If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Football Manager 2012: 15 dní bez cracku, dobré prodeje

Tvůrci si pochvalují Steam DRM a jejich vlastní ochranu.

Football Manager 2012 patří k jedné z nejprodávanějších her na PC platformě, ale ročník 2012 byl vůbec první, který vyžadoval ke svému zprovoznění Steam. Hodně fanouškům se to nelíbilo, ale vývojáři řekli, že si Steam DRM nemohou vynachválit.

Manažer neobsahoval pouze Steam DRM, ale ještě jednu skrytou ochranu, což způsobilo, že crack se na internetu objevil "až" 15 dní poté, co se objevuje obvykle. Podle tvůrců právě kombinace těchto dvou ochran výrazně snížila pirátění jejich produktu na PC.

"Alespoň prvních deset dní, než se objevil první crack. Což je zhruba o 15 dní déle, než se obvykle objevuje crack na PC hry. Obvykle jsou totiž cracknuté ještě týden před vydáním. Jenom díky tomu jsme viděli, jak se prodeje zvětšují." Podle Milese Jacobsona, ředitele studia Sports Interactive, které za Football Manager stojí, se jim prodeje této série rok od roku zvětšují.

"Mnohem lepší prodeje samozřejmě mohou být způsobeny tím, že ročník 2012 je náš zatím nejlepší, ale když jsme sledovali fóra, po čtyřech a pěti dnech lidi říkali, že už nevydrží čekat na pirátskou verzi a prostě si hru koupili."

Že trvalo tak dlouho cracknout Football Manager 2012, za to může zejména nová technologie, která byla postavena okolo klasické Steam DRM. "To způsobilo trošku zmatek u lidí, kteří se snažili hru cracknout."

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments