If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fotbalová hra od UbiSoftu?

Přímá konkurence pro FIFU a PES.

Když šéf UbiSoftu Yves Guillemot každou zimu prochází reporty o hrách, které během minulého podzimu vygenerovaly nejvíce tržeb, trknou ho do oka zejména FIFA a Pro Evolution Soccer. A pak mu to docvaklo: my v UbiSoftu umíme dělat skvělé strategie, ještě lepší akce, solidní simulátory a slušně zvládáme uspokojit i příležitostné hráče, ale proč vlastně nemáme žádné sporty? Proč tento žánr kompletně přenecháme konkurenci? A tak se rozhodl s tím něco udělat, což před časem také oficiálně oznámil.

Od té doby ticho po pěšině, až dnes se to změnilo. Respektovaný server JeuxVideo působící ve Francii, kde má UbiSoft centrálu, přinesl zprávu, že tím jeho vstupem na sportovní kolbiště má být fotbalová hra. Žádný trapný pokus jako s Pelém pro Wii, nýbrž plnohodnotný fotbalový simulátor, který vyzve na přímý souboj FIFU a PES!

UbiSoft údajně na jeho vývoji spolupracuje s několika britskými fotbalovými kluby, včetně Liverpoolu a jeho kapitána Stevena Gerrarda. Tím se samozřejmě nemyslí to, že by slavný záložník namísto tréninků stál za zády programátorům a radil jim, jak hru vytvořit. Mohl posloužit pro snímání motion-capture nebo se třeba jen stát oficiální tváří na obálce.

"Sportovní hry obsahují elementy pro příležitostné hráče a přivedli bychom jimi novou skupinu zákazníků k celému UbiSoftu," uvažoval nahlas šéf UbiSoftu v roce 2008. Jeho fotbalová hra má podle zdroje JeuxVideo vyjít už koncem letošního roku.

Podaří se nováčkovi uspět ve střetu se sériemi, které mají za sebou deset ročníků a jsou postupně vypilovávány? Nebo skončí rychleji, než se rozjedou, jako v roce 2004 Club Football od Codemasters nebo starší Actua Soccer?

Tagged With

Comments

More Zpravodajství

Latest Articles