If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Horizon 5 je nejvíce populární v zemi, kde se odehrává

+ o minihrách, dosavadní seznam aut.

Jen málokterá hra během nevšedního E3 vyvolala takové pozdvižení co Forza Horizon 5 (oznámení, dozvuky s HW nároky a obrázky).

Analytik Benji-Sales dle geografického rozložení zjistil, že hra zatím nejvíce frčí v Mexiku, tedy přesně v zemi, kam je zasazena, což dává logiku. Patrně se tam o ni mluvilo více i v mainstreamových médiích a spousta tamních obyvatel se těší, až si zajezdí po své domovině. Zároveň jde o zemi, kde má Xbox silnou pozici na trhu, podobně jako v USA.

WindowsCentral zase zkompilovali předběžný seznam aut ve hře, soudě dle výskytu v dosavadních videích a traileru (tvůrci z Playground Games zatím na toto téma nechtějí hovořit, přijde to na řadu až časem).

Kreativní šéf Mike Brown zase v interview s kolegy nastínil fungování nového EventLabu. Má jít o podobné nástroje, jaké používají samotní vývojáři.

"Je to systém založený na pravidlech, kde si nastavíte, že když se něco stane, toto bude výsledek, toto bude následovat za splnění určitých podmínek atd. Například pokud trefíte nějaké bowlingové kuželky, za každý zásah dostanete určitý počet bodů do skupinového skóre." Moddeři prý budou moct jít tak daleko, jako je modifikace fyziky auta, jeho váhy, redukci gravitace atd. Tyto uživateli vytvořené minihry prý bude možné propagovat během něčího festival (playlistu) při hraní.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments