If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Football Manager 2023 vyjde začátkem listopadu, poprvé i pro PS5

Oznámen další ročník pro Game Pass + detaily, video.

Nejnovější díl ikonické herní série společností Sports Interactive a SEGA, Football Manager 2023, vyjde 8. listopadu na nebývalé škále platforem a zařízení, poprvé také včetně PlayStation 5 a Apple Arcade.

Poprvé v historii série hloubka a drama celosvětově úspěšné simulační série fotbalového managementu vychází také na PS5. Kromě hry na PC/Mac vyjde také verze FM23 Console na míru ušitá pro ovladač Dualsense.

Po roční pauze se na zařízení Apple prostřednictvím platformy Apple Arcade vrací populární série Touch. Předplatitelé Apple Arcade se ve hře FM23 Touch budou moci prosadit na hřišti i mimo něj, ať už používají iPhone, iPad, Mac nebo Apple TV.

Miles Jacobson, ředitel studia Sports Interactive, říká: „FM23 pro sérii Football Manager představuje další významný krok vpřed, protože poprvé ji bude možné hrát také na dvou nových platformách. Fanoušci si již několik let přáli vydání tohoto titulu na PlayStation, a jsem nadšený, že i tito hráči nyní dostanou příležitost si vyzkoušet, jaké je to být fotbalovým manažerem.

Naše rozhodnutí v roce 2021 nevydat hru Touch pro iOS a Android bylo těžké a některé naše fanoušky zklamalo. Partnerství s Apple Arcade je vzrušující příležitost a umožní nám znovu uvést populární titul způsobem, který dává smysl nám jako studiu a také širší komunitě fanoušků FM.“

FM23 fanouškům přiblíží všechny prvky této krásné hry, od fanoušků na tribunách přes lovce talentů, hráče, manažery soupeřů až po nově licencované soutěže, jako je Liga mistrů UEFA, Evropská liga UEFA a Evropská konferenční liga UEFA. V následujících týdnech představíme nové herní funkce na sociálních platformách hry Football Manager, na oficiální stránce hry a v našem centru pro členy hry Football Manager, FMFC.

Fanoušci, kteří si od nynějška do vydání předplatí hru FM23 (pro PC a Mac) od digitálního prodejce schváleného společností SEGA*, získají 20% slevu a možnost zahájit svou manažerskou kariéru s předstihem díky předběžnému přístupu ke hře FM23. Předprodej prostřednictvím obchodu Microsoft Store bude brzy k dispozici. Předběžný přístup bude dostupný na Steamu, v obchodě Epic Games Store a v obchodě Microsoft Store zhruba dva týdny** před oficiálním datem vydání. Kariéry v rámci hry jednoho hráče zahájené v tomto období lze přenést do závěrečné verze hry.

Fanoušci, kteří si zakoupí fyzickou kopii FM23, si všimnou, že letošní edice neobsahuje disk. V každém balení namísto něj najdou unikátní kód, který jim umožní hru aktivovat na Steamu, na Epic Games nebo v obchodě Microsoft Store.

Odstraněním disku a brožury z letošní edice a dalším zdokonalením našeho ekologického balení snížíme celkovou uhlíkovou stopu balení FM23 o 47 % oproti FM22. Celková gCO2 stopa balení hry Football Manager se snížila z 256 u verze Football Manager 2019 na pouhých 66 u verze FM23.

Hra FM23 Console, dříve známá jako Xbox edice, bude k dispozici v obchodě Microsoft Store a ve službě Xbox Game Pass™ od prvního dne, stejně jako FM23. Členové Xbox Game Pass pro konzoli se dostanou na špičku, když se budou z pohodlí své pohovky věnovat nejdůležitějším oblastem fotbalu – přestupům, taktikám a zápasům – zatímco členové Xbox Game Pass pro PC budou mít přístup k bezkonkurenční hloubce a realističnosti FM23. Stejně jako loni budou oba tituly k dispozici členům služby Xbox Game Pass Ultimate.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Football Manager 2023

PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments