Call of Duty: Modern Warfare 3

Spotlight

VideoTrailer z posledního DLC Final Assault do Modern Warfare 3

Ropná plošina, pouť či vymletý kaňon 6.9. na X360.

VideoPřipomenutí, že vychází Chaos Pack do Modern Warfare 3

Předposlední DLC se čtyřmi Spec Ops misemi.

VideoZdařilý trailer z DLC Face Off pro Modern Warfare 3

Dvě malé turnajové mapy zdarma, další za poplatek.

VideoVideo o novém módu Face Off do Modern Warfare 3

Jeden na jednoho na dvou menších mapách už zítra.

Zásadní události

Na Modern Warfare 4 nejspíš dělá Sledgehammer

Prozradil to životopis zaměstnance.

Infinity Ward trochu překvapili, když oznámili, že nedělají na Modern Warfare 4, jak všichni očekávali, ale na novém díle série Call of Duty: Ghost. Kdo tedy pracuje na čtyřce? Podle všeho půjde o Sledgehammer.

Unikají další informace o Modern Warfare 4

Asi už je jasné, že tohle bude Call of Duty pro 2013.

Není to tak dávno, co se dabér kapitána Price prořekl, že další hrou v Call of Duty sérii bude Modern Warfare 4. A teď unikly další informace z nahrávání dabingu.

Vyrazeno Modern Warfare 4 od Infinity Ward

Dabér kapitána Price v letadle příliš mluvil.

Pokud si dobře pamatuji, podobným způsobem jsme se dlouhé měsíce před oznámením dozvěděli o Skyrimu. Jenže tehdy to byl tajný odposlech po cestě, aniž by se tím dotyční před někým veřejně chlubili, jako se stalo právě v tomto případě. Ale postupně...

Dema: Modern Warfare 3, Sleeping Dogs, PES 2013

To poslední jmenované v rozšířené verzi.

V současné době by člověk spíš čekal ukázku Black Ops 2. Přední výrobci však mají z průzkumů vyčteno, že demo známých her je nejúčinnější až po vydání, aby nastartovalo dodatečný zájem o hru. Activision proto až dnes vypustili demo loňského Modern Warfare 3, které obsahuje singleplayerovou misi Black Tuesday. Je dostupné jen na Xbox Live (jinde možná později) a jak se píše na blogu tvůrců, stále existují lidé, kteří Call of Duty hru nehráli a tímto jim chtějí dát šanci.

Z Modern Warfare 3 se v posledním DLC stane RAGE

Engine si troufne na skalnatou rokli s kaktusy.

S blížícími se Black Ops 2 se pomalu chýlí ke konci obsahový plán pro Modern Warfare 3. Activision zveřejnili detaily a oficiální obrázky k posledním dvěma přídavkům, které se opět objeví nejprve na Xbox Live a pak minimálně po měsíci na PC a PS3.

Takhle bude vypadat nové DLC k Modern Warfare 3

Další únik, aby jich nebylo málo.

Uživatel Gamecheat13 na YouTube publikoval video, na kterém hraje nové mapy z chystaného DLC k Modern Warfare 3, které by měly být podle dřívějšího prohlášení Activisionu k dispozici v září.

Nové mapy do Modern Warfare 3 konečně i na PC

Ale že si museli PCčkáři počkat.

Máte Modern Warfare 3 na PC? Hrajete multiplayer? Byli jste naštvaní, že na PC ještě nevyšel ani jeden obsahový přídavek? Activision se nad vámi nakonec slitovali a oznámili, že vydají Content Collection 1 také na PC.

Activision vysvětlují čekání na MW3 DLC na PC/PS3

Smlouvu s Microsoftem z 2010 "zapomněli" zmínit.

Představte si, že si za 50 amerických dolarů koupíte celoroční předplatné služby Call of Duty Elite (neboli tzv. Season Pass), jako to ještě před vydáním Modern Warfare 3 učinilo téměř milion lidí jen v GameStopu, a jedním z vašich motivů pro toto rozhodnutí je dostání všech DLC. Jaké pak asi může být vaše rozhořčení, když zjistíte, že nová DLC vycházejí exkluzivně na Xbox 360 a ostatní platformy (PC, PS3) na ně musejí dlouho čekat?

Jistě jste už o tom slyšeli. Policie nedávno zatkla šéfa Megauploadu, což je stránka, prostřednictví které se sdílely převážně ilegální soubory jako filmy, hry, hudba a software. Majitel Megauploadu říkající si Kim Dotcom, vlastním jménem Kim Schmitz, si díky tomuto webu přišel na dost peněz.

Infinity Ward dělá na Call of Duty nové generace?

Shánějí animátora na práci na nové generaci konzolí.

V říjnu minulého roku vyšlo podle jednoho inzerátu Treyarch najevo, že se společnost už připravuje na novou generaci konzolí, na které bude Call of Duty samozřejmě i nadále vycházet. A jak se zdá, to samé dělají také v Infinity Ward.

Nejvíce pirátěné hry roku 2011

Crysis 2, Modern Warfare 3, Battlefield 3.

Z všelijakých zdrojů, včetně veřejných trackerů, odhadl server TorrentFreak nejvíce stahované hry piráty v roce 2011. Nejedná se o bůhvíjak přesná čísla, protože v sobě nezahrnují populárnější metody šíření her jako RapidShare, Uloz.to nebo privátní FTP servery. Na druhou stranu pozitivem je, že vznikly i konzolové hitparády, takže se už nikdo nezkouší tvářit jako obyvkle, že pirátství by mělo být problémem pouze PC scény.

Přídavky pro Modern Warfare 3 pestřejší

První DLC se objeví v lednu.

Kreativní šéf Infinity Ward se nechal slyšet, že první přídavek pro Modern Warfare 3 vyjde 24. ledna. Nejprve bude přístupný pouze pro předplatitele služby Call of Duty Elite na Xbox Live.

Sledgehammer pracují na novém Call of Duty

FPS, nebo akční adventura jako Uncharted?

Na čem pracují vývojáři v Treyarchu a Infinity Ward je všem asi víceméně jasné. Malý otazník ale visel nad novým studiem Sledgehammer Games, které se podílelo na vývoji Call of Duty: Modern Warfare 3.

TOP 40 nejprodávanějších her: MW3 stále kraluje

Pán Prstenů zmizel, Rayman pořád nikde...

Aktuální žebříček čtyřiceti nejprodávanějích her v Anglii potrzuje, že Call of Duty: Modern Warfare 3 z trůnu jen tak něco nesesadí. FIFA 12 vyskočila z minulého 5. místa na 2. a první trojici uzavírá Assassin's Creed: Revelations.

Unikly první informace o DLC do Modern Warfare 3

Také stále více náznaků prozrazuje Black Ops 2.

Podle nejnovějších spekulací a drbů má být prvním DLC do nového Call of Duty: Modern Warfare 3 nepřekvapivě balíček map. Těch má být údajně pět a některé se mají recyklovat z minulých dílů série.

Psychologie fanboyů Modern Warfare 3

Pohled odborníka na názory a chování hráčů.

O svérázných uživatelských "recenzích" a razantních hodnoceních na Metacriticu jste už asi slyšeli. Poslední velký případ bylo Call of Duty: Modern Warfare 3, které si od spousty hráčů schytalo minimální hodnocení a od další spousty maximální hodnocení.

Zvýhodněná kompilace Battlefield 3 + Modern Warfare 3

Ušetříte 300 Kč oproti jejich koupi zvlášť.

Média soubojem Modern Warare 3 s Battlefieldem 3 celý rok žila, pravidelně rozproudil vášně v diskusních fórech a olej do ohně vytrvale přilévali činitelé obou výrobců nebo analytici. Jak bitva ve výsledku dopadne v odbytu na trhu, což je vždy ten ústřední ukazatel úspěchu, bylo asi každému trochu zasvěcenému dopředu jasné (viz pětidenní rekordy zábavního průmyslu).

CoD Elite už funguje z 95 procent

A má přes milion platících hráčů.

Sociálně-statistická nadstavba nového Call of Duty: Modern Warfare 3, Call of Duty Elite, už podle Activisionu funguje z 95 procent. Call of Duty Elite se hned po spuštění potýkalo s velkými technikcými problémy, které zapříčinil obrovský nápor hráčů.

Skončilo 1600 hráčů Modern Warfare 3

A zábavné video o zabití hozeným nožem.

Podvádět, porušovat pravidla nebo obtěžovat ostatní svým chováním se nevyplácí, ať už se jedná o diskuse na herních webech nebo online hry. Ví to jistě dobře každý, přesto se stále najdou vykukové, kteří to zkoušejí. Tvůrci Modern Warfare 3 však v tomto směru budou nekompromisní.

Modern Warfare 3 předehnalo pětidenní tržby Black Ops o 20%

A 600 tisíc předplatitelů Elite jen v GameStopu.

Zatímco ostatní vydavatelé musejí pracně analyzovat čísla a statistiky, aby z nich vydolovali kritérium nebo oblast, ve které předehnali konkurenci a na tom postaví marketing či svou interpretaci, Activision takové starosti nemají. Mohou vzít libovolně kterýkoli údaj týkající se uvedení Modern Warfare 3 na trh a vždy budou jedničkou.

Call of Duty Elite na PC je pořád v plánu

I když říkali, že možná nebude.

Včera Activision trošku vyděsil PC hráče série Call of Duty. Naznačil totiž, že Call of Duty Elite možná na PC vůbec nebude k dispozici. Dnes už toto své prohlášení opravují.

VideoVideorecenze Modern Warfare 3 od Eurogameru

Tak se na toho překonavatele singlu Battlefieldu 3 nejen v hroucení věžáků a věží (včetně té Eiffelovy) podívejme!

Tak se na toho překonavatele singlu Battlefieldu 3 nejen v hroucení věžáků a věží (včetně té Eiffelovy) podívejme!

Recenze Modern Warfare 3 PC

Specifika PC verze + videa z celé mise v Praze.

Po plnohodnotné recenzi xboxové verze ze 7. listopadu se ještě jednou vracíme k Modern Warfare 3 v menší rozdílové PC recenzi. Asi ještě všichni máme v živé paměti problémy například s instalací PC verze Skyrimu, takže opatrnost u jiné novinky tohoto měsíce byla namístě.

Nepřekvapivá zpráva k nám dorazila z tiskového ústředí Activisionu - Call of Duty: Modern Warfare 3 prodalo za prvních 24 hodin přes 6,5 milionu kusů a vygenerovalo tak přes 400 milionů dolarů v příjmech. A to pouze ze dvou zemí - z Ameriky a Anglie.

Měsíc CoD Elite zdarma kvůli problémům

Systém nezvládl ohromný nápor hráčů.

Activison oznámil, že platícím uživatelům služby Call of Duty Elite, kteří mají statut Founder (Zakladatel), prodlouží službu o třicet dnů zcela zdarma. Ze strany Activisionu je to tak kompenzace hráčům za problémový start služby.

Producent Modern Warfare 3 žádá hráče o lepší hodnocení

Hráči tam nové Call of Duty rozcupovali.

Stává se to dnes a denně - vyjde velká pecka a fanoušci konkurenční hry, zklamaní hráči, nebo někdy i samotní konkurenti naklikávají na Metacriticu velmi negativní uživatelské hodnocení a píší nenávistné recenze. Stalo se to například u Portal 2 a stalo se to i nyní u Modern Warfare 3.

Shrnutí známek Modern Warfare 3 ze světa

Průměr zatím překonává Battlefield 3.

Krátce po naší pondělní recenzi vylezly další názory na Modern Warfare 3 všude ve světě. A protože každý magazín, který něco znamená, už svůj verdikt dávno vyřkl, pojďme se podívat, jak si hra vede tři dny po uvedení i do českých obchodů.

Modern Warfare 3 bude opět trhat rekordy

Nejpředobjednávanější hra v britských obchodech.

Zatímco u nás panuje jiná situace kvůli aktivitě EA Czech s Battlefieldem 3 a pasivitě ABC Data (distributor Activisionu), minimálně ve Velké Británii bude zítra vycházející nový díl série Call of Duty opět megahitem.

Lupiči ukradli 6 tisíc kusů Modern Warfare 3

Přepadení kamionu ve Francii.

Na tenhle případ si vzpomeňte, až zase někdo na internetu bude prodávat klíče pro hraní multiplayeru. Ve většině případů totiž podobné nabídky pocházejí z trestné činnosti nebo odcizených her.

Recenze Modern Warfare 3

Recenze Modern Warfare 3

Uprostřed apokalyptických scén, z nichž mrazí v zádech.

Letošní podzim je pravděpodobně nejnabitější herní sezónou historie. Výskyt tolika vynikajících her je opravdu ojedinělý. Mezi řadu "must have" titulů určitě patří již v pořadí osmý díl Call of Duty, a třetí díl podsérie, Modern Warfare 3, který se vrací po dvouleté odmlce. S nálepkou nejprodávanější herní značky nemá snadný úkol. Na rozdíl od let minulých tady vyrostla silná konkurence v podobě vynikajícího Battlefieldu 3. A pikantní příchuť na tom všem měl i ve vzduchu visící otazník, jak se tým vyrovnal s odchodem klíčových postav ze studia Infinity Ward, kteří stáli u zrodu celé série? Podařilo se novým tvůrcům udržet laťku nejlepší skriptem řízené střílečky z válečného prostředí?

Šestnáct misí tvořících kampaň pro jednoho hráče je malým krokem zpět oproti druhému dílu, který nám nabídnul o dvě mise navíc. Délkově jsou však obě hry prakticky rovnocenné a Modern Warfare 3 se pohybuje na dnes průměrných sedmi hodinách, které odpovídají nižší, nebo střední obtížnosti. Pokračovat sice lze v módu Special Ops, který nabízí boj proti nekonečným vlnám nepřátel, ale osobně tyto natahovací berličky moc nemusím (určitě dobře fungují v rámci kooperativního multiplayeru, ale v singlu je to nuda).

Děj navazuje na předchozí události a popisuje eskalaci konfliktu mezi Spojenými státy americkými a Ruskem, který vyvolala ultranacionalistická skupina řízená Vladimírem Makarovem. I přes snahu o mírové rozhovory se celá situace značně zkomplikuje a do války je vtažena celá Evropa, včetně naší nebohé České republiky. Díky tomu se však podíváte na různorodá místa, která tvoří nejčastěji významné metropole bojujících zemí - New York, Londýn, Paříž, Berlín a samozřejmě Praha. Podíváte se i do masakry zmítaného Sierra Leone nebo neméně brutálního Somálska, kde slovo lidskost ztratilo svůj původní význam.

Číst více...

Call of Duty se pořád hraje víc než Battlefield 3

MW2 a Black Ops jsou na Xbox Live hranější.

Ačkoliv se mohlo zdát, že Battlefield 3 bude opravdovým konkurentem série Call of Duty, zatím se mu to, zdá se, příliš nedaří. Na Xbox Live se totiž pořád online hraje mnohem víc Modern Warfare 2 a Black Ops než novinka od Electronic Arts.

Call of Duty Elite bude na PC až později

Prý je PC platforma méně bezpečná.

Pokud jste se těšili, že budete mít spolu s vydáním Modern Warfare 3 také přístup do Call of Duty Elite, těšit se můžete pouze na Xbox 360 a PS3. Majitelé PC verze hry si budou muset na Elite nějakou dobu počkat.

MS: Hraní Modern Warfare 3 dřív znamená ban

I když máte legálně zakoupenou hru.

Něco podobného se stalo i před vydáním Modern Warfare 2 nebo Black Ops. Některé obchodní řetězce v USA netušily, že se ještě nesmí prodávat Modern Warfare 3, a když jim přišly krabičky se hrou, prostě je dali do stojanů a lidé si mohli konzolové verze her legálně zakoupit.

Rychlý pohled na plné Modern Warfare 3

Takže jak si zhruba stojí vedle Battlefieldu 3?

Eurogamer sehnal svědectví od člověka, který již měl možnost vyzkoušet si plnou verzi očekávaného Modern Warfare 3. A mohl se tak z prozatímních poznatků pokusit odpovědět na nejpalčivější otázku letošního podzimu - je lepší hrou Battlefield 3 (videorecenze) nebo spíš nové Call of Duty - ještě v předstihu před úterním vydáním.

Odcizení Modern Warfare 3 pro PC

Ale pouze jednoho disku ze dvou.

Když některá hra unikne dva týdny před vydáním, obvykle to zde nezmiňujeme, protože by to sloužilo jen jako návod pro piráty. Jedině pokud se to všeobecně rozkřikne nebo se k tomu oficiálně vyjádří výrobce. Toto je však ještě trochu jiný případ.

Nahrávka celé mise Modern Warfare 3 v metru

Zapomeňte na Battlefield, je tu nový král.. nebo ne?

Eurogamer nadále zůstává tím nejlepším místem pro ukázky z chystaných her a po včerejším Skyrimu přináší ještě neprofláklé záběry z jiné neméně očekávané hry - Call of Duty: Modern Warfare 3.

Startovní trailer Modern Warfare 3

Startovní trailer Modern Warfare 3

Je lepší než ten včerejší z Battlefieldu 3?

Activision nečekaně uprostřed víkendu a ve velkém předstihu před vydáním (více než 2 týdny) vypustili startovní trailer z Call of Duty: Modern Warfare 3.

Podle našeho názoru není ani zdaleka tak dobrý jako minulý Redemption trailer z MW3 nebo ten včerejší singleplayerový z Battlefieldu 3, s nímž má společný úvod zaměřený na cutscény s postavami.

Alespoň v kategorii "atraktivita startovních trailerů" zatím vyhráli EA. Zato Activision v tomto uvádějí, že Modern Warfare 3 je "nejočekávanější hra historie", což je trochu sporné a minimálně v ČR to neplatí. Nejspíš čerpají z počtu předobjednávek ve světě, které několikanásobně překonávají Black Ops, což by toto tvrzení obhajovalo.

Číst více...

Odhaleny HW nároky Modern Warfare 3

Plus další bonusy a výhody PC verze.

Na komunitní podstránce oficiálního webu Call of Duty byly oznámeny minimální hardwarové požadavky pro PC verzi Call of Duty: Modern Warfare 3. Ty jsou na dnešní poměry velmi mírné:

Zlevnění Modern Warfare 3, Resistance 3

Důsledek vyjednávání a zklamání.

Hodně se teď všude mluví o Battlefieldu 3, ale nesmí se zapomínat ani na Call of Duty: Modern Warfare 3, které vychází 8. listopadu. Máme pro vás dobrou zprávu - Xzone se povedlo vyjednat nižší cenu u PC verze hry a tu si můžete nyní předobjednat za 999 Kč. "Cena výrazně nízká na typ a očekávanost takovéto hry," komentoval to obchod.

Vývojář MW3: Náš engine je jako Porsche

Bere Battlefield 3 jako konkurenci?

Tvůrce Call of Duty: Modern Warfare 3 se ohradil proti nařčením, že jejich engine začíná působit trochu zastarale, obzvláště v porovnání s konkurenčním Frostbite 2 enginem, který pohání Battlefield 3.

Novinky singleplayeru Modern Warfare 3

Vylepšený systém zvuku!

Kdo si pouštěl perfektní páteční trailer dvacetkrát (stejně jako my), možná si všiml určitého svěžího závanu do série. Zasloužilo se o něj nové studio Sledgehammer Games, které bylo povoláno na pomoc ochromeným Infinity Ward těsně předtím, než vývoj Modern Warfare 3 začal, díky čemuž je jejich vliv více než znatelný.

Dojede opět Modern Warfare na krátkost?

Zajímavé statistiky o dohrávání her.

Když se šéfa Sledgehammer Games optali kolegové z CVG na délku singleplayerové kampaně Modern Warfare 3, bylo patrné, že mu asi šlápli na kuří oko: "Nevím. Každý level jsem hrál pětsetkrát. A každý z nás hraje odlišným tempem," snažil se vykroutit.

Jinak poměrně pasivní Activision zřejmě usoudili, že na aktuální haló okolo MP bety Battlefieldu 3 to chce nějak zareagovat, a přišli s atraktivní nabídkou na Steamu i vlastním digitálním obchodě.

Autory Call of Duty prodejnost nezajímá

Starají se jen sami o sebe.

Když se vaší hry v podstatě automaticky prodávají desítky miliony kusů, nežijete ve stresu z obav z další budoucnosti a nemusí vás nic vzrušovat. Zhruba takový postoj zaujal kreativec Robert Bowling, když se ho na toto téma zeptali na multiplayerovém turnaji v Call of Duty v Sydney.

Modern Warfare 3 půjde hrát lokálně

Velké plus oproti Battlefieldu 3.

PC verze Modern Warfare 3 bude podporovat hru po lokální síti včetně pokročilého nastavení jednotlivých hráčských tříd pro individuální zápasy. Na Twitteru to oznámil Rob Bowling ze studia Infinity Ward.

Call of Duty připomínalo Dead Space

Akční adventuru zrušili sami vývojáři.

Šéf vývojářského studia Sledgehammer Glen Schofield prohlásil, že zrušená third-person akční adventura ze světa Call of Duty měla atmosférou připomínat Dead Space. Odehrávat se prý měla v alternativní době k sérii Modern Warfare.

Hrané filmy Call of Duty a Portal

Pusťte si pokračování Find Makarov.

Shodou okolností se nám tu dnes sešly dva hrané filmečky na motivy počítačových her. Ten hlavní se jmenuje Call of Duty: Operation Kingfish a jde o přímé pokračování snímku Find Makarov, který na internetu před časem způsobil povytržení.

Pátý podcast českého Eurogameru

Resistance 3, CoD, Battlefield 3, dotazy...

U natáčení pátého podcastu jsme se sešli jen tři, což ale průběhu nijak nebránilo - naopak. Pátý podcast je zatím ten nejdelší a to i po poměrně radikálním střihu.

EA snižují ambice Battlefieldu 3

Jde jim o snížení podílu Modern Warfare 3.

Rétorika EA vůči sérii Call of Duty se s blížícím se vydáním začíná postupně měnit a spolu s ní klesají také ambice Battlefieldu 3. Zatímco ještě před pár týdny bylo ze všech stran slyšet, jak BF3 porazí konkurenční Call of Duty: Modern Warfare 3 a převálcuje celý trh, dnes už se emoce mírní.

V Modern Warfare 3 jako Juggernaut

A co-op nahrávka z Battlefield 3.

V novinářské ukázce Modern Warfare 3 na Gamescomu se poprvé objevila kooperativní mise, v níž si hráč nasadí oblek Juggernaut a střílí kolem sebe jako téměř nezničitelný tank.

Tvůrce Modern Warfare 3 si BF3 koupí

Zapálený hráč FPS by měl mít obě hry.

Tvůrci z Infinity Ward se výroky šéfů EA na adresu Modern Warfare 3 příliš nezabývají a myslí si, že hráč, který je zapálený do válečných stříleček, by si měl koupit jak Modern Warfare 3, tak Battlefield 3.

Acti si stěžuje na modernwarfare3.com

Podaří se jim získat doménu pro sebe?

Activision podal 15. července oficiální stížnost na National Arbitration Forum ohledně domény modernwarfare3.com, jak reportuje web Fusible. Ta dříve odkazovala na stránky Battlefield 3. Nyní se na webu nachází parodie na oficiální web hry.

Modern Warfare 3 Spec Ops v TV show

Vývojáři a Simon Pegg hráli multiplayer.

Late Night With Jimmy Fallon je asi jedinou talk show pro široké publikum, která se občas věnuje hrám se stejnou váhou, jako se jiné podobné talk show běžně věnují premiérám filmů.

Jaký je rozdíl mezi Modern Warfare 3 a 2

A co si tvůrci myslí o Battlefiled 3?

Robert Bowling z Infinity Ward odpovídal na dotazy hráčů ohledně třetího dílu Modern Warfare a mimo jiné dostal pěknou otázku, kdy měl popsat rozdíly mezi Modern Warfare 2 a připravovaným třetím dílem.

EA: Kotick je naštvaný a zpochybňuje

Riccitiello sebejistě věří v Battlefield 3.

Šéf EA John Riccitiello se trochu opřel do šéfa konkurenčního Acitivisionu, Bobbyho Koticka. Riccitiello totiž věří, že samotný fakt, že se Kotick snaží zpochybnit Battlefield 3 jasně dokazuje, že ho EA s Battlefieldem 3 naštvala.

Rozbor frameratu Modern Warfare 3

Běžela E3 předváděčka opravdu v 60fps?

Během E3 konference Microsoftu se leckdo podivoval, zda Modern Warfare 3 opravdu běží ve slibovaných šedesáti snímcích za vteřinu. Protože se nám to nezdálo, eurogamerovská Digital Foundry si vzala celou E3 předváděčku na paškál - a došla k názoru, že hra tu a tam opravdu vypustila frame, ale jinak se 60fps držela opravdu statečně.

Jak bude Elite integrováno do MW3?

Upravíte si vybavení na počítači.

Pokud budete chtít vypadat v multiplayeru Modern Warfare 3 opravdu originálně a unikátně, krásně si můžete svou postavu upravit v Call of Duty: Elite (nejen vzhledově, ale hlavně co se týče vybavení). Tedy nejen přímo ve hře, složitě, ale i přes web s využitím HTML5 nebo přes aplikaci na iPhone či iPad.

Co bude zdarma v Call of Duty Elite

A kdy začne první betatest?

Minulý týden došlo k představení placené služby Call of Duty: Elite, ale ačkoliv si můžete připlatit za věci navíc, spousta jich zůstane zcela zdarma.

TV seriál Call of Duty součástí Elite

Uvidíte ho jen po zaplacení.

Co bude dalším tahounem ohlášeného Call of Duty: Elite? Když budete měsíčně platit, dostanete přístup také k exkluzivnímu webovému seriálu s tématem Call of Duty, který připravuje Activision.

Activison děkují EA za propagaci MW3

Prý o Modern Warfare mluví víc než oni.

"EA možná o našich hrách mluví ještě víc, než my sami," řekl šéf Activision Publishing a poděkoval tak Electronic Arts za propagaci jejich her zcela zdarma.

Jaký je multiplayer v Modern Warfare 3?

Další únik informací?

Server Kotaku přišel s obsáhlým článkem, který poměrně detailně popisuje novinky, které by se měly objevit v multiplayeru Modern Warfare 3. Ačkoliv komunikační manažer Infinity Ward tvrdí, že spousta z těch informací je nepravdivých, je to právě Kotaku, které přineslo první informace o singeplayer kampani MW3, jež se ukázaly stoprocentně pravdivé.

Názor analytiků na Call of Duty Elite

Do roka by mohly být až 4 miliony platících.

Kolegové z IndustryGamers oslovili několik herních analytiků, kteří se podělili o názor na včera oznámenou a částečně zpoplatněnou komunitní službu Call of Duty Elite, kterou má pod palcem studio Beachhead. Službu jsme vám detailně představili ve včerejším preview článku.

Detailní představení Call of Duty: Elite

Propracovaná sociální služba.

Jak se zdá, Activision jsou přesvědčeni, že potřebujete ve svém životě další sociální síť. Dokonce je o tom přesvědčeni tak hodně, že vynahradili celé jedno vývojářské studio, Beachhead Studios, aby tuhle jejich sociální síť vytvořili a udržovali. A pro koho je ta sociální síť určena? No přeci pro hráče multiplayeru v Call of Duty.

Měsíční poplatky za Call of Duty jsou tu

Trailer ze služby Elite za nadstandardní obsah.

Bobby Kotick, šéf Activision Blizzard, se dušoval, že za Call of Duty se nikdy nebude měsíčně platit. Do budoucna to pravda bude i nebude, záleží na vašem způsobu výkladu této věty. Wall Street Journal se totiž s půldenním předstihem oproti ostatním médiím objevil obsáhlý článek, který blíže představil Call of Duty Elite - měsíčně placenou službu, která bude poskytovat nadstandardní obsah nejen pro Modern Warfare 3, ale také pro budoucí hry této FPS série. Potvrdilo se tak to, co víme od začátku května.

Přiblížení Spec Ops z Modern Warfare 3

Chcete si zastřelit pejska a ubránit bunkr?

Americký deník USA Today jako první poodhalil náplň Spec Ops misí z Modern Warfare 3 - konkrétně módu Survival, který bude pod Spec Ops spadat a zahrajete si jej i po síti.

Kampaň Modern Warfare 3 bez co-opu?

Objasnění fám. A co zničitelné prostředí?

Modern Warfare 3 nakonec nebude obsahovat samostatnou kooperativní kampaň pro dva hráče. Tuto informaci včera přineslo několik herních serverů s odvoláním na citát Roba Bowlinga z Infinity Ward. Zjišťuje se, že šlo ale o pouhé nedorozumění.

Recykluje Modern Warfare 3 animace?

Přou se o tom hráči na internetu.

Na internetu se začíná diskutovat o tom, zda Modern Warfare 3 náhodou nebude recyklovat animace či modely z druhého dílu série.

Exkluzivní dojmy z Modern Warfare 3

Rusové to roztáčí v Londýně a New Yorku.

Ruská invaze na americkou půdu je v plném proudu, armáda už zabírá východní část země i přístavy a střílí se před každým obchoďákem, fastfoodem a dokonce i na trávníku u Bílého domu. Tohle je výchozí situace, kterou začíná singleplayerová předváděčka Modern Warfare 3, jež se Eurogamer zúčastnil. Jde o první díl série Call of Duty od studií Sledgehammer Games a především Infinity Ward, které bylo v poslední době stižené dramatickými odchody zakladatelů Westa a Zampelly. Ze zavedené herní značky kdysi zaměřené na příběhy obyčejných vojáků se nyní stává hotová válečná epika.

Modern Warfare 3 čtyřikrát žádanější?

Než minulý díl Black Ops.

Internetový obchod Amazon měl sdělit neznámému webu PunchJump, že počet předobjednávek Modern Warfare 3 za úvodní týden (od zařazení do nabídky) je na dobré cestě, aby čtyřikrát překonal minulý díl Call of Duty: Black Ops.

Modern Warfare 3 PC s optimalizacemi

O obsahu traileru, plynulosti a verzích.

Včerejší trailer trhal rekordy sledovanosti a nikdo nemluvil o ničem jiném. Na hlavu komunitního manažera Roberta Bowlinga z Infinity Ward se tak na Twitteru snesla vlna dotazů, na něž ochotně odpovídal a vyplynulo z toho pár novinek.

Analýza traileru na Modern Warfare 3

Analýza traileru na Modern Warfare 3

Evropa ujde, na Manhattan engine nestačí.

Trailer na Modern Warfare 3, který vám Eurogamer přinesl o několik hodin před ostatními (druhý byl překvapivě Bonusweb, až po 9:00), pochopitelně bude pod drobnohledem ze všech možných úhlů pohledu. Ať už kvůli neustálému srovnávání s Battlefieldem 3, nedávnému úniku informací, zda se na kvalitě hry nějak projeví odchod většiny hlavních lidí ze studia Infinity Ward, kvůli finančním výsledkům Activision v éře "po Guitar Hero" nebo příslibu vylepšeného enginu. Co na tyto otázky odpověděl?

1) Trailery stále dělat umějí - houkající siréna na pozadí může působit lacině, svůj účel přesto splnila, stejně jako osvědčená narace se zpomalením tempa uprostřed. S obojím se povedlo dosáhnout kýženého efektu, že divák odchází spokojen nebo s otevřenou pusou. Na to, že jde o první odhalující trailer, toho ze hry ukazuje nezvykle hodně, což je ale pro sérii Call of Duty typické. Silný důraz na strukturování obsahu a známé monumenty světových měst má má za úkol podtrhnout globální povahu konfliktu a aby náznak třetí světové pochopil i ten nejprimitivnější potenciální zákazník.

2) Výskyt Prahy - ať za to můžeme děkovat zviditelnění návštěvou Obamy, inspiraci bondovkami nebo čemukoli jinému, české metropoli se dostalo té cti, že byla zařazena do traileru na nejdůležitější událost zábavního průmyslu roku, navíc na lukrativní místo hned po newyorské burze. Lepší reklama na Prahu, byť jen s uličkami a lucernami na Kampě, než televizní spoty za miliony. Horší je využitý archetyp - sešrocovaní lidé s rukama nad hlavou a pod namířenou zbraní ozbrojeného vojáka postávají pod Karlovým mostem, mimochodem s odfláklými a opakujícími se sochami. Všichni tak mohou mít Čechy i nadále zafixovány za otloukánky kvůli scénáři hry s okupací naší země Ruskem.

Číst více...

Engine MW 3 bude mít spoustu novinek

Infinity Ward slibují změny.

Jasně, engine v Modern Warfare 3 bude stále stejný jako v jedničce, ale vývojáři v Infinity Ward tvrdí, že je podstatně vylepšený a bude obsahovat spoustu nových "a božích" věcí.

Activision o úniku Modern Warfare 3

Způsob reakce se jim nakonec vyplatil.

Kdyby to byli ještě "staří Activision" nebo kdyby možná za rohem nečíhal Battlefield 3, asi by vše bývalo skončilo bu-bu-bu výhrůžkami za šíření uniklých materiálů nebo oficiálním dementováním, jako v minulosti. Naštěstí do Activision vloni přišla nová krev z renomované německé reklamky v podobě Erica Hirschberga, který o marketingu něco málo ví, a na páteční masivní únik detailů o Modern Warfare 3 dokázal zvolit správnou reakci.

Modern Warfare 3 je v předprodeji

Dohoní po úterním oznámení čísla BF3?

Stejně jako mnohé obchody ve světě, i domácí Xzone už zařadilo mezi předobjednávky Modern Warfare 3. Ten byl neplánovaně odhalen v pátek a podle různých zdrojů i plakátu vyjde 8. listopadu letošního roku.