If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

FIFA 11 je v ČR žádanější než vloni

Statistiky od EA i o zastoupení platforem.

Nejnovějšímu ročníku fotbalové série FIFA se velmi daří nejen ve světě, kde za úvodní víkend hlásí 2,6 milionu prodaných kusů a tržby téměř tři miliardy korun, což EA Sports odmění poskytnutím herního módu FIFA 11 Ultimate Team v listopadu zdarma.

"V České republice a na Slovensku jsou prodeje o 73% vyšší než v případě FIFA 10," pochlubil se Juraj Chrappa z EA Czech. Jedná se o reálně prodané kusy koncovým zákazníkům za první týden, nikoli o pouhé expedice na pulty. EA má čísla k dispozici tak rychle, protože napřímo spolupracuje s asi 60 procenty domácího trhu.

Zvýšený zájem svádí k tomu, aby se připsal na triko PC verzi poprvé v novém enginu. Ale větší zásluhu mají konzolové verze: na PC jde o nárůst o 72%, na PS3 o 114% a na X360 o 137%. A jak jsou na dosavadním odbytu FIFA 11 v ČR a SK zastoupeny jednotlivé platformy? PC verze tvoří 40%, PS3 36% a X360 13% (zbytek jsou ostatní platformy).

Chrappa k tomu dodává: "Tento rok nás FIFA 11 velmi potěšila. Výsledek je důkazem, že FIFA 11 patří mezi nejlepší sportovní hry na světě. Zároveň je ukázkou několikaměsíční práce obchodně-marketingového týmu EA Czech a celoroční podpory herní komunity."

Recenzi FIFA 11 připravuje Marek Beniač na tento pátek.

Premier League trailer

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles