If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Filmoví Dark Void a Silent Hill 2

Brad Pitt a Roger Avary ano či ne?

Mezi snímky, které v budoucnu rozšíří pole světové kinematografie, se podle všeho zařadí další herní adaptace. Capcom totiž aktuálně oznámil, že produkční společnost Plan B Entertainment, jež patří hollywoodské star jménem Brad Pitt, zakoupila práva na zfilmování příchozí akční hry Dark Void.

Filmová verze má nabídnout pohled na sci-fi akci, ve které by se přitom mohl objevit sám Pitt. Nebyl by to koneckonců poslední případ, kdy by si střihnul roli ve snímku, jejž produkuje. Plan B má totiž na svém kontě mj. Zabití Jesse Jamese zbabělcem Robertem Fordem… ale také Karlíka a jeho továrnu na čokoládu. Další detaily o filmovém Dark Void zatím nejsou známy, na rozdíl od hry, která by se v lednu měla objevit na platformách PC, PS3 a X360.

Naproti tomu filmové pokračování kvalitativně zdařilého hororu Silent Hill, cíleného do kinosálů pro rok 2011, se zase o něco více odhaluje. Předně tolik, že není jistá účast scénáristy Rogera Avaryho (Silent Hill a Pulp Fiction), který byl nedávno odsouzen za tragickou autonehodu. Každopádně producent Don Carmody by s ním přese všechno rád počítal. Škrtnout si naopak musí režiséra prvního dílu Christophe Ganse.

Carmody současně mluví o větším zpřístupnění snímku tradičnímu filmovému publiku, což by se mělo ve finále podepsat na čitelnějším, resp. srozumitelnějším příběhu. Zkrátka Silent Hill 2 již nemá být určen jen fanouškům herní série, ale mnohem širšímu publiku. Všichni jmenovaní se pak mají těšit na story, odehrávající se řadu let po událostech prvního dílu.

Tagged With

Comments