If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FEZ 2 nevyjde na Xbox One, kvůli restrikcím pro nezávislé hry

Microsoft indie vývojářům svazuje ruce.

Phil Fish, tvůrce populární indie puzzle hry FEZ, ještě neoznámil, na kterých platformách má vyjít pokračování, ale je jedna, na které hra nevyjde určitě - Xbox.

Když se ho v Polygonu ptali, kde bude možné si jeho hru zahrát, ta odpověď byla vlastně docela stručná: "Ne na Xboxu."

Jeho vysvětlení je pak docela jednoduché: Microsoft neumožňuje indie vývojářům vydat si hru na vlastní triko na Xbox One. "Rád bych ji udělal také na Xbone, ale jednoduše mě nenechají," napsal potom na Twitteru.

"Rád bych své hry vydával na všechny platformy, ale Microsoft pro mě udělal nemožné, abych vydal hru na jejich platformě, což je smutné."

Polygon se ho zeptal, zda by změna DRM přístupu Microsoftu změnila také jeho přístup k Xbox One, ale podle něj se nic nemění. "Pro mě se nic nemění. Oni nezměnili nic na svém anti-indie přístupu." Jak známo, pokud chtějí indie vývojáři vydat svou hru na Xbox One, musejí si najít vydavatele.

PlayStation 4 se mu ale zdá jako skvělá platforma. "PS4 dělá všechno dobře. Zatím je příliš brzy říkat, jak se všechno vyvine, ale jejich srdce je zatím na správném místě." Na PS4 si totiž mohou indie vývojáři vydávat své hry sami a očividně si toho cení - ostatně, na konferenci Sony na E3 je spousta indie vývojářů podpořila přímo na pódiu.

"Microsoft mi velice jasně ukázal, že o mojí hru nestojí, zatímco na PS4 je vydání mé hry naprosto jednoduché."

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles