If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Horizon 3 nejlepšími závody této generace, tvrdí recenze

Souhrn + startovní trailer.

Mnozí se zatím svůj verdikt neodvážili vyřknout, protože čekají na to, než půjde otestovat online hra a než budou herní servery pořádně zalidněné v běžném provozu (naše recenze proto až příští týden), nemluvě o dosavadní nedostupnosti PC verze (zatím byla od Microsoftu k mání jen X1 verzi). Jisté je však jedno: pokud se při ostrém startu něco náhle a ošklivě nepokazí, Forza Horizon 3 (Alza.cz) má slibně našlápnuto k tomu, aby byla kritiky vyhlášena nejlepší závodní hrou této generace konzolí. Nový trailer z tohoto festivalu:

Drandění v žihadlech po australském kontintentu má v tuto chvíli z třiceti recenzí průměrné hodnocení na OpenCritic 90 procent, což je mimořádný výsledek (prakticky nepadla nižší známka než osmička). Všichni redaktoři se shodují, že jde o nejlepší díl v této arkádové sérii, která se v případné čtyřce bude jen horko těžko hledat oblasti, kde se ještě zlepšovat.

Slovy chály zní od GameSpotu na úžasné přírodní scenérie u protinožců (i bez HDR, s ním ještě hezčí), přístupné ovládání jízdy, chytrý systém odměňování (který neúnavně žene vpřed) či výbornou směs off-roadu a tradičních závodů. Pestrá má být jak nabídka terénu, tak i typů vozů a výzev. Při závodění v otevřeném světě prý zažíváte skvělý pocit rychlosti a svobody jako ve starých Need for Speed (tady ale na rozdíl od posledních NFS nikdo neotravuje důrazem na postavy krom úvodního výběru, kým budete). Jiní zase najdou uspokojení ve sbírání nových automobilů a jejich zkoušení v dalším prostředí.

Šikovné je dle Polygonu to, že na rozdíl od The Crew není Forza Horizon 3 tak přehnaně závislá na přítomnosti živých protihráčů. Sice se můžete zapojit do celé plejády kooperativních či online soutěží, ale hra vás k tomu vyloženě nenutí a je pouze na vás, jak v ní strávíte čas. Všude se nabízí plno čerstvých aktivit, ať už jde o pasti, hledání tajných věcí či sejmutí značek. Auta řízená umělá inteligencí čekají na to, až na ně zatroubíte a vyzvete je k závodu v náhodné lokalitě. Ty jsou prý výrazně větší než v minulých dílech Horizon a neustále chcete objevovat další a další místa, kam se možná v životě nepodíváte (např. duny v outbacku).

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments