If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Horizon 3 hotova, Gran Turismo Sport naopak odloženo

Dva osudy + HW PC nároky.

Více symbolicky to snad vyjít nemohlo. Zrovna dnes se sešly dvě závodní oznámení, dva osudy, které jsou si podobné a přesto tak vzdálené.

Na jednu stranu je tady Microsoft, který pravidelně každý rok vypouští novou Forzu pro Xbox a ani letos se to nezmění.

Další díl Horizon 3 z velmi atraktivního a neokoukaného prostředí Austrálie je totiž hotov, takže nic nebrání vydání 27. září (Alza.cz), pro majitele Ultimate edice o pár dnů dříve.

Dokonce v něm bude vozítko M12S Warthog CST přístupné všem těm, kteří hráli Halo 5 nebo Master Chief Collection. Vedle 350 jiných aut. A vedle podpory cross-play mezi majiteli PC a X1 verze.

Microsoft také zveřejnil HW nároky počítačové verze pro Windows 10, bez nichž a bez DirectX 12 hra ani nepůjde spustit. Hráči si budou moci nastavit běh na celou obrazovku, v-sync, rozlišení či kvalitu motion blur, odrazů, zrcadlení či statickou nebo dynamickou geometrii. Čeština mezi podporovanými jazyky ve Forza 3 bohužel chybí, na rozdíl od polštiny či ruštiny. Xboxová verze hry zabere 48 GB.

No a pak je tu Gran Turismo, kdysi vlajková loď PlayStation. Nejen, že na PS4 ani za několik let nestihl vyjít žádný díl, neobjeví se ani progamingová odbočka Sports plánovaná na letošní listopad.

Sony dnes musela chtě nechtě oznámit, že hra je bohužel odložena na příští rok - bez bližšího upřesnění, takže ani jaro není zatím jisté, což zní jako fiasko.

Důvod? Polyphony Digital prý nechtějí dělat žádné kompromisy v kvalitě těchto závodů. Potřebují prý čas, aby je patřičně vyladili. I kvůli jejich nejvyšším ambicím, co se týče použití nejmodernějších technologií, jako fyzikálně založené renderování či simulace zvuku. Kazunori Yamauch nicméně nadále bude objíždět svět, aby GT Sport prezentoval na různých akcích.

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments