If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Filmařka protestuje proti Call of Juarez

Tvůrci prý odflákli průzkum reálií hry.

Pamatujete na pět let starou kauzu, kdy starosta Las Vegas brojil proti zasazení tehdejšího dílu Rainbow Six do jeho města? Nyní tu máme něco podobného a opět se to týká hry UbiSoftu.

Autorka dokumentárních filmů Alex Halkin a zakladatelka mexické organizace za lidská práva, o které jste asi ještě nikdy neslyšeli a už nikdy neuslyšíte, se ostře ohradila proti aktuální střílečce Call of Juarez: The Cartel: "Tato hra mě rozčílila, protože je neuvěřitelně násilná. Mexické město Juarez dobře znám, od roku 2006 tam ve válkách drogových kartelů zemřelo 35 tisíc lidí a a velmi se mě dotýká, že něco takového se stalo hrou."

Jak také filmařka řekla serveru BeefJack, vývojáři z polského Techlandu prý odflákli studium reálií tohoto místa, na rozdíl od tvůrců hollywoodských filmů. Naráží tím na pokles narkomafie v příhraničních městech (ačkoli hra tvrdí opak) a agenty přicházející z USA, což považuje za špatný vtip. Ale tohle je snad fiktivní hra, ne...?

UbiSoft se ke kritice na toto téma vyjádřil už dříve slovy, že se nesnažil o realistické ztvárnění Juarezu, nýbrž si ho jen vypůjčil pro smyšlený příběh, aby tak hráče více vtáhnul do děje. Více o Call of Juarez: The Cartel v naší týden staré recenzi.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments