Call of Duty: Modern Warfare 3 Články

Recenze Modern Warfare 3 PC

Specifika PC verze + videa z celé mise v Praze.

Po plnohodnotné recenzi xboxové verze ze 7. listopadu se ještě jednou vracíme k Modern Warfare 3 v menší rozdílové PC recenzi. Asi ještě všichni máme v živé paměti problémy například s instalací PC verze Skyrimu, takže opatrnost u jiné novinky tohoto měsíce byla namístě.

Rychlý pohled na plné Modern Warfare 3

Takže jak si zhruba stojí vedle Battlefieldu 3?

Eurogamer sehnal svědectví od člověka, který již měl možnost vyzkoušet si plnou verzi očekávaného Modern Warfare 3. A mohl se tak z prozatímních poznatků pokusit odpovědět na nejpalčivější otázku letošního podzimu - je lepší hrou Battlefield 3 (videorecenze) nebo spíš nové Call of Duty - ještě v předstihu před úterním vydáním.

Nahrávka celé mise Modern Warfare 3 v metru

Zapomeňte na Battlefield, je tu nový král.. nebo ne?

Eurogamer nadále zůstává tím nejlepším místem pro ukázky z chystaných her a po včerejším Skyrimu přináší ještě neprofláklé záběry z jiné neméně očekávané hry - Call of Duty: Modern Warfare 3.

Startovní trailer Modern Warfare 3

Startovní trailer Modern Warfare 3

Je lepší než ten včerejší z Battlefieldu 3?

Activision nečekaně uprostřed víkendu a ve velkém předstihu před vydáním (více než 2 týdny) vypustili startovní trailer z Call of Duty: Modern Warfare 3.

Podle našeho názoru není ani zdaleka tak dobrý jako minulý Redemption trailer z MW3 nebo ten včerejší singleplayerový z Battlefieldu 3, s nímž má společný úvod zaměřený na cutscény s postavami.

Alespoň v kategorii "atraktivita startovních trailerů" zatím vyhráli EA. Zato Activision v tomto uvádějí, že Modern Warfare 3 je "nejočekávanější hra historie", což je trochu sporné a minimálně v ČR to neplatí. Nejspíš čerpají z počtu předobjednávek ve světě, které několikanásobně překonávají Black Ops, což by toto tvrzení obhajovalo.

Číst více...

Pátý podcast českého Eurogameru

Resistance 3, CoD, Battlefield 3, dotazy...

U natáčení pátého podcastu jsme se sešli jen tři, což ale průběhu nijak nebránilo - naopak. Pátý podcast je zatím ten nejdelší a to i po poměrně radikálním střihu.

Rozbor frameratu Modern Warfare 3

Běžela E3 předváděčka opravdu v 60fps?

Během E3 konference Microsoftu se leckdo podivoval, zda Modern Warfare 3 opravdu běží ve slibovaných šedesáti snímcích za vteřinu. Protože se nám to nezdálo, eurogamerovská Digital Foundry si vzala celou E3 předváděčku na paškál - a došla k názoru, že hra tu a tam opravdu vypustila frame, ale jinak se 60fps držela opravdu statečně.

Detailní představení Call of Duty: Elite

Propracovaná sociální služba.

Jak se zdá, Activision jsou přesvědčeni, že potřebujete ve svém životě další sociální síť. Dokonce je o tom přesvědčeni tak hodně, že vynahradili celé jedno vývojářské studio, Beachhead Studios, aby tuhle jejich sociální síť vytvořili a udržovali. A pro koho je ta sociální síť určena? No přeci pro hráče multiplayeru v Call of Duty.

Exkluzivní dojmy z Modern Warfare 3

Rusové to roztáčí v Londýně a New Yorku.

Ruská invaze na americkou půdu je v plném proudu, armáda už zabírá východní část země i přístavy a střílí se před každým obchoďákem, fastfoodem a dokonce i na trávníku u Bílého domu. Tohle je výchozí situace, kterou začíná singleplayerová předváděčka Modern Warfare 3, jež se Eurogamer zúčastnil. Jde o první díl série Call of Duty od studií Sledgehammer Games a především Infinity Ward, které bylo v poslední době stižené dramatickými odchody zakladatelů Westa a Zampelly. Ze zavedené herní značky kdysi zaměřené na příběhy obyčejných vojáků se nyní stává hotová válečná epika.

Analýza traileru na Modern Warfare 3

Analýza traileru na Modern Warfare 3

Evropa ujde, na Manhattan engine nestačí.

Trailer na Modern Warfare 3, který vám Eurogamer přinesl o několik hodin před ostatními (druhý byl překvapivě Bonusweb, až po 9:00), pochopitelně bude pod drobnohledem ze všech možných úhlů pohledu. Ať už kvůli neustálému srovnávání s Battlefieldem 3, nedávnému úniku informací, zda se na kvalitě hry nějak projeví odchod většiny hlavních lidí ze studia Infinity Ward, kvůli finančním výsledkům Activision v éře "po Guitar Hero" nebo příslibu vylepšeného enginu. Co na tyto otázky odpověděl?

1) Trailery stále dělat umějí - houkající siréna na pozadí může působit lacině, svůj účel přesto splnila, stejně jako osvědčená narace se zpomalením tempa uprostřed. S obojím se povedlo dosáhnout kýženého efektu, že divák odchází spokojen nebo s otevřenou pusou. Na to, že jde o první odhalující trailer, toho ze hry ukazuje nezvykle hodně, což je ale pro sérii Call of Duty typické. Silný důraz na strukturování obsahu a známé monumenty světových měst má má za úkol podtrhnout globální povahu konfliktu a aby náznak třetí světové pochopil i ten nejprimitivnější potenciální zákazník.

2) Výskyt Prahy - ať za to můžeme děkovat zviditelnění návštěvou Obamy, inspiraci bondovkami nebo čemukoli jinému, české metropoli se dostalo té cti, že byla zařazena do traileru na nejdůležitější událost zábavního průmyslu roku, navíc na lukrativní místo hned po newyorské burze. Lepší reklama na Prahu, byť jen s uličkami a lucernami na Kampě, než televizní spoty za miliony. Horší je využitý archetyp - sešrocovaní lidé s rukama nad hlavou a pod namířenou zbraní ozbrojeného vojáka postávají pod Karlovým mostem, mimochodem s odfláklými a opakujícími se sochami. Všichni tak mohou mít Čechy i nadále zafixovány za otloukánky kvůli scénáři hry s okupací naší země Ruskem.

Číst více...