If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Flashback 2 poprvé ukázán a zacílen

Návrat naprosté klasiky.

Francouzští Microids tuto hru oznámili už loni v květnu, ale tehdy k ní neřekli nic bližšího, ani v názvu nezohlednili existující pokračování Fade to Black z 1995.

Nyní na Summer Game Festu konečně přinesli první krátké video z hraní Flashback 2 a také zacílení termínu na zimu tohoto roku (na Switch až ve 2023). Půjde o verze pro PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series.

Jednička byla před třiceti lety kultovní záležitostí, kde šlo o správné načasování každého kroku, jinak vás hra tvrdě potrestala. Možná to byla vedle jiné klasiky Another World též od Delphine Software i jednou z vůbec prvních vašich her, které jste kdy spustili?

Příběh bude o tom, že po poražení Master Brain v minulé epizodě se tentokrát Conrad a jeho spojenci znovu setkají tváří v tvář s rasou Morphů, která hrozí všem civilizacím. Navíc váš nejlepší přítel Ian je unesen přímo před očima, což působí jako další špinavý trik.

Hratelostně to bude opět plošinovka kombinující akci a hádanky, s návštěvou známých lokalit jako džungle či Neo Washington, ale i Neo Tokyo či tajemná vesmírná stanice. Zdá se, že některé levely budou ve 2.5D.

O vývoj se stará studio Microids Studio Lyon. Remake prvního Flashbacku jinak existuje od roku 2013.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Flashback 2

PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments