If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Filmový World of Warcraft by měl natočit slavný režisér

Takže projekt nakonec není tak mrtvý, jak to vypadalo.

The Hollywood Reporter uvádí, že filmová verze World of Warcraft má nového režiséra. Stát by se jím měl Duncan Jones, který má na svém kontě dva vynikající snímky - Moon a Zdrojový kód.

Původně byl s filmovým zpracováním spojován tvůrce původního Spider-Mana Sam Raimi, ale ten se místo toho začal věnovat natáčení filmu Oz, takže World of Warcraft spadl do klína Duncanovi Jonesovi, což je pravděpodobně mnohem lepší volba.

Podle Hollywood Reporteru už existuje také scénář, který napsal Charles Leavitt. To také není žádný začátečník. Napsal například scénář ke Krvavému diamantu, kde hrál Leonardo DiCaprio.

Duncan Jones svou účast potvrdil na Twitteru, kde napsal, že celou dobu tvrdil, že lze udělat kvalitní film podle videohry a hodlá to dokázat. Dokonce se už mluví o tom, že samotné natáčení by mělo začít na podzim tohoto roku. Do kin by se mohl filmový World of Warcraft dostat v roce 2015.

Předpokládá se, že film by měl mít rozpočet 100 milionů dolarů, se kterým Duncan Jones ještě neměl možnost pracovat (jeho nejdražší Zdrojový kód měl rozpočet 35 milionů). Jones je ale vášnivým hráčem videoher a rád o nich na svém Twitteru mluví, což určitě spoustu fanoušků potěší.

Režisér je potvrzený a teď se začíná mluvit o hercích. Ti jsou zatím zcela ve fázi spekulací, ale hodně se začíná přetřásat jméno Johnny Depp. Prý o něj má zájem studio Warner Bros., stejně jako producenti. Otázkou je, co na to Duncan Jones a pak asi také samotný Johnny Depp...

Comments