Battlefield 5

Spotlight

Zásadní události

Parádní trailer Firestorm, Battle Royale variace Battlefield 5

Parádní trailer Firestorm, Battle Royale variace Battlefield 5

Když okolo hoří les, chcete přežít.

Na tomhle si dali EA mimořádně záležet, protože se s tím bude lámat chleba, jak vlastně celý Battlefield 5 ve finále dopadne, po ne úplně přesvědčivých výsledcích z podzimu. A také to nepochybně ovlivní hodnotu jejich akcií, podobně jako Apex Legends.

Před pár minutami zveřejnili slibovaný trailer na Firestorm, očekávaný Battle Royale mód do hry, byť s vlastními, pozměněnými pravidly oproti konkurenci.

Bude k dispozici už 25. března coby aktualizace zdarma pro všechny majitele.

Číst více...

Hráči, kteří si do 7. ledna 2019, respektive do vyprodání zásob, zakoupí ve vybraných obchodech nové grafické karty GeForce RTX 2080 Ti, GeForce RTX 2080, GeForce RTX 2070 nebo stolní počítače jimi osazené, získají novou plnou hru Battlefield 5 (Alza.cz) zdarma.

Dvojice speciálních sad Xbox One s Battlefield V

S přiložením FIFA 19 a minulých dílů.

Společnost Microsoft uvádí v těchto dnech na trh dvojici speciálních sad konzole Xbox One (Alza.cz) s hrou Battlefield V, která oficiálně vychází 20. listopadu 2018.

Na kdy jindy načasovat představení singleplayerového režimu Battlefield V (Alza.cz) než na dobu, kdy vychází konkurenční Call of Duty: Black Ops 4, které nic takového poprvé neobsahuje?

Battlefield 5 odložen

Nezvyklý tah EA.

Šance, že by EA snad někdy odložili svou vlajkovou střílečku podzimu, byla - nadneseně řečeno - nižší, než že Zemi trefí meteorit. Něco takového dosud prostě neexistovalo, dlouho dopředu stanovený termín se vždy musel stihnout za každou cenu, i když to znamenalo třeba nějaké ústupky.

Společnost Nvidia uvolnila Game Ready ovladače pro otevřenou beta verzi hry Battlefield 5 (Alza.cz), které jsou zároveň určeny pro hry F1 2018, Immortal: Unchained, Pro Evolution Soccer 2019, Strange Brigade a Switchable.

Otevřená beta Battlefield 5 začne 6. září

Otevřená beta Battlefield 5 začne 6. září

Co bude obsahovat a jak do ní dříve?

Nejen úchvatným raytracingem a vytvořením vlastní roty vojáků byl živ Battlefield 5 (Alza.cz) na Gamescomu.

EA tam také oznámili podrobnosti týkající se otevřené bety této multiplayerové válečné akce.

Beta se veřejnosti otevírá 6. září a poběží po omezenou dobu. Předběžné stahování bety můžete zahájit už 3. září v 10:00 SELČ.

Číst více...

Další srovnání Battlefield 5 s raytracingem a bez něj

Výbuch rakety V1 oslní celou ulici + odlesky i dění za rohem.

Včerejší tech-demo raytracingu v Battlefield 5 (Alza.cz) vyvolalo pořádný rozruch, protože takový pokrok GeForce GTX po vizuální stránce čekal málokdo. Aneb ty zvěsti dopředu o ohromujícím oznámení nebyly přehnané.

Nvidia dnes večer v Kolíně nad Rýnem oznámila nové grafické karty ze série GeForce RTX 2000, nástupce oblíbené GTX 1080, který přijde na trh už 20. září (více o tom v samostatném článku) a bude tlačit hlavně raytracingové efekty počítané v reálném čase.

Battlefield 5 Gamescom trailer s ochutnávkou Battle Royale

Tentokrát to nebude jen souboj dvou vlajkových střílečkových sérií, která je lepší. Bude to i o tom, která lépe uchopí námět Battle Royale.

Zatímco Call of Duty: Black Ops 4 je k dispozici ve veřejných betách, konkurenční Battlefield 5 (Alza.cz) má stále pouze uzavřené testování a musí to tím pádem dohánět jinými cestami.

Jako třeba tímto trailerem k výstavě Gamescom, který je jako vždy úchvatný, i když je otázka, co z toho je přímo z hraní a co jsou pouze hrátky s enginem.

Číst více...

Aktualizace 29.7. - Poté, co o tom v pátek psaly všechny přední weby včetně GameSpotu či Polygonu a nevypadalo to navenek příliš dobře, až by to snad mohlo ovlivňovat hodnotu akcií firmy, EA otočili. Začali tvrdit, že ta informace na jejich stránkách byla prý zastaralá, což už měli napravit. Konkrétně v oficiální reakci uvedli:

VideoNahrávky uzavřené alfy Battlefield V

Zimní mapa a polární záře.

Vybraným redaktorům a influencerům poskytli EA koncem minulého týdne vstupenku do uzavřeného alfatestu Battlefield V (Alza.cz), kde navíc kupodivu nebyl žádný zákaz natáčení, takže nejde o nějaké úniky.

Airborne mód z Battlefield V

Není to Battle Royale.

Nemluvilo se o tom v preview a bylo to odkryto nestandardně na oficiálním Twitteru EA, což může být snaha o odpoutání pozornosti od pouhých dvou frakcí v základní verzi hry.

Pro tohle se nabízí jen dvě možná vysvětlení: buď ve studiu DICE jednoduše nestíhají, ostatně říjen není zase za tak dlouho, nebo si zbytek uměle schovávají až na podporu online služby Tides of War, která bude po vydání zásobovat novým obsahem.

Electronic Arts aktualizovali produktovou stránku hry na Originu, odkud jsme tak zjistili, jak nabušený počítač budete v půlce října potřebovat pro hraní PC verze Battlefield V (Alza.cz).

200 tisíc lidem se nelíbil Battlefield V trailer

Někomu se tempo a sázka na vytření zraku středečního odhalujícího traileru líbilo, jiným se z roztřesené kamery z vlastních očí až dělalo špatně.

Ti nespokojenci dali svůj názor najevo tím, že udělili palec dolu videu na YouTube. Nyní, den a půl po premiéře, tam jich má už přes 200 tisíc. Jen o pár tisíc více, než nasbíralo lajků. Zatím tedy vedou ti, kterým se líbilo, ale jen těsně.

Historie se tedy opakuje: před dvěma lety fanoušci podobně protestovali proti Call of Duty: Infinite Warfare, když mu tehdy dali půl milionu dislajků (nyní už přes tři miliony) a hra se pak moc dobře neprodávala ani neujala u kritiků, protože ji od začátku provázela kontroverze.

Číst více...

Famózní odhalující trailer Battlefield V

VideoFamózní odhalující trailer Battlefield V

Ještě lepší, než se čekalo.

Tak tohle je pecka! Až na úplný závěr slavnostního představení si EA a DICE schovali dechberoucí debutový trailer. To některé méně trpělivé jedince v sálu dohánělo k šílenství, protože nechtěli poslouchat další "plky" tvůrců a prostě vše chtěli spatřit na vlastní oči. Nutno uznat, že scénář akce nebyl moc povedený, na rozdíl od konkurenčního vysílání Call of Duty a místy nudil, ale zase to vykompenzovala nesrovnatelně vyšší atraktivita videa. To prý bylo natočeno kompletně přímo z enginu hry (tedy nikoli žádný renderovaný filmeček) na Xbox One, jelikož Microsoft je marketingovým partnerem.

Battlefield V (Alza.cz) vyjde pro PC, PS4 a X1 přesně 19. října 2018 - více ve velkém preview z včerejší novinářské předváděčky s dalšími detaily nad rámec toho streamu.

Nepřehlédněte také první oficiální screenshoty a koncepční artworky.

Číst více...

PREVIEW Battlefield V z novinářské předváděčky

PREVIEW Battlefield V z novinářské předváděčky

Destrukce, stavění, válečné příběhy, vaše parta a propojené bitvy.

Ještě před dnešním slavnostním odhalením pozvali EA včera vybrané novináře včetně Eurogameru na privátní dvouhodinovou prezentaci Battlefield V (Alza.cz), aby byl dostatek času napsat toto preview v předstihu. Dozvěděli jsme se tam mnohem více informací, než přineslo živě vysílané odhalení pro veřejnost, i to, čím se hra inspiruje od momentálně nejpopulárnějších stříleček na světě, od Fortnite a PUBG.

Přesně jak se vědělo dopředu, Battlefield V se skutečně odehraje během druhé světové války. Tedy v období, které posloužilo jako předloha prvnímu dílu série (2002) a naposledy Battlefield 1943 (2009). "Všichni z nás jsme moc toužili se do této éry vrátit. Chtěli jsme jít do doby, která fenomén Battlefield odstartovala. Jde tedy o návrat ke kořenům, ale s novými možnostmi," komentoval to na akci Lars Gustavsson, kreativní ředitel z DICE a producent původních her.

Cílem Battlefield V je, abyste v něm zažili nečekané uchopení tématu druhé světové války - prý dosud nespatřené, ještě nedovyprávěné a ve hrách se nevyskytující scénáře, které jdou mnohem dál než obvyklé vylodění na pláži v Normandii, jak to už pomalu nudí z nespočtu jiných titulů. Proto se tady ve vzájemně přímo nesouvisejících válečných příbězích několika osob (singleplayerové War Stories po vzoru Battlefield 1) ocitnete za hranicí polárního kruhu v Norsku, jindy zase na francouzském venkově, ve zdevastovaném Rotterdamu i v severoafrické poušti. Možná vám tyto lokace budou připadat už krapet okoukané, leč tvůrci slibují, že tam dostanete něco nového, přičemž vše má být inspirované reálnou historií (byť s určitými překrouceními a nadstavbou).

Číst více...