If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Motorsport 5 je překvapivě v češtině

Již nyní, ačkoli nám to je zatím k ničemu.

Vlastní zpráva - Jaký to paradox. Ačkoli si u nás budete moci koupit Xbox One nejdříve až na jaře nebo v létě příštího roku, jeho vlajková hra je přesto lokalizovaná do češtiny již dnes. Microsoft zřejmě myslí hodně dopředu...

Hlásí to první domácí majitelé nové konzole, kteří pro ni v pátek vyjeli do Rakouska nebo do Německa a byli ve svém lovu po tamních obchodech s elektrem úspěšní.

Závodní hra Forza Motorsport 5 pro Xbox je opravdu přeložena do naší mateřštiny, o čemž dosud nikdo netušil. Potvrzuje to i oficiální stránka Microsoftu, kde lze zakoupit třicetigigovou digitální verzi hry za 60 dolarů a čeština tam je uvedena jako jeden ze čtrnácti podporovaných jazyků:

Nejedná se ale o první přeloženou nextgen hru. Už Assassins Creed 4: Black Flag pro PS4 byl v češtině a jak rovněž vyplývá z webu MS, lokalizována je i jeho verze pro Xbox One. Ostatní startovní hry jsou pouze v angličtině.

Domácí pobočka Microsoftu ještě tuto lokalizaci oficiálně neohlásila. Důvod k její realizaci asi netkví v zahrnutí pražské trati do hry, nýbrž může jít o samovolné pokračování trendu započatého u čtvrtého dílu Forzy, který byl také v češtině. Více o Forza 5 ve shrnutí recenzí.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Forza Motorsport 5

Xbox One

Related topics
About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments