Battlefield 3 Zpravodajství

Z Battlefieldu by měl vzniknout televizní seriál

Stojí za ním společnost, která udělala True Detective.

Battlefield by měl být přetvořen do skutečného televizního seriálu. Anonymous Content, společnost odpovědná za televizní hit True Detective, bude šéfovat projektu ve spolupráci s Paramountem a EA.

Zaplaťte za starší EA hry vč. Dead Space 3, kolik chcete

Nemyslitelné: Humble Bundle i s Battlefield 3 za kilčo!

Kdo by to byl býval kdy řekl, že v rámci akce The Humble Bundle, která se zpočátku proslavila balíčky nezávislých titulů, se jednoho dne dočká i těch největších a nejnákladnějších her od firmy typu Electronic Arts, které tím pádem každý může získat doslova za hubičku?

Fascinující detektivní příběh o tom, jak byl nalezen nejtěžší easter egg v Battlefield 3

DICE vytvořili nenalezitelný easter egg a přesto byl nalezen.

Když bývalý designér z DICE starající se o nadabování, Thomas Danko, na svém Twitteru prozradil, že v Battlefieldu 3 existuje ještě easter egg, který stále nebyl nalezen a patří mezi vůbec nejhůře objevitelné easter eggy ve hrách, spousta lidí se dala do pátrání. A jednomu člověkovi a jeho kamarádům se podařilo objevit jej.

EA je na next-gen připraveno díky enginu Frostbite, říkají

Už poslední Battlefield byl v podstatě next-gen.

Electronic Arts se příchodu nových konzolí nijak neobává a dokonce ani nepočítá, že při vývoji her budou mít extrémně vyšší náklady. Podle jejich slov je to díky tomu, že již mají engine Frostbite, který je na konzole nové generace zcela připraven.

Teď, když se předešlého Aftermathu dočkaly všechny skupiny hráčů v závislosti na platformě a modelu prodeje, ohlásili EA podrobnosti o herní náplni posledního pátého DLC pro Battlefield 3 s nezvyklým názvem End Game. Vyjde nejspíš v březnu 2013 a tradičně na něj budou mít nárok předplatitelé služby Premium nebo půjde zakoupit samostatně.

GTA 5 trailer převlečený do Battlefield 3

GTA 5 trailer převlečený do Battlefield 3

Namísto čmeláka prolétne nad vinicí stíhačka.

Když Rockstar mlčí a ještě dlouho mlčet bude, početný zástup čekatelů na Grand Theft Auto 5 si musí ukrátit dlouhou chvíli svépomocí. Po vydařených předělávkách do Minecraftu, do GTA 4 nebo do starého San Andreas dnes přišel na řadu mnohem těžší kalibr.

Uživatel YouTube s přezdívkou Ketegano15 vzal Battlefield 3 a pokusil se v něm zopakovat scény z toho už legendárního odhalovacího traileru GTA 5. Vzhledem k neexistenci editoru od DICE a vojenské povaze předlohy měl obtížnější úlohu než jeho kolegové, takže u dobré poloviny záběrů budete na okamžik bloumat, na co vlastně narážejí - zvlášť když se po ulici promenádují vojáci a namísto sporťáku u semaforu stojí bugina, takže se šikne to spodní srovnávací video.

Přesto se mu výtvor v rámci možností povedl a když k tomu přidal originální hudbu, budou znalci jako doma. Zvlášť v těch nejvíce pamětihodných momentech, jako třeba když výletníci stoupají do strmého kopce, když hrdina shlíží na město, u plážové budky pobřežní hlídky nebo když nad hlavou namísto práškovacího čmeláka ve vinici prolétne stíhačka. Dobrá práce!

Číst více...

Hromadné vyhlazení cen Battlefieldů

Základní hra a dokonce i Premium o čtyři stovky.

Týden ve znamení Battlefieldu? Jednoznačně. Po neplánovaném odkrytí čtvrtého dílu a včerejším báječném traileru z DLC Armored Kill přišlo něco, co pokud vás nedonutí ke koupi, tak už asi nic jiného.

Reakce EA na vyzrazený Battlefield 4

Dle očekávání. A jak to bylo s artworkem z vesmíru?

Nález Battlefieldu 4 přímo na Originu v sobotu ráno vyvolal solidní pozdvižení. Každý byl proto zvědav, jak na toto - zjevně selhání lidského faktoru - oficiálně zareagují Electronic Arts.

O nových vozidlech a letounech z BF3: Armored Kill

Čtyřkolky, stíhače tanků či AC-130.

Nové válečné stroje z Armored Kill, dalšího datadisku pro Battlefield 3 odhaleného ve čtvrtek více přiblížil designér Niklas Fegreaus v rozhovoru pro GameSpot, který celý přeložila domácí fanstránka. Vybíráme z ní podrobnosti o specifikách nových vehiklů:

Odhaleny vlastnosti Armored Kill pro Battlefield 3

Co všechno přinese třetí přídavek? + obrázky

Pokud pro vás byly mapy z druhého DLC Close Quarters příliš stísněné, v jeho zářijovém nástupci si užijete pravého opaku. EA aktualizovali homepage o popis hlavních vlastností v pořadí třetího přídavku Armored Kill, který bude přístupný všem vlastníkům v ČR i ve světě úspěšné služby Battlefield 3: Premium.

Funkce pro snazší pořádání zápasů v Battlefield 3

DICE rozšíří Battlelog o Matches.

Asi všichni hráči multiplayerových stříleček se shodnou, že největším problémem bývá domluva se spoluhráči a celá organizace takového zápasu. Studio DICE se rozhodlo, že vám zahajování bitev v Battlefieldu 3 s přáteli ulehčí a připravují rozšíření systému Battlelog o novou funkci nazvanou Matches, která tam dosud trestuhodně chyběla.

Službu Battlefield 3 Premium si už pořídilo 800 tisíc lidí

Za pouhé dva týdny. EA by to rádi zopakovali.

Takový rozjezd čekal málokdo. Placenou službu Battlefield 3 Premium, která vedle jiných výhod zajistí přístup (navíc předčasný) ke všem přídavkům po příští téměř rok (více informací), si zaplatilo více než 800 tisíc lidí.

Živá parodie Battlefield 3 Conquest

Exploze, tanky, helikoptéry a medik od fanoušků hry.

Izraelští studenti animace natočili poměrně povedené hrané video, jak by asi vypadal mód ConQuest z Battlefield 3 naživo. Obsahuje všechny typické ingredience pro tuto sérii: tanky, vrtulníky a hlavně vojáky, kteří se kryjí za stěnou domu a vše je prokládané zábavnými pohledy z jejich očí, například jak medik oživuje padlého parťáka:

Battlefield 3 Premium je v ČR prodejním hitem

Čemu to EA Czech přičítají?

Vlastní zpráva - Ač Battlefield 3 Premium na pulty tradičních obchodů dorazí až příští středu 20. června, z počtu předobjednávek již nyní nelze přehlédnout značný zájem českých hráčů. "Nečekaný prodejní hit měsíce? Krabicová verze služby Battlefield 3 Premium," napsal obchod Xzone.

Battlefield Premium bude stát okolo 1200 Kč?

V prodeji prý už v červnu + prokecnutí pátého datadisku pro BF3.

Placený DLC obsah pro sérii Battlefield začíná nabírat jasnější obrysy. Na stránkách britského obchodu Coolshop se předčasně objevil balíček Battlefield Premium s datem vydání 29. června a cenou okolo šedesáti dolarů (cca 1200 Kč).

Investice miliard korun od EA do příštích konzolí

"Série Battlefield zažije v příštím roce vzrušující rozvoj".

Osmdesát milionů dolarů nejde v účetnictví jen tak schovat ani je odklonit manželce. EA proto museli s pravdou ven, když dnes předložili své hospodaření a budoucí plány na schválení akcionářům. Z toho jsme se i my dozvěděli zajímavou novinku: investují v přepočtu 1,5 miliardy českých korun do vývoje her pro příští generaci konzolí.

S plnou šrajtoflí můžete být králem Battlefieldu 3

Odemčení všeho v mulťáku stojí skoro jako celá hra.

Hráči Battlefieldu 3 na PS3 dostali zásadní gigový patch s řadou oprav, lepším vybalancováním nebo alternativním rozmístěním pěti vlajek na mapě Wake Island. Vedle toho si mohou pronajmout vlastní herní server a doporučuje se jim znovu si stáhnout Back to Karkand kvůli chybě s animací zbraně a kompatibilitě s budoucími přídavky. PC patch má vyjít zítra, potvrdili tvůrci na Twitteru.

Herní průmysl v Čechách v roce 2011 stagnoval

Nejprodávanější hrou byl Battlefield 3, za ním FIFA 12.

Asociace herního průmyslu vydala tiskovou zprávu, ve které rekapituluje rok 2011. Ačkoli píše, že obrat peněz v českém herním průmyslu stagnoval, uvádí, že se "udržel na úrovni rekordního obratu z roku 2010".

EA: 20% hráčů Battlefieldu 3 preferuje singleplayer

I když jinak jsou připojení k internetu.

Pakliže vás z různých prohlášení výrobců děsí představa, že všechny first-person střílečky by se jednou mohly stát jen multiplayerovými záležitostmi, můžete si oddechnout. Něco takového v dohledné době nehrozí a singleplayer má stále budoucnost.

Na PS Vita běží i Battlefield 3 nebo Red Dead

Jenom musíte mít zatím hacknutou PS3.

Na YouTube se objevila videa, na kterých běží na PlayStation Vita hry jako Red Dead Redemption, Mortal Kombat, Battlefield 3 nebo Batman: Arkham Asylum. Jak je to možné? Díky Remote Play na PS3 a hacknutému firmwaru v konzoli.

Velké zimní slevy na novinky od EA

Battlefield 3, FIFA 12, NHL 12, NFS: The Run.

Společnost Electronic Arts zahájila velké slevy na některé své hry z druhé poloviny loňského roku. Jedná se tak o tituly Battlefield 3, FIFA 12, NHL 12 a Need for Speed: The Run.

Anticeny pro hry loňského roku uděleny

Battlefield 3, MotorStorm, Duke Nukem, L.A. Noire...

V záplavě mnoha vyhlášení nejlepších her roku 2011 podle žánrů nebo redaktorů si zaslouží pozornost jejich pravý opak - anticeny. Kolegové z GamesRadaru je neudělili těm vyloženě nejhorším hrám, které byste obvykle asi ani neznali, nýbrž těm známým, které podle nich v některých aspektech zcela selhaly, nebo ve speciálních kategoriích:

Tvůrci Battlefieldu 3 odcházejí na mobily

Tři zkušení vývojáři přetaženi pryč.

Mnohdy na mobilních hrách skončí ti vývojáři, kteří zjistí, že na nejambicioznější AAA projekty pro konzole/PC prostě nemají schopnosti, zázemí nebo peníze. Ale čím dál častěji dochází k přesunům i přesně opačným směrem, když čím dál více lidí vidí v rychle rostoucím odvětví mobilních a tabletových her obrovský potenciál.

Nejvíce pirátěné hry roku 2011

Crysis 2, Modern Warfare 3, Battlefield 3.

Z všelijakých zdrojů, včetně veřejných trackerů, odhadl server TorrentFreak nejvíce stahované hry piráty v roce 2011. Nejedná se o bůhvíjak přesná čísla, protože v sobě nezahrnují populárnější metody šíření her jako RapidShare, Uloz.to nebo privátní FTP servery. Na druhou stranu pozitivem je, že vznikly i konzolové hitparády, takže se už nikdo nezkouší tvářit jako obyvkle, že pirátství by mělo být problémem pouze PC scény.

Vyhrajte s Battlefield 3 návštěvu do DICE

Unikátní video soutěž s EA.

EA ve spolupráci s vývojářským studiem DICE oznámili speciální soutěž "Jenom ve hře Battlefield 3," díky které můžete vyhrát jeden ze tří zájezdů do švédského Stockholmu pro dvě osoby, přímo do studia DICE.

Masivní PC patch pro Battlefield 3 už zítra

Vývojáři z DICE o svůj úspěšný klenot důkladně pečují a proto již 6. prosince vyjde pro PC verzi Battlefield 3 obří patch o velikosti 2 GB.

Patch bude obsahovat nejen spousty oprav, úprav a vylepšení, ale také část obsahu z DLC balíčku Back to Karkand - proto ta velikost.

Mezi novinky bude patřit možnost aktivovat alternativní barevné schéma pro HUD, které tak vyjde stříc barvoslepým hráčům. Opraven by měl být problém s kouřem u pozemních vozidel, rakety by tak měly častěji míjet. Hráči také budou moci oživit dva hráče, jejichž těla leží na sobě. Opraven bude také problém s občasných zeleným poblikáváním obrazovky.

Číst více...

Battlefield 1943 nakonec na PS3 zdarma bude

EA svůj slib k BF3 dodatečně dodrží.

Od EA Czech dnes odpoledne přišla stručná, zato potěšující zpráva: "Hráči Battlefield 3 ve verzi pro PlayStation 3 získají již v sobotu 26. listopadu možnost zdarma stáhnout plnou verzi hry Battlefield 1943. Stažení bude probíhat klasicky přes PlayStation Network prostřednictvím kódu, který bude k dispozici zde.

Zvýhodněná kompilace Battlefield 3 + Modern Warfare 3

Ušetříte 300 Kč oproti jejich koupi zvlášť.

Média soubojem Modern Warare 3 s Battlefieldem 3 celý rok žila, pravidelně rozproudil vášně v diskusních fórech a olej do ohně vytrvale přilévali činitelé obou výrobců nebo analytici. Jak bitva ve výsledku dopadne v odbytu na trhu, což je vždy ten ústřední ukazatel úspěchu, bylo asi každému trochu zasvěcenému dopředu jasné (viz pětidenní rekordy zábavního průmyslu).

EA u soudu kvůli nedodrženému slibu s BF1943

Hráči BF3 na PS3 si to nenechali líbit.

Mysleli jste si, že kauza s neobsažením Battlefieldu 1943 zdarma na disku u PS3 verzí Battlefield 3 jen tak vyšumí jako politické aféry na domácí scéně? Možná by to tak dopadlo, pokud by si to nespokojení zákazníci nenechali líbit.

Po banu na EA fórech vám nepůjdou hry

A ban můžete dostat i za prkotiny.

Pokud se účastníte debat na oficiálních fórech Electronic Arts, měli byste si dát pozor. Jakmile vás totiž administrátoři na fóru zabanují, zablokují vám tak hraní všech her od tohoto distributora.

Battlefield 4, vyslovil prezident EA

A příští Vánoce další díl Call of Duty.

Na Battlefieldu 4 ani sázkové kanceláře nemusely vypisovat kurzy, protože jeho vznik byl dávno dopředu jasný, i pokud by nešlo o nejrychleji prodávanou hru v historii EA. Pouze se nečekalo, že o něm začnou mluvit tak brzy po třetím dílu teprve z konce října.

Vyvrácení mýtů o multiplayeru Battlefieldu 3

Dá se ve vzduchu skočit ze stíhačky do vrtulníku?

Battlefield 3 je venku dva týdny a spousta lidí stále ještě prozkoumává jeho multplayerové možnosti. Nový engine totiž umožnil podnikat spoustu nových kousků, které nejsou dobré jen pro blbnutí, nýbrž lze je při špetce umu zužitkovat i při regulérním válčení.

Call of Duty se pořád hraje víc než Battlefield 3

MW2 a Black Ops jsou na Xbox Live hranější.

Ačkoliv se mohlo zdát, že Battlefield 3 bude opravdovým konkurentem série Call of Duty, zatím se mu to, zdá se, příliš nedaří. Na Xbox Live se totiž pořád online hraje mnohem víc Modern Warfare 2 a Black Ops než novinka od Electronic Arts.

PC už ke konci nebylo hlavní platformou BF3

Vše se později přizpůsobilo konzolím.

Doposud se mělo za to, že hlavní vývojovou platformou pro Battlefield 3 bylo PC, které z toho těžilo a nastavilo i díky tomu nové standardy grafiky, které donutí k upgradu počítače. Ale v posledních měsících před vydáním se zvedaly určité pochybnosti, když některé nové trailery vypadaly trochu hůře než ty první nebo když destrukce budov v nich nebyla tolik propracovaná, protože trosky převážně zakrýval černý kouř.

Piráti obešli požadavek na Origin u BF3

"Služba pro majitele originálky".

Ne že bychom odteď začali psát o každém obejití ochrany, ale v tomto případě uděláme výjimku. Jedná se totiž o odstranění požadavku nainstalovat si do počítače klient Originu, abyste vůbec mohli hrát krabicovou PC verzi Battlefield 3. Všimla si toho Gamasutra.

Ohlédnutí za uvedením Battlefieldu 3 v ČR

Na hladký start padly stovky hodin.

Na oficiální počet prodaných kusů Battlefieldu 3 v České republice od EA Czech ještě stále čekáme (pochlubí se jimi asi až příští týden, zatím známe poměr jednotlivých verzí).

Skončí EA se singleplayerovými hrami?

Hodí se jim pro nábor nováčků do mulťáku.

Vedení EA neustále básní o tom, kterak se chtějí transformovat z výrobce her do role poskytovatele služeb. Jak dnes vysvětlili, jejich cílem je zaháčkovat si uživatele celoročně dávkovaným obsahem, aby nemuseli tolik utrácet za marketing pro získání si hráčů zpět při vydání každého nového dílu. Znamená to tedy konec her pro jednoho hráče?

Přídavek Karkand pro BF3 až v prosinci

Doplňující info k dnešním obrázkům.

Pokud někdo tipoval, že EA se vytasí s prvním přídavným balíčkem Back to Karkand pro Battlefield 3 "čirou náhodou" zrovna v době, kdy vychází Modern Warfare 3, spletl se. Dnes potvrdili dřívější informaci, že ho vypustí až někdy v prosinci.

Jak změnit jazyk v Battlefieldu 3?

Pokud nerozumíte textům v multiplayeru.

Volali po tom v minulých dnech především zkušenější hráči, kteří to zdůvodňovali tím, že některým překladům v multiplayeru nerozumí. Není to nutně tím, že by s lokalizací nebylo něco v pořádku, ale zkrátka mají zažité výrazy z jiných online her, které jsou v naprosté většině případů v angličtině. Ale přímo ve hře na ní prý přepnout nejde, ani na Originu (jako se to dělává v nastavení Steamu).

Poměr verzí Battlefieldu 3 v České republice

EA prozradili Eurogameru podíl platforem.

Při vědomí, že naše země je stále doménou PCčkářů (ač konzole stále rostou) a že PC bylo hlavní vývojovou platformou studia DICE, není tak obtížné něco takového predikovat. Přesto zarazil poměr, s jakým u nás počítače zvítězily.

Bylo by sice dost divné, pokud by někoho s originálkou penalizovali za to, že chce hrát, co si legálně koupil. Ale jen pro jistotu, protože i takové obavy se v reakci na rozšířený návod na obejití aktivace Battlefieldu 3 před pátkem vyrojily.

Jak si zahrát Battlefield 3 na PC už dnes?

Návod pro obejití aktivace, který funguje.

Pokud patříte mezi těch 850 lidí, kteří si včera večer v prodejnách Xzone pořídili Battlefield 3 na zahájení prodeje (nebo ho máte odjinud), asi jste už zjistili, co se vědělo dopředu - že PC verze se dá na službě Origin kvůli standardně aktivovat až od pátku 28. října. Což je u nás státní svátek, proto to dřívější uvedení na trh, kterým se ani EA Czech nijak netají.

Battlefield 3 se zítra začne oficiálně prodávat v USA a také u nás, tudíž je nejvyšší čas pořádně se na to připravit, aby vás nic nezdržovalo od zahájení hraní plné verze.

Krabice BF3 naznačuje nový Medal of Honor

Budou multiplayer dělat opět mágové z DICE?

V krabicích Battlefieldu 3 se nachází zvláštní černý leták s podivně vyzubeným obličejem, který má na čele velkou číslici "1", je zarámovaný do tvaru emblému a pod ním je odkaz na oficiální web Medal of Honor, jak si všimli uživatelé diskuzních fór NeoGAF.

Jak hodnotí první světové recenze Battlefield 3

Zklamání se ani zdaleka nekoná, ba naopak!

Embargo na recenze veleočekávaného Battlefield 3 je konečně za námi a recenze PC verze začínají vyskakovat jako houby po dešti. A zatím to (nepřekvapivě) vypadá, že se DICE a EA povedl velký hit.

Vyjasnění údajné selekce recenzentů BF3

EA přístup ke hře dotazníkem nepodmiňovali.

Středeční kauza z Norska, kterou odreportovaly i přední weby ve světě, vrhla na EA stín podezření, že zkoušejí ovlivňovat, kdo přesně jejich titul ohodnotí. Ale když se řekne A, musí se říct i B - podobně jako když nezávislá média standardně zmiňují jak všechny pozitivní, tak třeba i negativní události okolo kterékoli očekávané hry (a nemohou kalkulovat s důsledky, že někomu se ta zpráva nemusí úplně líbit, zatímco někomu jinému ano).

Změny plné verze Battlefield 3 od bety

Vývojáři hráčům naslouchali a hru upravili.

Tvůrci z DICE se pochlubili tím, že přímo na základě připomínek hráčů betaverze Battlefield 3 udělali do finální hry stovky menších, či větších změn.

Battlefield 3 bez instalace v horší grafice

Majitelé Xboxu 360 bez disku na to doplatí.

Povinnost her pro Xbox 360, že musí fungovat i na konzoli nevybavené harddiskem a běžet přímo z DVD, je všeobecně mezi vývojáři vnímána jako nutné zlo. A ukázalo se, že to zrovna nekamarádí s novým enginem Battlefieldu 3.

EA: Battlefield 3 je žádanější než Mafia II

A nějaké to pochlubení se statistikou.

Ještě začátkem září se čísla Mafii II pouze přibližovala a bylo jasné pouze překonání Modern Warfare 3. Nyní se situace změnila, tvrdí tisková zpráva EA Czech. Ti si za tímto účelem vyžádali údaje od všech předních obchodů v ČR (stav objednávek 10 dnů před vydáním), aby mohli čísla srovnávat.

Konzolový BF3 jak PC na nejnižší detaily

Info přímo z prezentace od tvůrců.

Vývojáři z DICE měli na GeForce LAN 6 zajímavou přednášku, ve které se zmínili také o grafických nastaveních Battlefieldu 3. Z jednoho slidu pak vzešlo, že grafická úroveň konzolové verze hry se má zhruba rovnat PC verzi na nejnižší nastavení grafiky.

Konečné statistiky z bety Battlefield 3

Počet hráčů by zaplnil skoro celé Česko.

Vývojáři z DICE se pochlubili několika statistikami z otevřené bety Battlefieldu 3, který je doslova za rohem. Hlavní informací je zveřejněný počet hráčů, kteří si betu zahráli. Těch má být podle DICE přesně 8 125 310. Sami tvůrci k tomutu číslu uvádí, že by se tím dal zaplnit celý New York. Kdyby bylo hráčů o trochu víc, tak by se tím dalo zaplnit skoro celé Česko.

Zbylé čtyři MP mapy z Battlefieldu 3

Představení dvou městských a dvou u moře.

V návaznosti na páteční odhalení první poloviny multiplayerových levelů z Battlefieldu 3 jsme se od EA dočkali toho samého k těm zbylým pěti z plné verze. Protože Caspian Border důvěrně znáte z bety a videí, vynecháme ho:

Sestup z 500metrové výšky v Battlefieldu

Představení a ukázky nápadité MP mapy.

Battlefield 3 bývá občas kritizován za to, že v plné verzi nabídne "jen" devět multiplayerových map, z nichž navíc dvě jsou důvěrně známé z bety, takže vlastně jen sedm nových. Avšak nesmí se zapomínat na balíček Back to Karkand se čtyřmi předělávkami z BF2, díky nimž se číslo rozroste na slušných 13 kousků.

EA: Beta BF3 byla stará několik měsíců

EA: Beta BF3 byla stará několik měsíců

Vůbec neodpovídá aktuálnímu stavu vývoje.

Tvůrci Battlefieldu 3 jsou nyní podrobeni velké zkoušce v sebeovládání. Hráči bety jim nadávají do blbců, stěžují si na četné chyby ("takhle zabugovanou betu jsem dlouho nehrál!") nebo vyhrožují zrušením předobjednávky. A oni jim trpělivě, jako roboti, jen musí pořád dokola opakovat, že o všem ví, a přesvědčovat je, že většina problémů je dávno opravena a že aktuální stav vývoje je už úplně někde jinde, což potvrdili i mnozí novináři na posledních prezentacích, kteří si odnesli úplně jiné pocity (blížící se Bad Company 2) než z betatestu.

V čem je problém? "Celý proces přípravy bety je složitý a trvá dlouho. I beta musí projít certifikací u výrobců konzolí, která se vším všudy zabere okolo šesti týdnů. Takže když se beta koncem září spustila, vůbec už neodpovídala naší aktuální verzi, protože její kód pocházel někdy z poloviny prázdnin," řekl Kotaku producent Patrick Bach z DICE. Jenže kdyby chtěli poskytnout veřejnosti novou verzi z konce září, museli by projít celou certifikací od začátku znovu, ale tím pádem by se lidem zpřístupnila až po plné verzi.

Vývojář přitom neupřesnil, jestli se tato podivnost, která vlastně shazuje smysl betatestů, týkala i PC verze. Podle něj byl betatest prospěšný v otestování zátěže serverů, díky čemuž předejdou porodním bolestem v den vydání plné verze. Ale jinak je ze slov Bacha cítit, že pokud by mohl vrátit čas, možná by raději udělal uzavřenou betu, kde by nemusel poslouchat tolik nářků od široké veřejnosti o něčem, co už nereflektuje současnou situaci.

Číst více...

Battlefield 3 s Online Passem

K bazarovce půjde dokoupit samostatně.

S blížícím se příchodem Battlefieldu 3 jsou jeho vývojáři z DICE čím dál sdílnější při reagování na dotazy fanoušků. Jeden z nich se takto zeptal, jestli k hraní přes Xbox Live bude muset být prvním majitelem hry nebo mu postačí verze z bazaru.

Celorepubliková mobilizace Battlefield 3

Chcete bojovat v první linii?

Chcete-li bojovat v první linii, zapište si do diáře datum 25. října a čas 19:43. V této době proběhne celorepubliková mobilizace zvaná krycím jménem Battlefield 3. Výzbroj dostanete v základnách Xzone v Praze, Brně, Ostravě a Plzni do 22 hodin téhož dne.

V Battlefield 3 betě přibyl Caspian Border

Mapa pro 64 hráčů pouze na PC.

Společnost DICE pro PC hráče Battlefield 3 bety odemkli pro nadcházející víkend mapu Caspian Border, takže se v sobotu a neděli nebudou hráči určitě nudit. Po víkendu už ostatně Battlefield 3 beta končí, takže máte poslední možnost si ji zahrát.

Valve chce na Steamu Battlefield 3?

Asi už vyjednávají s EA.

Ha! Podle několika zdrojů probíhá velké vyjednávání mezi Valve a EA. Valve totiž údajně stojí o to, aby byl Battlefield 3 k dispozici také na Steamu. Jak se zdá, to, že by byla nejočekávanější hra Electronic Arts roku k dispozici pouze na Originu, trošku lidi ve Valve vyděsilo.

Battlefield 3 beta s 12 miliony účastníky

Battlefield 3 beta s 12 miliony účastníky

6x víc než beta Bad Company 2.

DICE oznámilo, že bety Battlefield 3 se účastní šestkrát víc lidí, než se účastnilo bety Bad Company 2. Celkem se multiplayer ve hře rozhodlo vyzkoušet 12 milionů lidí.

V lednu 2010 si Bad Company vyzkoušelo 2 miliony lidí.

Podle Karla Magnuse Troedssona je množství hráčů, kteří betu zkoušejí důležité, protože tak mohou zareagovat na většinu změn, kterou budou hráči vyžadovat.

Číst více...

BF3 beta: Hacknuté servery pro 128 lidí

BF3 beta: Hacknuté servery pro 128 lidí

Můžete mít ale ban na Originu.

Battlefield 3 beta běží teprve pár dnů, ale šikovná PC komunita už zkouší různé fintičky. Teď dokonce na betu fungují hacknuté servery, které povolují hraní až 128 lidí najednou.

Na těchto serverech si můžete v tomto množství lidí zahrát mapu Operation Metro a Rush, jenom máme pocit, že tam musí být hlava na hlavě.

Problém je, že když se budete na tyto hacknuté servery připojovat, EA hrozí, že vám zabanuje Origin účty. Na oficiálním Battlefield 3 blogu se objevilo následující sdělení:

Číst více...

Šéf Steamu zhodnotil Origin

A jak vidí budoucnost jejich platformy?

Předně je potřeba říct, že Gabe Newell z Valve si nezaložil nějaký blog, aby tam zkritizoval konkurenční službu, jak se to leckde interpretuje. Pouze se ho na toto téma zeptal PC Gamer při rozhovoru a on se rozhodl, že odpoví.

Betatest Battlefieldu 3 právě začal

Betatest Battlefieldu 3 právě začal

Uvnitř obrázky z menu.

Úderem dnešní 14. hodiny odpolední se otevřel multiplayerový betatest Battlefield 3 skupině hráčů s přednostním přístupem. Tedy těm, kteří vyhráli v soutěžích nebo na to získali nárok díky limitované edici Medal of Honor či předobjednávkou z Originu.

"Na Xboxu a PC budou majitelé limitované či Tier 1 edice Medal of Honor podrobně instruováni emailem, který bude obsahovat nejen kód k přístupu do bety, ale také návod, jak správně postupovat. Na PS3 je vše mnohem jednodušší, protože tam se jim hra automaticky objeví na PlayStation Store," upřesnil postup zástupce EA Czech.

Pokud vám e-mail ještě nepřišel, neplašte se, nic se neděje, pouze jsou kódy rozdistribuovány postupně, což nějakou chvíli trvá, ale nemělo by to zabrat déle než pár hodin. Soubor s PC betou ke stažení má 3,5 GB.

Číst více...

Ovladače NVIDIE pro Battlefield 3

Doporučují se hráčům bety.

Den před vypuknutím betatestu Battlefieldu 3 pro hráče s přednostním přístupem vypustila NVIDIA nové ovladače pro její grafické karty. Stáhnout si je můžete odsud.

To, co dříve dělával Microsoft, který si pojišťoval exkluzivitu u zásadních her, nyní převzala Sony. A domluvila si takto nejen Assassins Creed: Revelations, ale i Battlefield 3. Cíl je samozřejmě jediný - ukázat, která konzole je pro hraní nejlepší.

Battlefield 3 na dnech NATO v Ostravě

V areálu přehlídky si ho můžete zahrát.

EA Czech se podařilo domluvit s organizátory přehlídky sil Severoatlantické aliance na spojení s tématicky podobným předvedením Battlefieldu 3.

Proč je Battlefield 3 X360 na dvou discích

První pro MP, druhý pro singl.

Hra Battlefield 3 bude na X360 na dvou DVD discích. Co každý z nich obsahuje? "Na disku jedna je multiplayer, kooperativní levely a instalační soubory na pevný disk," vysvětlují zástupci EA. "Na disku dvě je část pro jednoho hráče."

ČR: Battlefield se počtem kusů blíží Mafii

Od podzimu se čeká až 60% ročních tržeb.

Domácí herní obchod Xzone dnes ráno zveřejnil tiskovou zprávu na téma, kterak přichází klíčové období pro tržby prodejců videoher. Očekává, že poslední tři měsíce roku přinesou prodejcům her více než polovinu celkových ročních tržeb. Na post nejprodávanější hry roku v ČR podle Xzone útočí Battlefield 3.

1,25 milionů předobjednávek BF3

A SW: TOR pořád stíhá letošek.

EA hrdě oznámili, že Battlefield 3 už má 1,25 milionu předobjednávek, a považují to za další důkaz, že BF3 bude větší hit než zatím poslední Battlefield: Bad Company 2. Ten se na takhle vysoké číslo nedostal ani na začátku svého prodeje.

Jak Battlefield 3 dosáhne na 720p

A jak to bude s vozidly?

Konzolové verze Battlefieldu 3 si vypomohou černými linkami na vrchu a ve spodní části obrazu, aby zaplnily rozlišení 720p. Na Twitteru to oficiálně přiznal Johan Andersson z DICE.

Battlefield 3 prý zabere 2 DVD

PS3 verze oproti X360 jeden disk.

Ještě to není oficiální, pouze velmi pravděpodobné: Battlefield 3 se ve verzi pro Xbox 360 nejspíš rozroste na dva disky DVD. Tuto informaci z vlastních zdrojů přinesl japonský blog Hašimaki, který ji vyčetl z plakátu od tamního prodejce.

V Battlefield 3 nezabijete civilisty

A proč nepodporují mody?

Pokud jste se těšili, až budete pobíhat válečnou zónou a střílet pro úchylnou zábavu po civilistech, máme pro vás špatnou zprávu. DICE říká, že civilisty zabíjet nepůjde.

EA snižují ambice Battlefieldu 3

Jde jim o snížení podílu Modern Warfare 3.

Rétorika EA vůči sérii Call of Duty se s blížícím se vydáním začíná postupně měnit a spolu s ní klesají také ambice Battlefieldu 3. Zatímco ještě před pár týdny bylo ze všech stran slyšet, jak BF3 porazí konkurenční Call of Duty: Modern Warfare 3 a převálcuje celý trh, dnes už se emoce mírní.

EA o kooperaci v Battlefieldu 3

Český blog o nové misi a specifikách.

Česká pobočka EA lokalizovala další Battleblog neboli sérii textových vývojářských deníčků z Battlefieldu 3.

V Modern Warfare 3 jako Juggernaut

A co-op nahrávka z Battlefield 3.

V novinářské ukázce Modern Warfare 3 na Gamescomu se poprvé objevila kooperativní mise, v níž si hráč nasadí oblek Juggernaut a střílí kolem sebe jako téměř nezničitelný tank.

Valve: Instalaci DLC si EA musí zasloužit

Gabe Newell komentoval spor kvůli Steamu.

Valve se poprvé od vypuknutí sporu s EA vyjádřili k odstranění her, jako Battlefield 3, Dragon Age 2 či Crysis 2, z jejich distribučního systému Steamu, na což si EA nejednou veřejně stěžovali. Stanovisko přímo od Gabe Newella se podařilo sehnat serveru Develop.

Battlefield 3 bez splitscreenu

V co-opu budou variabilní mise.

Battlefield 3 bohužel nebude podporovat hru ve splitscreenu. Oznámil to generální manažer DICE Karl Magnus Troedsson pro server Gaminglives.

Battlefield 3 dovolí jen jeden profil

Hraní se stejným jménem jako na Origin.

DICE oznámili, že majitelé PC verze Battlefieldu 3 budou mít své herní profily natvrdo provázané s účtem na službě Origin. To v praxi znamená, že narozdíl od předchozích dílů budete moci mít jen jeden profil, respektive jednoho vojáka.

Seznam, s čím EA přijedou na Gamescom

Samé ukázky multiplayeru a nové hry.

Když jsem dnes odpoledne mluvil s EA kvůli finalizaci plánu schůzek na Gamescomu, byli velmi tajuplní ohledně obsahu jejich prezentací. A vida, večer dorazila zpráva z centrály EA, která tyto informace přináší a přímo vyzývá k zveřejnění, aby se čtenáři nalákali na sledování tiskové konference EA. Má tam být oznámeno hned několik nových her, ale ty nadále zůstávají tajné, a tak to Syndicate zatím nemáme potvrzeno.

Battlefield 3 vyžaduje klienta Originu

Způsobí to někomu nepříjemnosti?

Každý, kdo si bude chtít zahrát Battlefield 3 na PC, si musí povinně nainstalovat klienta služby Origin pro digitální distribuci od EA. Potvrdil to komunitní manažer švédského studia DICE Daniel Martos pro BF3blog. To je asi tím důvodem, proč hra nebude nabízena ze Steamu.

Proč nebude Battlefield 3 na Steamu

Stejný důvod jako proč zmizelo DA2.

Jak se zdá, Electronic Arts se pouští do otevřené války proti největšímu distributorovi digitálních her Steamu. A není to ani tak kvůli tomu, že EA mají už svou vlastní platformu na prodej digitálních her Origin, jako spíše kvůli restrikcím ze strany Valve.

Bude nový díl Battlefieldu každý rok?

Podle EA by to sérii zabilo.

Po tom všem srovnávání s Call of Duty ze strany EA by leckdo čekal, že ho s Battlefieldem 3 budou chtít napodobit i ve ždímání značky vypouštením nového dílu pravidelně každý rok. Překvapivě se tak ale nestane.

Jak se dostat k vyzkoušení Battlefieldu 3?

A proč běží poloviční rychlostí co MW3?

Jelikož některé weby stále porušují podmínky NDA smlouvy o nepořizování/nešíření materiálů z alfaverze Battlefieldu 3 a dosáhlo to takové míry, že s tím EA nic nezmůžou, donutilo je to k odpovědi na nejčastější otázky od hráčů na toto téma.

Finance EA: SWTOR více žádanější než BF3

Výsledky i výhled mají nečekaně dobré.

Protože si EA schovávají zásadnější oznámení na tiskovku před Gamescomem, byla jejich noční konference pro investory poměrně skoupá. Pozitivní je, že hlavní ukazatele finančních výsledků EA za období duben-červen 2011 meziročně vzrostly (jak obrat, tak zisk) a dokonce zvýšili předpokládané tržby z vánočních titulů. Vše je důsledkem včasné reakce na změny na trhu, přeorientování na digitální distribuci a nové platformy.

Battlefield 3 odhadován na 8 milionů kusů

A Modern Warfare 3 má předhonit Black Ops.

Analytické firmy se řídí pravidlem, že pokud by nevyslovily svůj odhad odbytu Battlefieldu 3, bylo by to, jako by skoro neexistovaly. A tak každá musí povinně vystřelit od boku nějaké číslo, které se ve finále od toho skutečného bude na hony lišit, ale co už... hlavní je zviditelnění.

Acti si stěžuje na modernwarfare3.com

Podaří se jim získat doménu pro sebe?

Activision podal 15. července oficiální stížnost na National Arbitration Forum ohledně domény modernwarfare3.com, jak reportuje web Fusible. Ta dříve odkazovala na stránky Battlefield 3. Nyní se na webu nachází parodie na oficiální web hry.

Uniklé obrázky z Battlelogu pro BF3

Konkurent COD Elite v plné kráse.

Dnes začíná betatest Call of Duty Elite a ve stejný den unikly obrázky z Battlelogu, konkurenčního systému, který bude součástí Battlefield 3. Náhoda? Těžko.

EA: HW nároky Battlefield 3 se pořád mění

A nechoďte na Modernwarfare3.com.

Hardwarové požadavky Battlefieldu 3, které od konce týdne kolují po internetu, jsou prý vymyšlené. Na Twitteru to oznámili sami vývojáři hry, konkrétně senior gameplay designér z EA a komunitní manažer DICE.

Battlefield 3 bez WinXP a DX9 potvrzen

Měsíc staré HW nároky jinak nelhaly.

GameStop nahodil na své stránky minimální hardwarové požadavky pro PC verzi Battlefieldu 3. Nevíme, jestli mu tyto údaje oficiálně dodali EA (to by se šiklo, když hra vyjde za necelé čtyři měsíce) nebo zda je pouze předběžně vyzobal z internetu, jak se občas v případě potřeby dělává. Ale přední americký řetězec obchodů by něco takového asi nemohl dovolit, protože pak by riskoval reklamace zákazníků, kterým by hra nešlapala.

Zítra se stane něco k Battlefieldu 3

Že by oznámení oficiální češtiny...?

Na diskusním fóru u Battlefield 3 se objevila tato šifrovaná zpráva. Asi má něco společného s touto hrou a 30.6. - tedy zítra - se k ní něco stane, píše Xzone na svém Facebooku.

Válka EA vs Activison v plném proudu

EA chce, aby CoD vyhnilo zevnitř.

Jelikož se blíží vydání Battlefield 3, ani se nelze divit, že válka mezi EA a Activision se bude neustále stupňovat. Šéf EA, John Riccitiello, například nedávno prohlásil, že chce, aby Call of Duty "vyhnilo zevnitř". Silná slova.

První záběry z PS3 verze Battlefield 3

Také nepřijdete o žádný DLC.

V americké talk show Jimmyho Falona včera v noci na dnešek ukázali vývojáři z DICE poprvé v pohybu konzolovou verzi Battlefield 3. Šlo o verzi na PlayStation 3, a ačkoliv nešlo o nějakou novou pasáž ze hry, konečně jsme měli možnost vidět, jak bude velký konkurent Modern Warfare 3 vypadat v pohybu. A zdá se, že pořád podstatně lépe než Call of Duty série. Na video se můžete podívat dole.

EA odpověděla na stížnosti k Battlefield 3

Bonusové zbraně budou vybalancované.

Fanoušci Battlefieldu se bouří a protestují na oficiálních fórech - nelíbí se jim totiž, že ti, kteří si předobjednají speciální edici hry, dostanou tři "lepší" zbraně.

EA: Kotick je naštvaný a zpochybňuje

Riccitiello sebejistě věří v Battlefield 3.

Šéf EA John Riccitiello se trochu opřel do šéfa konkurenčního Acitivisionu, Bobbyho Koticka. Riccitiello totiž věří, že samotný fakt, že se Kotick snaží zpochybnit Battlefield 3 jasně dokazuje, že ho EA s Battlefieldem 3 naštvala.

Aféra s Kotickem a BF3 "je vymyšlená"

Vstoupili do ní PR Activisionu i šéf EA.

Update č. 2 (10.6.): Tohle začíná být zábavnější než lecjaký film. Šéf EA John Ricitiello sice raději nekomentoval to, zda se Kotick pokusil či nepokusil dostat na předváděčku hry, se zpožděním několika dnů se ale vyjádřil ke Kotickově výpadu na adresu Battlefieldu 3 údajně běžícího pouze na PC. "My si myslíme, že naše verze [Battlefieldu 3] je lepší než jejich xboxová verze [Modern Warfare 3] a že naše PC verze [Battlefieldu 3] je lepší než jejich PC verze [Modern Warfare 3]," řekl Ricitiello pro agenturu Reuters.

Kotick si dělá legraci z Battlefield 3

Šéf Activisionu škádlí konkurenci.

Jak se zdá, Activision se příliš konkurence nebojí. Věří ve značku Call of Duty a Bobby Kotick, šéf Activisionu, si do konkurence v podobě Battlefield 3 trošku rýpl.

Xbox verze Battlefield 3 nebyla připravená

Proto se neobjevila na E3.

Zatím všechny předváděčky Battlefield 3 vypadala naprosto úžasně, ale všechny běžely na PC. Všechna videa, která jsou k dispozici na internetu, pocházejí z těch nejnabušenějších osobních počítačů a zatím nikdo neviděl hru běžet skutečně na nějaké konzoli.

Na čem rozběhnete Battlefield 3?

První hardwarové nároky. AKTUALIZOVÁNO

Aktualizace 7. 6. 17:21: Web Gamersmint, který se předtím tvářil jako zdroj, do své novinky zpětně přidal svůj zdroj - dva měsíce starý text na bf3blogu. Což důvěryhodnost těchto údajů o hardwarových nárocích Battlefieldu 3 výrazně podkopává.

Co je v Battlefield 3 Physical Warfare Pack

Aktualizováno o český vizuál.

Minimálně ve Velké Británii se bude Battlefield 3 prodávat také v limitované edici, která bude obsahovat takzvaný Physical Warfare Pack. Předobjednat si tuto edici lze exkluzivně u prodejní sítě GAME a Gamestation, a když tak učiníte, v balení najdete exkluzivní zbraně a předměty do hry.

Přiblížení Battlefield 3 Back to Karkand

Obrázky z toho DLC zdarma.

Pokud si předobjednáte velmi očekávanou hru Battlefield 3, dostanete k ní zdarma přídavek ke stažení s názvem Back to Karkand. To se vědělo už nějakou dobu. EA ale konečně zveřejnili obrázky a o přídavku se rozpovídali.

Analytik: CoD překoná BF3 o 15 milionů

Má předčasně jasno o prodejích.

Odhadovat úspěch nového Call of Duty lze opravdu jen velmi těžko, zvlášť když letošní díl hry ještě nebyl ani oznámený. Analytická firma Cowen and Company už má přesto hotovou prognózu, jak to asi bude s prodejem hry.

Battlefield 3 bude mít demo

Konzolové verze vypadají lépe, než čekali.

Potěšující zprávu máme pro všechny, kdo doufali, že si budou moci Battlefield 3 vyzkoušet ještě předtím, než si jej koupí. Mělo by existovat demo. Špatnou zprávou ovšem je, že zatím nevíme na jakých platformách bude.

Proč je PC hlavní platformou Battlefieldu 3

Těžit z toho budou i konzolisté a samotní EA.

Dříve to bývalo tak, že hlavní vývojářskou platformou nějaké multiplatformní hry většinou byla xboxová verze, u níž se očekávaly největší prodeje. Dávalo to smysl - bude ji tam hrát nejvíce lidí, tak ať je pro daný stroj maximálně přizpůsobená. S tím, jak konzole čím dál více zastarávají, se ale vše mění.

Kolik EA utratí za reklamu Battlefieldu 3?

Stamiliony dolarů pro překonání CoD.

Neveřejné předváděčky (včetně té ze včerejška v Londýně, kde jsme měli zástupce) i oficiální videa z Battlefieldu 3 všem vzaly dech, předobjednávky se jen hrnou, a tak si šéf EA může dovolit utratit velké peníze za reklamní kampaň. Vyšťourala to americká pobočka Eurogameru.

Tvůrce Battlefieldu 3: Otevřené hry nuda

Proto bude více skriptů než v Bad Company.

Výkonnému řediteli série Battlefield muselo být jasné, jakou hysterii u části hráčské obce tímto prohlášením v časopisu EDGE vyvolá, ale nemohl jinak: Pokud chtějí sesadit Call of Duty z žebříčků prodejnosti, nezbývá jim než se mu v Battlefieldu 3 přizpůsobit designem hry. A lepší to říct dopředu, než aby to hře ublížilo těsně před vydáním nebo aby od ní lidé čekali něco jiného, než čím v reálu bude.

Vyzrazeno datum Battlefieldu 3?

Objevilo se v EA Download Manageru.

Battlefield 3 se objevil v EA Download Manageru a s ním i datum vydání. To by mělo být údajně 2. listopadu 2011, jak reportuje server CVG. Datum není ale samozřejmě nijak oficiálně potvrzeno.

Jak to je s délkou kampaně Battlefieldu 3?

A proč vlastně do hry dali singleplayer.

Dnes tu máme naprosto klasickou ukázku, jak vznikají dezinterpretace. Reportér GamesOnNet položil otázku generálnímu řediteli studia EA DICE Karlu Troedssonovi ve znění "Proč jste se rozhodli mít v Battlefield 3, řekněme třeba dvanáctihodinovou singleplayerovou kampaň?"

Battlefield 3 s chvaty na blízko

Slib atraktivnějších soubojů.

Ačkoliv si to zatím nemůžeme ověřit na videu, na nové předváděčce Battlefieldu 3 na chicagském komiksovém veletrhu C2E2 prý autoři poprvé detailně předvedli boj na blízko.

Battlefield 3 na konzolích "zmenšený"

PC verze hry bude mít extra vlastnosti.

DICE připustili, že konzolové verze střílečky Battlefield 3 budou muset být trochu víc přizpůsobené oproti edici pro PC. Navzdory tomu má prý nový Battlefield i na konzolích vypadat báječně.

Tvůrci BF3: Naši konkurenti začínají lenivět

Střelba do Call of Duty ostrými.

Švédskému studiu DICE zjevně narostl hřebínek po nadšených ohlasech na prezentaci Battlefieldu 3 na GDC. Zintenzivňuje totiž svou střelbu ostrými náboji po všem okolo. Podobně silné výroky neslýcháváme ani od šéfa EA Johna Riccitiella a to už je co říct.

Nový Medal of Honor na Frostbite 2

Ta technologie z Battlefieldu 3.

Že Electronic Arts paralelně s diskutovaným Battlefieldem 3 pracují i na dalším Medal of Honor, to už víme. Stejně jako jeho svěření studiu Danger Close, které dokončovalo singleplayer loňského dílu po převzetí od vyhořelých EALA.

Infinity Ward: Ani Battlefield 3 nemá 100% nový engine

Vyjádření se prý netýkalo Modern Warfare 3.

Jak se dalo čekat, komunitní manažer Robert Bowling byl asi včera pozván na kobereček a dnes musí napravovat velké škody, které napáchal včerejším nešťastným vyjádřením o kontraproduktivním vývoji nového enginu pro sérii Call of Duty. Kontaktoval proto britský server CVG, který si všeho všiml jako první, a nazval to dezinterpretací, částeně i kvůli limitu 140 znaků pro příspěvek na Twitteru.

Battlefield 3 video a obrázky

Sice jen pár scén, ale stojí za to. Plus tiskovka.

Electronic Arts před okamžikem vypustili první oficiální screenshoty a také krátké video přímo z hraní Battlefieldu 3, nadcházející vojenské akce navazující na multiplayerovou legendu. Obojí můžete vidět vložené níže v článku. Update - stream nahrazen kvalitnější HD verzí.

O Battlefieldu 3 víte první poslední z včerejšího preview, co tam ale nezaznělo, je situace kolem jednotlivých verzí. Existence hry pro PS3 i X360 totiž vyvolala u části hráčů oprávněné obavy, jestli kvůli konzolím nedojde k ústupkům na úkor kvality PC verze.

Battlefield 3 oficiálně

Multiplayer pro 64 lidí a stíhačky.

Pokud jste si říkali, kdy konečně přijde, už nemusíte spekulovat. Pokračování oblíbené série půjde na pulty obchodů na podzim tohoto roku. EA/DICE odtajnili i prvních pár detailů a změn, ke kterým v sérii dojde. A už dokonce fungují i oficiální stránky.

PC verze Battlefield 1943 byla zrušena

Vývojáři se chtějí soustředit na Battlefield 3.

Smutnou zprávu pro PC hráče dnes oznámili tvůrci z DICE - PC verze Battlefield 1943 a Battlefield: Bad Company 2 - Onslaught byly oficiálně zrušeny. Důvod? Studio si muselo určit priority a zacílit energii a snahu vývojářů raději na Battlefield 3, než na PC konverze.

PC Battlefield 3 bude lepší než konzolová

Bude mít něco exkluzivního.

Nějakou dobu se spekulovalo, že Battlefield 3 by mohl být PC exkluzivní a na konzole vůbec nevyjde. Nikdo tomu sice příliš nevěřil, ale mluvilo se o tom. DICE to však vyvrátili a navíc se PC hráči mohou těšit na pár exkluzivit.

EA pořád řeší, jak porazit Call of Duty

Spoléhají se v tomhle na Battlefield 3.

Electronic Arts pořád přemýšlejí, jak porazit rivala Call of Duty, když ani letos se jim to nepovedlo s novým Medal of Honor, na nějž se po rekordním komerčním úspěchu Black Ops rychle zapomnělo. Jak to tedy zařídit? "Je to prosté, stačí udělat lepší hru. Větší vědu v tom nehledejte," řekl šéf EA, John Riccitiello.

Battlefield 3 bude na GDC

A co ukáže CliffyB z Gears of War?

Pořadatelé vývojářské konference GDC 2011 odhalili plány na letošní ročník, který se odehraje ve dnech 28. února až 4. března a obsáhne mimo jiné projev vývojářů z DICE na téma Battlefield 3.

EA odhalí nový Battlefield

Co to asi v pátek bude?

Vypadá to, že tento pátek se dočkáme oznámení nějakého nového Battlefieldu. To alespoň naznačuje tweet od jednoho ze zaměstnanců EA.

Battlefield 3 bude vyžadovat upgrade

Frostbite 2 engine se nekamarádí s XP/DX9.

Renderovací architekt Johan Andersson ze švédských DICE na svém Twitteru o víkendu potvrdil, že tým pracuje na vývoji enginu Frostbite 2 primárně pro rozhraní DirectX 11.

Pozvánka do bety Battlefield 3

Třetí díl by stihnul ještě příští rok.

EA v noci z pátku na sobotu oznámili, že limitovaná edice Medal of Honor obsáhne i pozvánku do bety Battlefieldu 3.

Mirror's Edge pro iPhone

Plus další potvrzení Battlefieldu 3.

EA se rozhodli přenést úspěšnou akrobatickou akci Mirror's Edge i na stále oblíbenější Apple iPhone. V obchodě iTunes App Store by měla být k dispozici již v lednu 2010.

EA potvrdili Battlefield 3

A dokonce i řekli, kdy určitě nevyjde.

Oznámení dalšího Need for Speed není jedinou noční novinkou od EA.