If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Final Fantasy od GRIN žije

Krach jeho tvůrců prý zapříčinilo Square Enix.

Square Enix prý pokračují v práci na akční hře ze světa Final Fantasy, s jejíž vývojem začalo čerstvě zkrachované švédské studio GRIN, tedy autoři např. Advanced Warfightera 2.

Podařilo se to vypátrat kolegům z našeho sesterského webu GamesIndustry. Podle jejich zdrojů byla právě hra s kódovým označením Fortress příčinou krachu vývojářů. Square Enix totiž její vývoj začali financovat v druhé půlce loňského roku, ale byli s průběhem celé věci natolik nespokojení, že titul nakonec vývojářům sebrali - a s ním i tolik potřebný pravidelný přísun financí.

Protože podle švédských zákonů musí zadlužené firmy zaplatit hned několik pokut najednou, GRIN se zřejmě rozhodli neriskovat a ve chvíli, kdy jim došly peníze, jednoduše oznámili, že končí.

Tihle vývojáři v poslední době vydali dva prodejní propadáky, tedy herní doprovody filmů Wanted: Weapons of Fate a Terminator: Salvation. Korunu tomu všemu nasadilo taktéž mizerně prodávané Bionic Commando, byť jeho vydavatel Capcom byl podle našich informací s výslednou podobou hry spokojený.

Comments