A Way Out

VERDIKT: A Way Out chci doporučit i těm z vás, co si hry spíš jednou za čas vyzobávají, než že by brousili všechno, co je ze dřeva.

Josef Fares je člověk, který do her přišel teprve nedávno z filmové branže, není na nikom závislý, nikomu zavázán ani se s nikým přehnaně nekamarádíčkuje, takže má plnou svobodu v projevování svých často ostrých názorů. I díky prořízlé puse tak může říkat věci, které si ostatní třeba jen myslí, ale bojí se je vyslovit nahlas.

Originální co-op dobrodružství, do kterého se spousta lidí vyloženě zamilovala (viz recenze), byť trpělo některými nedokonalostmi, neskončí na propadlišti dějin ani po komerční stránce.

RECENZE A Way Out

PovinnostRECENZE A Way Out

Pět důvodů, proč je úplně boží.

Josef Fares je člověk, co dřív ve Švédsku režíroval filmy. Naposled přes osmi lety. V třeskutosti jménem Farsan předstírá mladej pár devět měsíců, že čeká dítě, páč staromódní žoviální děda jednoho z nich neuznává adopci. Hahaha.

A takhle vypadá jeho oficiální vizuál.

Blbě se mi věří, že se ten samej Josef Fares dal na psaní a režírování videoher. A že po svý druhý videohře A Way Out, která vyšla v pátek, je asi aktuálně můj nejoblíbenější herní designer.

Číst více...

A Way Out recenze jen 6/10

GameSpot a PC Gamer se shodli.

Tak nadějně to podle všeho vypadalo... Až do posledního okamžiku se všichni právem domnívali, že dnes vycházející A Way Out (Alza.cz) bude aspoň devítka.

Na půlhoďku A Way Out se nedívejte

+ délka, EA nic nevydělají.

Hra vyjde už za týden (23. března pro PC/PS4/X1) a nikde se o ní nemluvilo, což bylo potřeba urychleně změnit. Její scénárista a režisér Josef Fares si proto dal dostaveníčko s IGN a GameSpotem, aby si společně z A Way Out (Alza.cz) zahráli necelou půlhodinu.

Dokončena hra A Way Out

Tvůrce marně hledá slova.

Už nic nezabrání jejímu uvedení 23. března na pulty obchodů (Alza.cz za 849 Kč) i digitální distribuci.

EA dnes ukázali svou lidštější tvář. Ve velkorysém a pro ně neobvyklém gestu se rozhodli, že váš kamarád, se kterým budete chtít hrát A Way Out (Alza.cz) přes internet, si nemusí kupovat svou kopii hry. Vystačíte si totiž jen s jedinou, tou vaší, kam ho pozvete a on tak vlastně coby váš parťák dostane plnohodnotný kooperativní zážitek (celou hru) zdarma.

O této nadějné kooperativní akci od tvůrců Brothers: A Tale of Two Sons jsme od E3 dojmů nic pořádného neslyšeli, takže potěší cokoliv. A dnes k ní uniklo do éteru něco dost zásadního, co nevídáme každý den...

"PS4 má výkon jako pět let staré PC"

Slova tvůrce A Way Out.

Za zády má giganta EA, na kontě jeden velký hit (Brothers) a v přípravě další nadějná hra, která sklízí ovace ze všech stran (E3 dojmy), takže je v pozici, že si podobné výroky může dovolit, byť si s nimi moc přátel v Sony asi neudělá.

NAŠE E3 DOJMY z A Way Out

Jak jsme přepadli benzínku ve vynuceném gaučovém split-screenu?

Tahle hra (oznámení) silně vybočovala z řady pečlivě vypiplaných teaserů a Lets Play videí na tiskové konferenci EA k E3 2017. Měli jsme možnost si ji aktuálně zahrát a popovídat si s Josefem Faresem, scénáristou a šéfem vývojářů Brothers: A Two Souls. Nečekejte ovšem jejich nástupce: pryč je fantasy zasazení, nahradilo ho špinavé městské prostředí ze 70. let.