If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Není to tak, že by PlayStation 5 a Xbox Series X neuměly raytracing. Prostě jen přednost dostalo něco jiného.

Po dvojici videí o vymazlených vychytávkách v PC verzi říjnového Far Cry 6 dorazila horší zpráva o konzolovkách.

Hlavní programátorka Stephanie Brenham z UbiSoft Toronto v rozhovoru pro WCCFTech musela přiznat, že žádná z konzolových verzí hry bohužel nebude podporovat raytracing.

"Je to vlastnost hry pouze na PC. Na konzolích bylo naším cílem využít schopností hardwaru a optimalizovat výkon pro chod ve 4K rozlišení a 60 snímcích za vteřinu. Současně jsme museli zařídit, aby vlastnosti hry, jako dynamický systém počasí, byly zachovány jako součást úplně všech verzí hry."

Jinými slovy, zřejmě nebylo možné mít na PS5 a XSX úplně všechno, nebo nebyl čas na další režim, který může přijít až časem formou patche (nepotvrzeno). Na současné generaci konzolí by francouzský výrobce rád měl v oblastech, jako jsou úrovně detailů či dohled do dálky, to mu přišlo důležitější než raytracing v takovém rozlehlém otevřeném světě, který by si možná vybral svou daň na (ne)plynulosti.

Okolo ještě pár posledních videí z Far Cry 6 - skutečné (nikoli falešné) tipy pro hraní přímo od zdejšího diktátora (Giancarlo Esposito aneb Antón Castillo) či interakcích se zvířaty ve hře:

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments