If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FBI chytá pedofily díky PS3

Nový způsob boje s pedofily.

FBI našla nový způsob, jak bojuje proti pedofilům. Konzoli Playstation 3.

Jak se píše v článku AXcess News, vyšetřovatelé používají konzoli Playstation 3 a hlavně její obrovský výpočetní výkon, aby se dostali do zaheslovaných míst. "Zločinci teď své nelegální materiály kódují, takže potřebujeme metodologii, jak tato hesla rozluštit. Procesor v Playstation 3 je na to nejvhodnější a nejrychlejší," říká agentka Claude E. Davenportová, která pracuje v oddělení FBI, jež má tuto činnost na starosti.

Podle amerických zákonů mohou federální agenti na základě soudního povolení zabavit počítače podezřelému, ale nemohou podle Ústavy podezřelého donutit, aby jim podezřelý také řekl heslo. Takže se agenti musí snažit hesla rozkódovat. Což není nic jednoduchého, protože takové šestimístné heslo má 281,474,976,710,656 kombinací.

Proto tedy nastupuje Playstation 3, které je na rozkódování takových hesel dle softwarové společnosti AccessData Corp. nejideálnější. "Normální osoba může vyzkoušet pár hesel během minuty, kdežto Playstation 3 jich dokáže během sekundy vyzkoušet milion," říká zástupce společnosti, která vymyslela metodu, kterou nyní FBI používá. FBI ale nejsou žádní břídilové a mají těch konzolí PS3 propojeno dvacet. Ty dokážou vyzkoušet 4 miliony hesel během vteřiny.

Pokud vás zajímá, jak to vypadá v praxi, největší výhodu kromě rychlého procesoru má Playstation 3 v tom, že se na něj dá nainstalovat Linux, ve kterém tyto operace probíhají. Proto už FBI nemůže používat nové Playstation 3 Slim, v nich je totiž instalace Linuxu již zakázána. "Ty nové konzole jsou už uzamčené. Proto budeme kupovat dalších 40 starších konzolí na eBay."

Tagged With

Comments