If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Forza Motorsport 5 na PC?

Microsoft vysvětlil, co by bránilo.

Šéf studií Microsoftu asi vstoupil do nového roku s předsevzetím častější přímé komunikace s fanoušky na Twitteru. Podruhé v krátké době totiž promluvil o tématu, které bylo dosud tabu.

"Je šance na zahrání si Forza na PC, když jádro Xbox One využívá Windows 8 a když se konzole od počítače už tolik neliší?" optal se ho jeden fanoušek.

Phil Spencer na něj hned zareagoval s vysvětlením: Forza Motorsport 5 prý na Xbox One neběží na té straně systému na Windows, takže jakákoli Forza pro PC by musela být buď konverzí nebo přepsáním hry (což by asi bylo složité).

Když se dotyčný nenechal odbýt a namítl, že by to podle jeho zkušeností s debugovou konzolí asi nemuselo být kompletní přepsání kódu hry, tento jeden z šéfů v Microsoftu mu zopakoval, že Forza 5 běží na dedikovaném operačním systému navrženém výhradně pro Xbox One.

Mizivá šance na zazávodění si v ulicích Prahy se tedy po dnešku o moc nezvětšila, aspoň však víme, co mu přesně brání a je fajn, že o tom vůbec někdo někdy oficiálně promluvil. Vedle toho, že v Microsoftu by asi museli být blázni, kdyby hlavní současné lákadlo k pořízení nové konzole a nejlépe hodnocenou velkou nextgen exkluzivitu uvedli na počítače, i když by to třeba šlo sebesnadněji.

Poslední video o DLC

Comments