If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

From Dust - další DRM průšvih UbiSoftu

Steam za PC verzi začal vracet peníze.

Kauzou dne na Steamu je jednoznačně PC verze From Dust, která se dle starších zpráv skutečně vyznačuje ochranou UbiSoft DRM - akorát v problematičtější verzi, než se čekalo. Steam začal naštvaným zákazníkům vracet peníze.

Problém je v tom, že UbiSoft nejprve oznámil požadavek na neustálé internetové připojení, posléze ho stáhl, pak zase znovu nahodil a dnes k tématu na oficiálních fórech nic nenajdete.

Kvůli tomu hráči až po koupi hry překvapivě zjistili, že From Dust nemá žádný offline mód a že při hraní v offline módu Steamu se nedostanou za spouštěč UbiSoftu. Firma tím tak popřela svá vlastní slova, že k offline hraní bude stačit jednorázová aktivace. Ve skutečnosti je třeba From Dust online aktivovat před každým spuštěním a se servery prý komunikuje dokonce i při ukončení programu.

Přitom zástupci firmy ještě začátkem týdne tvrdili, že From Dust PC nebude vyžadovat konstantní internetové připojení a že s tím najisto něco udělají. DRM ale podle všeho ze hry nezmizí, dokud "neskončí portování", jak UbiSoft čerstvě řekl serveru Rock Paper Shotgun. Komu se nechce čekat do neurčita, má se obrátit přímo na technickou podporu Steamu, která podle ohlasů na fórech snad alespoň někomu peníze vrátila. Alternativně lze kontaktovat UbiSoft.

Dalším hráčům vadí, že PC verze From Dust je zamčená na 30fps, nepodporuje vyhlazování hran, v-sync ani žádné pořádné nastavení kromě změny rozlišení. "Tohle musí být jeden z nejhorších konzolových portů téhle generace. UbiSoft očividně nevyužil odkladu hry k tomu, aby na PC verzi cokoliv změnil," napsal třeba redaktor serveru Dsogaming.

Starší startovní trailer

From Dust pro PC vyšlo tento týden (Eurogamer připravuje videorecenzi), konzolová verze o něco dříve - recenze zde (9/10).

Tagged With

Comments