If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Final Fantasy XIII začínalo na PS2

Tvůrci díky tomu ztratili rok a půl vývoje.

V interview pro Oficiální PlayStation Magazín (pro Benelux) zmínil Yoshinori Kitase, producent příchozího RPG - Final Fantasy XIII, že hra byla původně připravována na konzoli PS2!

Nicméně po oznámení jejího nástupce, PlayStation 3, byl vývoj přesměrován právě na tuhle platformu. Což bylo přese všechno poněkud zvláštní rozhodnutí tím spíše, že tímhle krokem měli ve Square Enix údajně přijít o rok a půl vývoje. Přitom už měli připravený např. Active Time Battle systém (ATB), jakkoliv se tu ze začátku pohybovali náhradníci, postavy z Final Fantasy X - Yuna a Rikku. Obrázky z PS2 verze naleznete kupř. zde.

Kitase dále zmiňuje, že počátky vývoje (nyní patrně ve vztahu k PS3) byly ve znamení nepříjemného konceptu "pokus-omyl". Ovšem díky skutečnosti, že na hře pracovali tak tvrdě, se brzy dostali do patřičného tempa a mohli brzy začít i se samotným překladem a mezinárodním dabingem hry. I z toho důvodu se Final Fantasy XIII objeví na trhu již po třech měsících od svého uvedení v domovském Japonsku.

Final Fantasy XIII má evropský start dne 9. března a to na konzolích PS3 a X360.

Comments