Cyberpunk Zpravodajství

Cyberpunk 2077 v Evropě s Bandai Namco

Druhý vydavatelský partner.

Polský CD Projekt Red je samozřejmě velmi žádaným zbožím. Jednotliví vydavatelé ve světě se předhánějí, kdo s ním bude spolupracovat, jaká to změna oproti situaci před mnoha lety, kdy šlo o neznámé studio, ale Zaklínač 3 (Alza.cz) vše změnil.

Na čem běželo to demo Cyberpunk 2077

A další drobky o polské hře.

Je to pár dnů, co jsme si všichni sedli na zadem z ohromujícího skoro hodinového předvedení futuristického RPG Cyberpunk 2077 (Alza.cz). Na YouTube vygenerovalo za šest dnů přes 11 milionů shlédnutí.

Když CD Projekt Red vábil na nějaký tajemný stream, bylo víceméně jasné, že to přijde. Dosud to mělo punc jakési výjimečnosti, nedosažitelnosti, protože vše bylo ukazováno jen vybraným návštěvníkům veletrhů.

Fotka české cosplayerky u Cyberpunk 2077

Gabriela „Shial“ Pešková.

Může vás sice mrzet, že CD Projekt Red stále odmítá pro všechny zveřejnit to novinářské demo Cyberpunk 2077, které po Los Angeles předvádí v lehce pozměněné podobě i v Kolíně nad Rýnem. A že vypouští jen artworky se screenshoty.

Cyberpunk 2077 ještě na artworcích

Futuristická nirvána.

Krátce po úterním preview publikoval CD Projekt Red ještě nové artworky z Cyberpunk 2077 (Alza.cz), který zatím od novinářů na výstavě získává samé nadšené ohlasy.

Cyberpunk 2077 oslnil E3 trailerem

Cyberpunk 2077 oslnil E3 trailerem

Futuristické město ve vší kráse.

Závěr E3 konference Microsoftu byl jakoby hacknutý. Uprostřed rozlučky Phila Spencera najednou vtipně spadly Windows, dostali jsme se na starý dobrý příkazový řádek a tam se šlo do adresáře s trailerem. Nepochybujeme, že to byl nápad CD Projektu Red.

Jejich příští velký projekt po Zaklínač 3 (Alza.cz) totiž bez jakéhokoli vábení dovezli do Los Angeles, kde o něm v nadcházejícím týdnu sdělí více informací.

E3 2018 trailer je až neuvěřitelně nadupaný, když zachycuje život ve futuristickém velkoměstě s monorailem a vznášedly. Má jít o RPG v temné budoucnosti, leč zde je kupodivu naopak vše hodně barevné a prosluněné, což krapet neladí. Myslí se tim zejména to, co se ve městě děje za všechny špatnosti, přesto tam každý obyvatel prý stále chce žít.

Číst více...

CD Projekt bude na Gamescomu

Vyšší zájem než loni.

Organizátoři srpnového veletrhu Gamescom rozeslali tiskovkou výčet potvrzených vystavovatelů pro letošní ročník, kde o účast projevilo zájem o 13 % více firem.

CD Projekt RED: "Chamtivost necháváme na ostatních."

Z Cyberpunk 2077 další Star Wars: Battlefront 2 snad nebude.

Šéf CD Projektu, Adam Kicinski, trošku postrašil fanoušky. V polském rozhovoru Strefa Inwestorow totiž řekl: "Zajímá nás, aby byl Cyberpunk komerčně ještě významnější." Dále také řekl: "Online je velmi důležité nebo velmi doporučené, pokud chcete dlouhodobý úspěch."

CD Projekt vysvětluje, proč si zaregistrovali trademark na "Cyberpunk"

Neznamená to, že nemohou být cyberpunk hry.

CD Projekt si zaregistroval jako ochrannou značku název "Cyberpunk", což zvedlo lehkou vlnu nevole u fanoušků. Co to znamená? Že nemohou vznikat žádné jiné cyberpunk hry, ačkoli jde o samostatný žánr? Nebo že nemohou mít Cyberpunk ve svém názvu? CD Projekt je proslulý svou velkou otevřeností směrem k fanouškům a tak se svůj krok rozhodli velmi detailně vysvětlit.

CD Projekt: Vývoj Cyberpunk 2077 je docela pokročilý

Na hře pracuje 300 lidí, vydání ale jen tak nebude.

CD Projekt řekl, že tento rok patří jejich titulu Gwent a nic jiného vydat nehodlají. Ve finančních výsledcích za rok 2016 se nijak nezmiňují o chystaném Cyberpunk 2077, ale to je proto, že vydání je pořád ještě daleko.

Šance na Zaklínač 4 vzrostla, CD Projekt otáčí

+ nejzažší termín Cyberpunku.

Psal se květen 2016, kdy studio hlasitě všechny ujišťovalo, že pokračování dobrodružství Geralta neplánuje ani tehdy nevyvíjí, a že šlo o završení trilogie. Avšak ukazuje se, že to spíš byla jen taková snaha přinutit ke koupi datadisku O víně a krvi...

U téhle hry platí, že bereme každý drobek. Po nedávném zjištění o hladce propojeném multiplayeru přišlo k Cyberpunk 2077 něco dalšího, tentokrát už přímo od CD Projektu Red.

Tvůrcům Zaklínače 3 (Alza.cz) se povedlo něco, o čem si ta česká většinou mohou nechat jen zdát (když nepočítáme dříve Bohemia Interactive či minihry typu Domácím násilí): získat velkou dotaci od polského státu, resp. vlády.

Budoucí plány CD Projektu nastíněny

Z finanční konference.

Jako veřejně obchodovaná společnost pořádá polský CD Projekt pravidelné finanční konference a ta z dnešního rána právě skončila. Co jsme se tam dozvěděli nového? (thx Eurogamer.pl)

Cyberpunk 2077 od CD Projektu nestihne ani rok 2016

Zaklínač 3 frčí o 600% lépe než dvojka.

"Tenhle a příští rok budou patřit jen Zaklínači. Jiná hra Cyberpunk 2077 má dle našeho názoru ještě větší komerční potenciál, ale je příliš brzy na to, abychom o ni mluvili," pronesl dnes odpoledne pro agenturu Reuters šéf studia Adam Kicinski.

Dobré ráno s Eurogamerem - pondělí, 11. února

Má vzniknout akční RPG s pražským Golemem, Tomb Raider je hotový a WoW už nemá tolik předplatitelů.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází každý všední den ráno přesně v 7:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Teaser na Cyberpunk 2077 tajnou zprávou láká na Zaklínače 3

Oficiální oznámení má proběhnout 5. února.

Očekávaný filmeček ke Cyberpunk 2077 byl zajímavější, než by člověk na první pohled řekl. CD Projekt RED do něj totiž zakomponoval jednu tajnou zprávu a na konci říkají, že 5. února nás čeká nějaké další oznámení z jejich dílny. A je tím očividně myšleno oznámení nějaké nové hry.

Zaklínač 3 s mulťákem a až na nextgen?

Naznačuje to nábor CD Projektu i na Cyberpunk 2077.

Vlastní zpráva - Že polský CD Projekt Red kutí hned dvě nové velké hry, to není žádným tajemstvím. Jedna z nich už je ohlášená, Cyberpunk 2077, zatímco tu druhou stále nazývá jen jako "RPG v temném fantasy světě". Nikdo nemůže mít pochyb, že by nešlo o Zaklínače 3, i kvůli požadavku znalosti románů Andreje Sapkowského na pozici scénáristy.