If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FIFA 10 přinese na padesát vylepšení

Prozradila to reportáž ze stadionu Emirates.

Na arsenalském domácím stadionu Emirates proběhla zkraje jara novinářská předváděčka letošního ročníku FIFA 10 od EA Sports, z níž reportér Stevie Morgan přinesl zhruba sedmiminutovou videoreportáž, byť bohužel prostou záběrů z hraní.

Hlavní designér Gary Paterson v něm zmiňuje třeba to, že autoři zatím mluví "jen o zlomku změn, které letošní Fifa přinese". Za velmi důležité považuje to, že tým přepracoval použitý grafický engine, který se tedy letos nachází ve své již čtvrté verzi.

Paterson se také prý zasadil o to, aby konečně byly vyslyšeny stížnosti hráčů: letošní fotbal má proto přinést věrohodnější zápasy, skutečnější přestupy hráčů a dalších zhruba padesát "zásadních vylepšení".

Teprve letos budete také moci postupovat s ještě driblujícím míčem, tzn. rozhodovat se, ve kterou chvíli jej nakopnete, nebo zda jej třeba necháte poskakovat ještě před blížícím se obráncem a teprve v poslední vteřině se rozhodnete jej obejít kličkou.

Předváděčce byli přítomní i dva zástupci fanouškovské komunity, kteří si dle svých slov hru i užili a dosvědčili tak, že "nové vlastnosti během pěti minut hraní dostanete pod kůži".

Comments