If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Stronghold onlinovkou v Kingdoms

Od řadového vojáka až v pána hradu.

Firefly Studios, tedy vývojářský tým silně spjatý s úspěšnou a několikadílnou ságou hradních taktických strategií Stronghold, také využili času před nadcházejícím veletrhem E3, aby pro své další dílko urvali co nejvíc publicity. Ta nová hra se bude jmenovat Stronghold Kingdoms a půjde o onlinovku, v níž se z obyčejného vojáka postupně budete moci vypracovat až v hradního pána a později přímo až krále (příp. v královnu, rozhodnete-li se při tvorbě postavy pro něžnější pohlaví).

Nebyl by to nový Stronghold, kdyby v něm mělo chybět všechno to, co si hráči v sérii oblíbili: těšit se proto můžete na obléhání hradů, plenění zásob, ale zároveň také zakládání farmářských kolonií, průzkum terénu, diplomacii, výzkum, obchod a tak dále. A i tentokrát bude čistě na vás, jak se rozhodnete dostat na vrchol: půjde to totiž nejen použitím hrubé síly, ale třeba také podnikáním dobrodružných výprav do neznámého terénu. Kdo ví, třeba v jeskynních či opuštěných chýšíš narazíte na poklad...

A kdo nerad riskuje, zvolí zlatou střední cestu - třeba ekonomickou dominanci. Tedy takový stav, kdy se vaše království stane nepominutelnou křižovatkou obchodních cest a místem, které může sankcemi či uzavřením se před jednou stranou protivníka finančně zcela zdeptat. Součástí hry dále budou volby, v nichž budete muset usilovat o přízeň obyvatelstva, a to vše se má pečlivě evidovat do webových statistik. Kdo si dá záležet na tom, aby měl čísla co nejvyšší, získá pak za odměnu nejrůznější ceny nebo ranky.

Jak je vidno z prvních obrázků, co do vizuální stránky se autoři nijak zásadně neodkloní od duchu předchozích her.

Simon Bradbury, tedy zakladatel Firefly, prozradil Eurogameru, že hra se momentálně nachází ve fázi uzavřené alfy a hotová je zhruba z šedesáti procent. Následovat bude rozsáhlejší betatestování koncem roku a půjde-li vše dle plánu, Stronghold Kingdoms vyjdou začátkem příštího roku. Za pozornost jistě stojí i zmínka o tom, že projekt si autoři financují zcela sami.

Více se již brzy dozvíte na oficiálním webu.

Tagged With

Comments