Diablo III Články

E3 DOJMY z Diablo 3 na PS3

Jak se hraje konverze pro konzole, kam rubačky prostě patří?

Diablo 3 na PC sice sklidilo velkou kritiku za problémy se servery a spousta lidí po dohrání hru odložila s pocitem zklamání, nicméně E3 prokázala, že tenhle titul má stále své kouzlo.

Velký rozhovor se šéfem Sony o PlayStation 4

Shuhei Yoshida nám odpovídal v New Yorku.

Shuhei Yoshida, kterého znají lidé na Twitteru jako @yosp, je velice sdílný člověk, což se v herním byznysu příliš nevídá. Je to jeden z těch lidí, co odpoví na přímou otázku, jakkoli může být nepříjemná a lidé v herní branži s ním tedy velice rádi dělají rozhovory. Náš zástupce v New Yorku na konferenci Sony, kde bylo představeno PlayStation 4, tu příležitost dostal a Shuhei Yoshida nám pár zajímavých věcí skutečně prozradil.

Podcast-speciál o Diablo 3

Třičtvrtěhodinka o herní události jara s recenzentem.

Další speciální EG podcast byl natočen začátkem tohoto týdne v době všeobecné mánie kolem třetího Diabla, a tak bylo jedno velké nosné téma nasnadě. Hlavním konferenciérem se tak stal redaktor Martin Frey, který krátce před příchodem do studia dopsal podrobnou textovou recenzi. Roli uvaděče převzal Michal Jonáš, Aleš Harazim tradičně hostil a po delší době přišel pokecat i Michal Havryluk, který se hrám od Blizzardu dlouhodobě věnuje.

ANALÝZA: Obětovaný singl Diablo 3 formou onlinovky?

Doufat, ať je slepou uličkou vývoje? Či vyhrály přínosy?

Představte si, že domů přinesete novou hru. Hru, která je zaměřená na kampaň jednoho hráče. S možností kooperace až ve čtyřech lidech. V principu tedy singleplayerová hra jako každá jiná. Ale když ji zkusíte rozjet, nepůjde vám ani polovině dalších hráčů vůbec spustit. Problém nebude na vaší straně. Budete muset počkat, až výrobce situaci nějak vyřeší. Ale i po spuštění hry nebude vše ideální. Jednou či dvakrát za den, zvlášť ve večerní špičce, bude hra všechny hráče vykopávat zpět do hlavní obrazovky s chybovou hláškou. Případně se bude moci stát, že postava na vaše kliknutí zareaguje nečekaně s vteřinovým zpožděním, což se vám v divokém souboji stane osudným. Jsou toto znaky kvalitně zpracované hry pro jednoho hráče?

TÉMA: Vyprodané Diablo 3 v Čechách

Proč se tak rychle rozebralo a kdy přijde další várka?

Původní zpráva - Tento týden jednoznačně opanovalo Diablo 3 a našinci jím žijí o to více, že jsme na rozdíl od zahraničí stále ještě baštou PCčkářů. Jenže s tím souvisí nemilá věc, že v mnohých obchodech je už od úterý vyprodané a to nikoli vinou jejich špatného odhadu pro odběr potřebných kusů. Eurogamer se proto zeptal distribuční společnosti ABC Data na důvod neuspokojené poptávky.

Všechny renderované filmečky z plného Diablo 3

Kochejte se čtvrthodinovou nádherou v Blizzardí kvalitě.

Dohrát plnou verzi Diablo 3 ještě nikdo za tu hodinu po aktivaci samozřejmě nestihl. Zato pohrabat se v datových souborech po odpolední instalaci už ano. Profláklé intro nejspíš znáte od prosince, ale zbylé filmečky mezi jednotlivými akty hry v celkové délce přes deset minut ještě dosud nikdo nespatřil.

Druhá strana mince Diablo 3

Výčet možných hřebíků do rakve očima fandů dvojky.

Diablo 2 má mezi mými srdcovkami na poličce svoje výstavní místo. Aby taky ne. Donutit člověka multiplayeru zcela neholdujícímu, aby právě touhle kratochvílí uzazdil bezmála dva roky života, to už může hrdě soupeřit s magickými kousky Davida Copperfielda. Do dokonalosti vybroušené herní mechanismy, absolutní znovuhratelnost a tavící se tlačítka myši.

Textové dojmy z Diablo 3

Srovnejte si své zážitky z bety s těmi našimi.

Vydání každého dílu Diabla provází zajímavý jev - vždy se kolem něj vyrojí spousta jeho lepších či horších klonů. Vzniknul tak Torchlight, další díl Dungeon Siege , a mimo jiné i webový Drakensang Online či ambiciózní Path of Exile. V budoucnu se pak na nás chystá ještě Grim Dawn od tvůrců Titan Questu či nedávno oznámený Realms of Ancient War. Král je však vždycky jen jeden, a proto jsme necelý měsíc před vydáním důkladně otestovali aktuální betu Diabla 3 a podívali se na zoubek všem použitým herním mechanismům.

Původní zpráva - Protože Blizzard oznámil, že betatest Diablo 3 skončí už 1. května, rozhodli jsme se soutěž z pondělí trochu uspíšit, abyste mohli hrát co nejvíce času (tzn. necelé dva týdny).

Sedmý podcast Eurogameru s plno zajímavými tématy

Gears, OnLive, BF3, Diablo, návštěvnost, úplatky...

U sedmého podcastu českého Eurogameru jsme vyzkoušeli dvě novoty - moc jsme nehlídali délku a moc jsme neřešili střih. Proto na vás čeká skutečný macek, který má téměř dvě hodiny. Zároveň je až nebezpečně blízko živému vysílání, protože nůžky stříhače musely zasahovat jen výjimečně.

Diablo 3 oficiálně odloženo na zimu

Blizzard nechce nic uspěchat.

Blizzard před okamžikem oficiálně oznámil, že Diablo 3 vyjde začátkem roku 2012. To znamená odklad oproti doposud slibovanému stihnutí letošního roku. Všichni, kdo tipovali, že k posunu nedojde (včetně nás), se pletli, ale nasvědčovala tomu i mizivá aktivita u prodejců her.

Úvodních 10 minut z hraní Diablo III

Začala další fáze betatestu.

V noci na dnešek vstoupil betatest Diabla III do další fáze. Zatímco dosud byl dostupný jen pro nejbližší spolupracovníky a přátele Blizzardu nebo VIP novináře, nyní do něj dostala přístup mnohem větší skupina žurnalistů. Šanci na získání vstupenky mají i vybraní šťastlivci z řad veřejnosti, kteří se do bety přihlásili přes formulář na Battle.netu.

Diablo III

Jak se hraje a co vše se změnilo oproti minulým dílům?

Vybraní šťastlivci už nyní mají možnost osahat si neveřejnou hratelnou betaverzi Diablo III a Eurogamer mezi nimi samozřejmě nemohl chybět. Oproti zprávám z minulého roku se některé systémy ve hře výrazně zjednodušily, což přidává nejen na hratelnosti, ale hlavně to udržuje tempo Diabla tam, kde ho mají hráči rádi - rychlý hack and slash.

Pilot podcastu českého Eurogameru

Chcete se něco dozvědět a poznat redaktory?

Po nějaké době zvažování jsme se rozhodli pustit do podcastu a natočili první zkušební pilot. Touto populární cestou rozhlasového pořadu bychom vám na českém Eurogameru rádi poskytli další formát obsahu. Formát, na kterém se můžete podílet i vy. Formát, který se dá poslouchat ve sluchátkách během cesty v MHD nebo při sportování. Formát, ze kterého se dozvíte něco ze zákulisí a především názory redaktorů, které tak můžete lépe poznat či se s nimi sblížit.

Diablo III jisté na Vánoce 2011

A spekulace o datadisku pro WoW s pandami.

Koho baví podrobně se probírat výročními finančními zprávami vydavatelů, jako v té dnešní od Activision, narazí tam na schovanou větičku pro investory: "Tato naše předpověď finančních výsledků neobsahuje nový titul od Blizzardu uvedený v roce 2011." A když to nové MMO je ještě roky vzdáleno, další datadisk pro WoW na spadnutí není, Cataclysm v Číně vyšel a rozšíření StarCraftu II nestihnou... co jiného by to asi tak mohlo být než právě Diablo III?

Activision potvrdili placenou nadstavbu Call of Duty

A kdy začne betatest Diabla III?

Nejvíce se od noční finanční konference Activision čekalo ohledně Modern Warfare 3. Activision v tomto směru poněkud zklamali, jelikož jsme se o něm kromě tradičního chvástání nedozvěděli skoro nic. "Před letošním Call of Duty leží velká výzva k překonání a věříme, že z toho vyústí nejlepší zážitek, co jsme kdy vytvořili, po kreativní stránce i co do rozsahu. Zatím překonalo veškerá interní očekávání, více ohlásíme za pár týdnů," hýřil sebevědomím šéf vydavatele Bobby Kottick, aniž by specifikoval, zda narážel na Battlefield 3 nebo prodeje Black Ops.

Diablo III

Info o nové třídě, lokacích a questech.

Jako dívka kdysi zažila vpád démonů do své rodné vesnice, viděla umírat své rodiče i své přátele a byla by sama zemřela, kdyby se jí v poslední chvíli nepodařilo uprchnout. Několik dní se skrývala v chýších a jeskyních, zatímco démonické síly pročesávaly okolní lesy a zabíjely vše, co se hýbe - až ji našla lovkyně démonů.