Dark Souls Remastered Zpravodajství

Dark Souls Remastered pro Switch má termín

Jestli něco brzdí rozlet hybridního handheldu od Nintenda, je to právě tohle. Dlouhé měsíce opožděné porty těch samých her oproti ostatním platformám, ať už za to může politika Nintenda či menší priorita na straně vývojářů kvůli menšímu rozšíření v domácnostech.

Každopádně čekatelé na Dark Souls Remastered (Alza.cz) se nakonec dočkají. From Software a Bandai Namco dnes oznámili, že port pro Switch vyleze 19. října 2018.

Je to tedy skoro půl roku po květnové premiéře této předělávky prvního dílu série na PC, PS4 a X1. Hra bude zato vypuštěna paralelně se Solaire of Astora amiibo (info).

Číst více...

Zkušební verze Dark Souls Remastered

Zkušební verze Dark Souls Remastered

Ještě před vydáním.

Bandai Namco se v nedávném vysílání Nintendo Direct nechali slyšet, že umožní hráčům vyzkoušet Dark Souls Remastered (Alza.cz) ještě před oficiálním vydáním 25. května 2018.

Zatím nebylo upřesněno datum, kdy se tak stane, ale navzdory avízu v souvislosti s odnoží pro handheld Switch proběhne tento Network Test i na ostatních platformách (PC, PS4 a X1) a bude přístupný všem zájemcům zcela zdarma.

Zkušební verze prý umožní hráčům otestovat určitou část předělávky Dark Souls a některé z jejích unikátních funkcí, což se u remasterů obvykle neděje - více o hře v dřívějším oznámení.

Číst více...

Za Dark Souls Remastered stojí zkušení borci

Ta samá redaktorka Kotaku, která ve čtvrtek dopoledne měla správné informace o nastávajícím oznámení Dark Souls Remastered (Alza.cz), nyní vyrukovala s pár dodatečnými informacemi.

O modernizaci hry pro všechny tři hlavní platformy (PC, PS4, X1) se stará polské studio QLOC, což by mělo být zárukou kvalitně odvedené práce. Jedná se o zkušené borce, kteří naposledy měli pod palcem PC verzi bojovky Injustice 2 pro Warner Bros (předtím mj. Dragons Dogma: Dark Arisen, Dead Rising HD, Ace Combat: Assault Horizon PC či Resident Evil 6).

Laura Kate Dale dále prozradila, že studio už na remasteru dělá téměř rok, takže prý rozhodně nejde o někoho, "kdo by byl osloven na poslední chvíli jen na udělání pár drobných změn". From Software jim prý pomáhají jen částečně, většina práce leží na QLOC. Verze pro Switch byla svěřena nějakému studiu v Číně.

Číst více...

Majitelé Dark Souls mají u Remastered 50% slevu?

Ze strany Bandai Namco a From Software jde o ojedinělý krok, který ostatní výrobci neaplikují a většinou požadují opětovně platit plnou cenu.

Kdo už vlastní ve své knihovně na Steamu hru Dark Souls 1 v Prepare to Die Edition (Alza.cz), získá v květnu při koupi nové Remastered verze pro PC automaticky slevu 50 procent.

O tomto zvýhodnění informovala produktová stránka japonského vydavatele:

Číst více...