If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Horizon 5 cenzoruje některá závadná jména

Přežitek?

Jména, která se běžně používají v arabských zemích, mají bohužel v nových závodech od Playground Games smolíka. Zejména pokud někoho rodiče pojmenovali stejně, jako nechvalně proslulé teroristy.

Tito lidé nemohou mít ve Forza Horizon 5 své křestní jméno na poznávacích značkách vozů ve hře, ani je hra nepřečte v dabingu.

Microsoft sice získal pochvalu za to, že chce myslet na hluchoněmé, ale také se rozhodl zablokovat určitá závadná jména či fráze. Když je zkusíte použít, dostanete pouze hlášku, že jste zadali něco, co bylo blokováno jazykovým filtrem:

Třeba takový vývojář Osama Dorias ze studia WB Montreal (Batman Knights) si postěžoval na Twitteru, že mu hra brání použít jméno.

To samé reportuje Nazih Fares, šéf lokalizací a komunikace ze společnosti The 4 Winds Entertainment. Podle něj jde o naprostý přežitek, který už v dnešní době nemá co dělat:

"Seznam zakázaných slov je mnoho let zastaralý. Je potřeba, aby lídři herní branže začali se změnou v tomto směru, aby je pak následovali další výrobci."

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments