If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Far Cry Primal se odehrává na Slovensku

Nové info o zasazení.

EG přináší jako první - Když si tvůrci z UbiSoftu vybírali, do kterého období zasadí Far Cry Primal, vyhrál to Mezolit neboli střední doba kamenná. Éra ve vývoji lidstva, kdy se člověk transformuje z lovce či sběrače na osadníka, který spravuje své území a s tím souvisí konflikty.

Aby měli správné prostředí pro takové zasazení, následovali tehdejší migrační dálnici vedoucí z Afriky podél řeky do Evropy. Přáli si, aby tam byl ledovec, takže si zvolili Karpaty na území dnešního Slovenska, což je pro našince zajímavá novinka.

"Šlo o základ toho, jak se zformovala evropská populace, jen jsme pro účely hry zkondenzovali dění z tisíce let do jednoho momentu. První vlna migrantů zůstala uvízlá v horách v Době ledové a málem vyhynula, protože měla problém s rozmnožováním, takže se z nich stali kanibalové, aby získali sílu z jiných kmenů," vysvětluje UbiSoft.

Obyvatelé Orosu budou mluvit fiktivním jazykem s anglickými i českými titulky na PC a na konzolích, které nám potvrdil důvěryhodný zdroj. Jelikož vývojáři chtěli, aby byl co nejvíce realistický, konzultovali řeč se specializovanými lingvisty. Problém prý byl, že jazyk zněl až moc moderně, jako některý ze slovanských v současnosti. Proto jazyk později předělali, nyní se jmenuje Wenja a jeho výhodou má být, že je kratší, z čehož těží hratelnost, i že je snazší ho vyslovit, což zase ocenili dabéři.

KLíčovou úlohu ve Far Cry Primal sehrají zvířata. Mohou být vašimi nepřáteli, spojenci, ale i zdrojem pro výrobu či uzdravování. Divocí psi jako ve Far Cry 4 vám zařídí potřebné zásoby pro cestování, zatímco vlci se hodí spíš pro lov kořisti. Jaguáři se zase podél vás dovedou plazit a vyhnout se tak tomu, aby je někdo spatřil. Na šavlozubých tigrech zase budete moci jezdit.

Hra vyjde 23. února digitálně i krabicově pro PS4/X1 a 1. března na PC. Má být stejně velká i dlouhá jako Far Cry 4, čemuž odpovídá i plná cena - rezervujte svůj kus na Alza.cz, více v kompletním zpravodajství.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments