If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Fůra novinek od Take-Two

Odklad LA Noire, víra v Mafii, úspěch RDR.

LA Noire

Očekávaná akčně detektivní pecka z padesátých let z Ameriky byla odsunuta na první polovinu příštího roku. Původní datum vydání bylo letos na podzim. Odklad vysvětlil sám Strauss Zelnick, šéf Take-Two:

„Vždy, když posouváme laťku kreativity, nějakou dobu to trvá. V tomto konkrétním případě nebudu prozrazovat všechny pokroky – jsou mimořádné, komplexní a vyplatí se na ně čekat."

Feder z Take-Two dodává: „Když titul potřebuje víc času, tak potřebuje víc času a my jsme ochotní mu to poskytnout. Když se podívám na LA Noire a podívám se na konkurenci na trhu, nikde není nic podobného, co se týče hratelnosti a technologie, na které to běží. A my se chceme ujistit, že to uděláme naprosto správně."

LA Noire bylo oznámeno již v roce 2005 a Team Bondi na něm pracuje již přes šest let.

Mafia 2

2K Games druhou Mafii obhajují a tvrdí, že jsou na hru „velmi hrdí" a popisují vývojáře z 2K Czech jako „extrémně talentované."

I když analytik Michael Pachter pochybuje o ziskovosti Mafie 2, Ben Feder z Take-Two říká: „Na základě úspěšného startu očekáváme, že se z toho stane další ziskový titul Take-Two."

V ČR hlásí Mafia 2 přes 15 tisíc prodaných kopí za první tři dny, čímž stanovila nový místní rekord.

Red Dead Redemption

Take-Two oznámili, že oblíbeného Red Dead Redemption se prodalo celosvětově již 6.9 milionu kusů. Take-Two si tento ohromný úspěch pochvalují především proto, že nyní budou ziskovou společností i v letech, kdy nevychází žádný Grand Theft Auto titul.

„Očekáváme, že splníme jeden z nejvyšších cílů, které si tento manažerský tým dal první den: řídit společnost ziskově i v roce, kdy nevychází Grand Theft Auto." Řekl šéf Take-Two, Strauss Zelnick.

„I když je tu pochopitelně silný zájem ve správné načasování našeho dalšího Grand Theft Auto titulu, dokázali jsme, že náš byznys obsahuje mnohem více věcí, než jen tuto ikonickou značku." Dodává Strauss.

Red Dead tak byl ohromným tahounem finančních výsledků Take-Two a je naprosto bez debat, že tu máme čest s další veleúspěšnou značkou, kterou bude Take-Two využívat jak to jen půjde.

Comments