If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Final Fantasy XIV zkritizováno v recenzích

Nejnižší hodnocení 25/100.

Většině recenzentů se nové Final Fantasy XIV očividně nelíbí. Zbrusu nová MMORPG hra ze slavného světa dostává od spousty recenzentů velmi nízká hodnocení.

Někteří vychvalují jako jedinou pozitivní věc pouze intro filmeček a stěžují si na příšerné ovládání, jiní zase pochybují o tom, že by hru budoucí patche mohly vůbec opravit. Ve hře je prý také až nezdravě mnoho grindování, nepovedený interface a nesmyslné omezení hráčů.

Úkoly prý také neoplývají originalitou, hra obecně nemá duši a hratelnost je údajně přeplněná opakujícími se činnostmi. Většina recenzí se obecně shoduje na tom, že v tomto stavu nemělo být Final Fantasy XIV vůbec vypuštěno na trh.

Nejnižší hodnocení udělil hře Game Revolution a to pouhých 25 procent. Následuje PC Gamer se 30 procenty, 1UP udělil 33, GameSpy, GameSpot a Games Radar shodně 40 a například GameTrailers 42.

Hra získala i několik pozitivních hodnocení a to od Cheat Code Central, kteří udělili 84 procent, stejně jako GamingXP. Vandal Online udělil rovných 80. Drtivá většina zatím ale mluví jasně a velmi negativně. Dokonce ale i nejkladnější Cheat Code Central hru nedoporučují a ve svém verdiktu píší: „Nemůžeme doporučit, abyste utratili za tolika chybami prolezlou hru 50 dolarů a pak 13 dolarů každý měsíc. Doporučujeme ale sledovat novinky, abyste viděli, jak se hra bude vyvíjet."

Druhé MMORPG ze světa Final Fantasy se tak zřejmě nepovedlo tak, jak by si vývojáři ve Square Enix představovali. Naši recenzi vám přineseme na konci října, až bude hra řádně otestována.

Comments