Deus Ex: Mankind Divided

VERDIKT: Směska střílení a plížení nadále vzkvétá, ačkoliv příběh se do tohoto zasazení příliš nehodí.

Spotlight

Key events

Square Enix dál věrní singleplayerovým hrám

Nemusí to prý být lootboxy.

Po ne úplně ideálně přijatých hrách jako Deus Ex Mankind Divided (Alza.cz) či Thief visel ve vzduchu otazník, co s těmito sériemi dál hodlají Square Enix podniknout a jaká bude jejich politika do budoucna.

Když víme, že poslední díl tohoto cyberpunkového RPG extra díru do světa neudělal (pokračování se nechystá, série je uložena dočasně k ledu) a to samé lze říct o posledním zlodějíčkovi z historického Londýna, vyvolala nedávná slova obavy ze strany hráčů.

Když slevy, dema, re-edice, DLC, patche, konverze či jiné kroky na podporu prodeje přestávají u starších her logicky fungovat a vypotřebují se, nastupuje relativně nový trend. Dát plnou hru po omezený čas zcela zdarma k vyzkoušení.

Na dalším Deus Ex se prý stále dělá?

Tvrdí to novinář, ale...

Přímo to odporuje lednovým zjištěním Eurogameru, dle nichž měla být futuristická série uložena k ledu, i kvůli nepřesvědčivým výsledkům loňského Mankind Divided (Alza.cz).

Půl roku stará hra, která lze sehnat s výraznou slevou a o které se všichni shodli, že sice byla dobrá, ale nedosáhla kvalit předchůdce, se připomíná.

Jak bude vylepšené Deus Ex Mankind Divided na PS4 Pro?

Spousta nových detailů hned od začátku prodejů konzole.

Deus Ex: Mankind Divided (Alza.cz) bude mít na PS4 Pro update, jakmile se začne konzole 10. listopadu prodávat. Square Enix se rozhodlo popsat, co všechno do této verze hry přibude:

Sobotní Re­play vás vezme do Prahy

A archiv minulého dílu.

Zdá se vám to málo zábavné? Nebojte. Nejenže půjde o Prahu v roce 2029, ale k vidění toho bude mnohem víc! Jak už jste asi pochopili, tématem dílu nebude nic jiného, než jedna z her prázdnin. Sci­-fi RPG Deus Ex: Mankind Divided, jenž se odehrává mmj. v našem hlavním městě, konečně vyšlo a Re­play se mu podívá na zoubek. Či spíše na augumentovanou čelist. Recenzí na tuto hru ovšem téma nekončí.

Upřímný trailer na sérii Deus Ex

Pokud vás slavná kyberpunková série dosud míjela a začali jste se o ni zajímat až po kritice Dana Vávry, je toto právě pro vás. Nejnovější přírůstek do rodiny Honest Trailers se věnuje právě Deus Ex a jako vždy s humorem osvětlí, kdo je Adam Jensen a další postavy, abyste v tom neplavali. Neomezuje se přitom jen na aktuální díl Mankind Divided (Alza.cz) či předešlý Human Revolution, nýbrž i na ty staré:

Číst více...

Dan Vávra kritizuje Deus Ex

Start flamu, 3, 2, 1...

Otevřeně a kultivovaně vyjadřovat své názory, jak vám zobák narostl, aniž byste se snažili o politickou korektnost, je fajn a součást demokracie. Na druhou stranu, hodně lidí tím můžete naštvat, zvlášť pokud to děláte opakovaně či často (viz Skyrim) a o hrách, které jsou víceméně vaší žánrovou konkurencí. Kreativnímu řediteli studia Warhorse, Danu Vávrovi, to je ale jedno, takže mu to po vydání finální verze Kingdom Come asi mnozí spočítají, nebudou-li tam dané vlastnosti lepší:

V souvislosti s včerejším souhrnem technikálií se řešily otázky jako - "Nový Deus Ex se mi trhá, co mám sakra dělat" - a výrobce doporučoval vypnout některé efekty. Nebo použít přednastavený preset pro nízkou kvalitu, což je snazší, pokud se v tom neorientujete. Dnes máte jedinečnou příležitost všechno tohle posoudit přímo v praxi a zařídit se podle toho:

České stánkové jídlo podle Deus Ex

Co říkáte na zpracování Prahy?

Zatímco neoficiální překlad Deus Ex Mankind Divided (Alza.cz) je ještě na hony daleko - teprve probíhají pokusy o vytažení textů najatým programátorem a pak to bude otázka mnoha týdnů či spíš měsíců - ve hře se už nyní čeština nachází. Rozhodně ji není málo, vděčíme tomu zasazení děje do Prahy.

Tak co, už hrajete? (Alza.cz) Na lahůdku níže asi doma nemáte řádnou výbavu, ale možná by nebylo od věci popřemýšlet o upgradu monitoru. Deus Ex: Mankind Divided běžící v rozlišení 4K je totiž úžasný (zapněte si ho vpravo dole v přehrávači). Zabudovaný benchmarkovací režim s průletem po Praze s futuristickým svítivým nápisem "Zelenina" na tržišti se určitě zapíše mezi pamětihodné momenty:

K příležitosti dnešního oficiálního vydání Deus Ex Mankind Divided (Alza.cz) pro vás Eurogamer připravil mimořádně dlouhý stream: vypukne přesně od 14:00 a potrvá čtyři hodiny, tedy do 18:00. Půjde o hraní od úplného začátku, abyste v příběhu neměli hokej, nicméně samozřejmě půjde o spoilery. Link na živé vysílání je zde:

Źádný downgrade se nekoná, to je pozitivní zpráva, kterou si odnesete po zhlédnutí tohoto videosrovnání. V něm dal autor vedle sebe novinářské demo prezentované na výstavě E3 2015 před rokem a finální PS4 verzi, která se od zítra začne oficiálně prodávat (Alza.cz):

Odhalen Season Pass pro Deus Ex

Moc se nepředali.

Britský obchod GAME poněkud předčasně vyzradil, co vše dostanete za 30 eur, pokud si pořídíte již dříve avizovaný Season Pass pro Deus Ex: Mankind Divided (Alza.cz).

RECENZE Deus Ex Mankind Divided

DoporučenoRECENZE Deus Ex Mankind Divided

Revoluce neskončila, revoluce trvá.

Adam Jensen - nebo aspoň ta moje vlastní verze Adama Jensena vylepšená dle mých potřeb - je muž, který dokáže ze zápěstí vystřelovat výbušné katany, potit neprůstřelný gel a zneškodňovat laserové pasti mávnutím ruky jako nějaký mistr Jedi. Během 35 hodin hraní a několika tuctů bodů Praxis (investovaných do vylepšení) jsem pomocí kyber arzenálu své postavy likvidoval policajty v exoskeletech, lísal se do přízně zdivočelým vůdcům kultu, nepozorovaně plachtil skrz útočiště gangsterů a ve zpomaleném pohybu střílel elektromagnetické granáty ze vzduchu. Ale Jensenova nejspolehlivější schopnost - augmentace, která dost možná nejlépe vystihuje mírně neuchopitelnou důmyslnost Deus Ex: Mankind Divided - je zároveň tou, která na papíře zní nejnudněji. Řeč je o chytrém vidění, augmentaci sítnice, která rozloží herní prostředí na interaktivní a nebezpečné prvky, takže působí obnaženě jako průhledný konstrukt pro VR bez textur.

Deus Ex Mankind Divided

Vývojář: Eidos Montreal

Číst více...

Deus Ex patch má 4 GB, proč to je dle tvůrce standardem?

Square Enix, počkejte, nejsou to ti, kteří odšoupli Final Fantasy 15 o dva měsíce, aby už na disku mohl být důležitý patch? U své další velké hry aplikují odlišný přístup.

Pro v úterý vycházející Deus Ex: Mankind Divided (Alza.cz) je venku první patch 1.02, který má téměř 4 GB.

Ve výčtu změn přitom není vyjmenováno nic konkrétního zásadního, co by řešil: obecné opravy chyb, vylepšení funkcionality a lokalizace, zdokonalení stability a úpravy módu Breach. Předčasní hráči doufají, aby také zlepšil včera hlášenou plynulost hry, ale o tom se bohužel nic nepíše.

Číst více...

Startovní trailer Deus Ex

VideoStartovní trailer Deus Ex

+ odklad DX12 verze.

Vydání 23. srpna se blíží mílovými kroky (Alza.cz), takže Square Enix samozřejmě nemohli nepřipravit startovní trailer, který vás má donutit ke koupi, což se mu daří poměrně dobře.

Na shrnutí prvních názorů a ukázky nastavení grafiky navázal výrobce přiznáním, že nestíhá dodělat DirectX 12 verzi hry na den D. V době startu tedy bude možné hrát jen v horším DirectX 11 režimu.

"Navzdory našim dřívějším slibům musíme oznámit, že PC hra nebude v době vydání podporovat DX12. Zbývá ještě provést nějakou práci a optimalizace, aby hraní v DX12 poskytlo kvalitní zážitek. Naši vývojáři na všem tvrdě pracují, abychom mohli vypustit patch nejpozději v týdnu od 5. září," praví se v omluvné tiskovce.

Číst více...

Rozbalování sběratelky Deus Ex

+ fotky super figurky.

Nikdo menší než přímo výkonný ředitel vývoje, Jean-François Dugas, se nemohl chopit oficiálního rozbalování sběratelské edice Deus Ex: Mankind Divided. Za tři a půl tisíce korun (Alza.cz) budete odměněni velkou krabicí nestandardně ve tvaru trojúhelníku. Ta v sobě skrývá exkluzivní artbook, hru ve steelbooku, kódy k downloadu DLC a hlavně rozměrnou figurku hlavního hrdiny.

Do vydání 23. srpna zbývají necelé dva týdny a hra je už hotova, což Eidos Montreal shledal jako vhodnou dobu pro zveřejnění finálních hardwarových nároků Deus Ex: Mankind Divided na PC.

Deus Ex s technologií pro ovládání očima

Aby PC verze maximálně vtáhla.

Tobii, přední světový výrobce řešení pro sledováni očí, se domluvil s Eidos Montreal na atraktivní spolupráci ohledně brzké PC verze Deus Ex: Mankind Divided (Alza.cz).

VideoDeus Ex v nové TV reklamě

Filmeček řízlý hrou.

"Nikdy jsem se po téhle síle neprosil," říká hlavní hrdina kyberpunkového akčního RPG v nové TV reklamě, ve které je renderovaný filmeček prokládán záběry z hraní. Jenže v rozdělené společnosti to prý bude jediná naděje na záchranu celého lidstva:

PREVIEW nového režimu Deus Ex Mankind Divided

PREVIEW nového režimu Deus Ex Mankind Divided

Volal někdo po něčem takovém?

Pokračování Deus Ex: Human Revolution z roku 2011 od Eidos Montreal bude obsahovat zcela nový režim výzev se samostatnými úrovněmi, žebříčky a posilujícími balíčky, které lze zakoupit prostřednictvím mikrotransakcí.

Tento režim s názvem Breach vyvíjí interní tým z Eidos Montreal, který mu bude poskytovat podporu i po srpnovém vydání Deus Ex: Mankind Divided (Alza.cz), a to v podobě nových map a zbraní, které vyjdou zadarmo.

„Už nějaký čas jsme chtěli hráčům dát něco víc nad rámec hlavní hry," řekl Eurogameru Fleur Marty, producent Deus Ex: Mankind Divided. „Přemýšleli jsme, jaký zážitek bychom hráčům mohli nabídnout. Když jsme vzali v potaz všechny ty systémy, které představují základní pilíře Deus Ex, napadlo nás, co kdybychom na chvíli zapomněli na to věrohodné prostředí, které je zhusta založeno na designu úrovní, a převedli tyto systémy do malých ohraničených abstraktních úrovní a trochu si s nimi pohráli? Mohlo by z toho něco vzejít."

Číst více...

Programátor grafiky z Eidos Montreal, Nicolas Trudel, měl na GDC přednášku, ve které se věnoval technickému zpracování srpnového akčního RPG, o kterém jsme už déle nic neslyšeli.

Datum vydání Deus Ex: Mankind Divided (předobjednat na Alza.cz) bylo oficiálně odloženo až na 23. srpna 2016. Oznámil to Square Enix. Znamená to odložení vydání hry o celých šest měsíců, protože původně měla vyjít již 23. února 2016.

Pokud byste rádi věděli, zda Deus Ex: Mankind Divided poběží na konzolích 60 fps nebo 30 snímků za sekundu, už máte odpověď. Jean-François Dugas z montrealské pobočky Eidosu potvrdil, že hra na konzolích bude locknutá ve 30 fps.

DOJMY A ROZHOVOR o Deus Ex: Mankind Divided

O rozhodnutích, následcích a cynismu.

„Budoucnost je stejná, ale jiná." To je fráze, kterou jsme slyšeli už několikrát, ale autor zůstává neznámý. Ať už pochází odkudkoliv, k vizi, kterou si Eidos Montréal připravil pro Mankind Divided, se hodí opravdu dobře. Nejenže nám tento tým hodlá i nadále předkládat svou velmi zvláštní příchuť cyberpunkového cynismu ve světě, ve kterém technologie vyřešila stejně problémů, jako jich vytvořila, ale také si nechtějí odcizit hráče, které bavilo Human Revolution. „Nemusíte pokaždé znovu objevit Ameriku," představuje svou filosofii producent Olivier Proulx.

Video od OutsideXbox ukazuje nový krycí systém, nový systém energie, schopnost Icarus Dash, hackování na dálku, nabité zbraně a jejich modifikace:

VideoOslava 15. výročí Deus Ex

Animované video + dokument.

Square Enix potřebují vybudovat zájem o sérii, tak se za ní nezvykle podrobně ohlédli, když už má to výročí:

Oživení této sci-fi akční RPG značky se netěší příliš velkému zájmu ani normálně, takže když se Square Enix koncem prázdnin pokusili přijít s nevšedním předobjednávkovým programem, vyvolalo to spoustu negativních ohlasů i odsuzujících glos, se kterými se nedalo než souhlasit.

Nelze se na to úplně stoprocentně spolehnout, protože vše nepochází přímo od programátorů z Eidos Montreal, nýbrž od někoho jiného. Přesto by se mělo jednat o jednu z prvních takových her, která zužitkuje nové grafické rozhraní jen v operačním systému Windows 10 (vedle kontroverzní podpory v nehotové RTS Ashes of Singularity).

V novém dílu oficiálního pořadu zaznělo, že Deus Ex: Mankind Divided bude obsahovat režim New Game+, tak jako většina jiných her z poslední doby. Jeho přínosem má být to, že dovolí hráčům prozkoumat ještě více o všech mapách ve hře a různých tajemstvích.

Bossy v Deus Ex budete moci ukecat

Nemusíte je zabíjet.

Eidos Montreal dělá vše pro to, aby u hráčů o jejich dílo vzbudil větší zájem, protože ten dosavadní dost pokulhává oproti předešlým dílům série či jiným navrátilcům typu Fallout.

Artworky Deus Ex: Mankind Divided

U čtenářů o něj není takový zájem jako o předchůdce či jiné navrátilce.

U čtenářů o něj není takový zájem jako o předchůdce či jiné navrátilce.

Sympatické vyjádření přišlo z Montrealu. Je přesně tím, co fanoušci chtěli slyšet. Obsahuje v sobě upřímnost, aniž by znělo jako brečení, ale přitom vše dává logiku a ještě to je vydařené PR.

Oznamovací trailer Deus Ex: Mankind Divided

VideoOznamovací trailer Deus Ex: Mankind Divided

Pár vteřin čerstvý... + další info, obal.

Po včerejším úniku a našem poledním preview bylo oficiální ohlášení hry od Square Enix v 18:00 pouhou formalitou. Nejzajímavější je tak oznamovací trailer:

Datum vydání pro PC/PS4/X1 jsme se bohužel stále nedozvěděli, pouze že ho výrobce sdělí časem (na YouTube uvádí "brzy", Amazon jako placeholder až konec 2016). Deus Ex: Mankind Divided bude na počítačích podporovat DirectX 12 a AMD TressFX 3.0 pro realistické vlasy (obojí prý zvedne laťku). Jinak poběží na nové generaci Dawn enginu "vyvinutém speciálně pro využití současných konzolí a PC".

Tiskovka připomínající patnáctiletou historii série hovoří o konspiraci Illuminátů, že nové augmentace dovolí Adamovi lépe ovládat sebe samotného či vysvětluje dějové pozadí (Aug Incident z konce Human Revolution, kdy zemřely miliony lidí kvůli těm s nainstalovanými augmentacemi) za sociálně-politického chaosu, v níž se různé frakce snaží ovlivnit veřejné mínění o tom, co se vlastně stalo. Více v již zmiňovaném preview.

Číst více...

PREVIEW Deus Ex: Mankind Divided

PREVIEW Deus Ex: Mankind Divided

Z Prahy bude ghetto pro augmentované.

Půlden před avizovaným večerním oficiálním oznámením od Square Enix přinášíme preview, které rozsahem informací výrazně převyšuje včerejší únik z Ruska. O očekávaném akčním sci-fi RPG Deus Ex: Mankind Divided se tak dozvíte úplně vše na jednom místě + další uniklé obrázky.

Hra se odehrává v roce 2029, dva roky po předešlém dílu Human Revolution. Půjde o jeho plnohodnotné pokračování zaměřené na singleplayer, žádný mulťák jako v plánované MMO odbočce Deus Ex Universe, která byla nyní prohlášena za zrušenou.

Hrdinou je opět Adam Jensen, který spojí síly s Interpolem financovanou, tajnou zásahovou jednotkou Task Force 29. Jejím úkolem je pronásledovat a potírat augmentované teroristy (úplně nový druh terorismu vedený Victorem Marchenkem z Augmented Rights Coalition), jelikož svět po závěru předchůdce nesnáší a bojí se lidí s implantáty. Protože ale Task Force 29 naplno nevěří, čerpá raději informace i od jiné skryté organizace Juggernaut Collective, z čehož pak vzniknou vzájemně protichůdné mise, kdy nevíte, komu máte věřit.

Číst více...