete, okamžitě vysypte kapsy pomocí položky „Rychle prodat“. Nebojte se, přijdete jen o nepotřebné cetky, které jste vytáhli mrtvolám z kapes. Vždy si dokupte munici a pokud ušetříte peníze, přemýšlejte o osobní zbroji. Zvláště před intenzivnějšími přestřelkami se hodí. Naopak nekupujte léky a mapy. Ozdravovací injekce si vyrobíte z rostlin a hodně jich i najdete. Mapy jsou naprosto k ničemu do té doby, než se snažíte najít všechny skryté předměty, jako “Dopisy domů” nebo “Relikvie”. Navíc se vám i bez nákupu mapy tyto předměty při hraní objevují na její zmenšené formě v pravém dolním rohu. Obchody jsou užitečné i proto, že se po jejich opuštění automaticky hra ukládá. Vracejte se do krámů často, ušetří vám to spoustu nervů, zvláště pokud se jen tak touláte krajinou a neplníte mise, které obsahují spoustu checkpointů.

6. Napoleonský komplet

Stejně jako francouzský generál, i já rád ve hrách s otevřeným světem vše hned dobývám. Ve Far Cry 3 se mi to už povedlo a jak jsem psal v recenzi, jde o nejzábavnější činnosti. Lezení na komunikační stožáry a vyřazování rušiček, vám mimo odkrytí mapy v obchodech zpřístupní zbraně zdarma. Nepřátelské tábory jsou cenné pro rychlé přesuny pomocí Fast Travel. Když máte pod kontrolou území, na kterém se odehrává nějaká příběhová mise, může mít obsazený tábor vliv na její průběh. Párkrát se mi stalo, že mi na pomoc přijely posily.

7. Ostrov vás změní

O zkušenostech a dovednostech jsem psal v předchozích bodech několikrát. Největší porci bodíků dostanete za postup příběhem. Zajímavé bonusy lze získat, mimo obsazování táborů a plnění úkolů vyvěšených na tabulích, sbíráním “Relikvií”. Jde vesměs o velmi jednoduchou činnost, takže kdykoliv na minimapě uvidíte ikonku sošky, neváhejte a dojděte ji sebrat. Z dovedností, které potřebujete hned od začátku zmíním „Likvidace“, abyste vůbec mohli hrát plíživým způsobem, Běžec z džungle, jenž zrychlí pohyb při skrčení a cokoliv zvyšující počet slotů se zdravím.

8. Jako myška

Užívejte si kradmý postup hlavně při dobývání táborů. Nejenže za úspěšnou exekuci bez spuštění alarmu dostanete více zkušeností, ale zároveň zažijete nejúžasnější momenty. Poplach je možné v táboře vypnout ve skříňkách pod sirénami, čímž i po vašem odhalení zamezíte příjezdu posil. Přestřelkami, výbuchy a frenetickou akcí jsou přeplněné příběhové mise a multiplayer. Far Cry 3 dokázal titichošlápkovskou hratelnost poměrně zábavně zpracovat, tak se jí nebraňte.

Far Cry 3 pro PC (v češtině), PS3 a X360 je v prodeji od pátku 30. listopadu za 1099-1299 Kč.

rezervovat na Xzone a dostat originální tričko zdarma.

9. Speed running

Nejlepší zážitek jsem měl ve Far Cry 3 vždy v momentě, kdy jsem se nechal unášet nekonečným proudem úkolů, které na vás vyskakují za každým kamenem. Nehoňte se po příběhových misích, užijte si krajinu, projděte se, projeďte se a proleťte se a mějte oči na stopkách. Zapamatováníhodné okamžiky jsme zažil nikoliv při sledování příběhu, ale když jsem se stal nezaujatým pozorovatelem.

10. uPlay

O digitální distribuci Ubisoftu si můžete myslet co chcete, ale ve Far Cry 3 vám může trochu pomoci. Za sbírání Achievmentů získáte například bonusovou misi Exclusive Assignment, kterou doporučuji splnit, když nemáte moc peněz. Druhou smysluplnou odměnou je Revolving gift, což je exkluzivní zbraň. Třešničkou na dortu jsou Tattoo Pack do multiplayeru a plakát na pozadí Windows.

Vybalování Insane edice
About the Author
Pavel Oreški avatar

Pavel Oreški

Redaktor

Čas s hrami už počítám na dekády, neodmítám žádný žánr, zajímá mě hratelnost a originalita.

Comments