If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Free-to-play hry na X360 příští rok?

Microsoft prý pracuje na technologii.

Příští rok už bude možné hrát na Xboxu 360 hry, které jsou označeny jako "free to play" - jsou tedy zdarma a platí se pouze za věci, které si nakupujete přímo uvnitř nich. Microsoft totiž pracuje na technologii, která toto umožní.

Microsoft informaci nezveřejnil, ale prozradil ji důvěryhodný zdroj serveru IGN. F2P by měla být na X360 zprovozněna jako součást budoucího updatu Xbox Live někdy v roce 2012. Vývojářům to umožní poskytovat hráčům hry zcela zdarma a ti až potom budou platit například za dodatečné zbraně, vybavení, perky nebo zkušenosti.

Sama společnost Microsoft nechce informaci potvrdit ani vyvrátit, jak se dalo očekávat.

Je to poměrně překvapivá informace, protože Microsoft dosud úpěnlivě odmítal otevřít Xbox Live třetím stranám, což by tohle de facto umožňovalo. Pokud tedy technologie nebude zahrnovat to, že Microsoft bude mít z každé věci prodané součástí free-to-play her procenta ze zisku.

Na uzavřenost systému Xbox Live si stěžovala už řada vývojářů včetně Valve nebo vývojářů Angry Birds, kteří nejsou schopni dodávat do svých her na Xbox 360 aktualizace s takovou pravidelností a rychlostí, jak by potřebovali.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings.

About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments