Euro Truck Simulator 2

VERDIKT: Obsahově i kvalitativně možná nejlepší rozšíření pro ETS2 vůbec a logicky nesmí žádnému fandovi chybět.

Spotlight

VideoJak nákladně pořizují domácí autoři Euro Truck Simulatoru zvuky bouraček?

Silničními karamboly s mikrofony na střeše nebo sešrotováním skutečných aut jejich shozením z jeřábu, a na celé natáčení SCS Software dohlíželi hasiči.

Zásadní události

RECENZE datadisku Pobaltí do Euro Truck Simulator 2

Ačkoliv momentálně dávám přednost sesterské sérii American Truck Simulator, nový přídavek s pobaltskými státy mě donutil opětovně zasednout za volant Euro Truck Simulator 2 (Alza.cz) a vydat se prozkoumávat nové části mapy.

I když se to na první pohled nemusí zdát, nové státy zastoupené Litvou, Lotyšskem, Estonskem, jižní části Finska a malým kouskem Ruska disponují silnicemi s délkou přes třináct tisíc kilometrů, což je hodně slušná porce. Jen pro představu, do hry přibylo dvacet tři velkých měst (ty malé, co nejsou ani vidět na mapě, nepočítám) a také přes třicet nových průmyslových stanovišť pro nakládku a vykládku zboží či materiálu.

Do pobaltských států se dostanete buďto pozemní cestou přes východní část Polska, nebo se lze dopravit trajekty ze Švédska. Já zvolil postupný průzkum po zemi, takže jsem postupně projel všechny země a je to vskutku zajímavá podívaná. Severská příroda a východní architektura je hodně rozdílná od toho, co známe z ostatních částí hry. ETS 2 se tak opět stává ještě variabilnější, co se herního prostředí týče. Litvě, Lotyšku a Estonsku jinak kralují především jehličnaté dřeviny a poměrně malé a jednoduché vesničky s typickými dřevostavbami.

Číst více...

V zemích daleko na severovýchodě se pomalu rozednívá. Motor spokojeně přede, ve vzduchu je cítit slaná vůně moře a do očí se dostává jantarová záře... Vítejte v Euro Truck Simulator 2: Pobaltí.

Krone Trailer Pack do Euro Truck Simulator 2

Krone Trailer Pack do Euro Truck Simulator 2

Německé přívěsy do českých kamionů.

Pražské studio SCS Software rozšiřuje úspěšný Euro Truck Simulator 2 (Alza.cz) nejen o nové mapy.

S aktualizací 1.32 uvedlo do hry novou možnost vlastnit přívěsy kamionů, kterou prý nejvíce oceníte s DLC Krone Trailer Pack.

Tvůrci se totiž osobně sešli s lidmi z Krone, jedním z největších výrobců těchto typů vozidel v Evropě. Poskytli jim prý nejlepší možný servis, o jakém se vždy snilo, aby je bylo možné implementovat do hry.

Číst více...

Kamionové vánoční přání

Od pražských SCS Software.

Stylové vánoční přání dorazilo od pražského studia SCS Software, tvůrců oblíbených sérií American Truck Simulator či Euro Truck Simulator (Alza.cz). Samozřejmě se nemůže točit okolo ničeho jiného než okolo kamionů, kteří svým troubením zahrají sváteční melodii:

RECENZE Itálie do Euro Truck Simulator 2

Po nedávném přídavku Vive La France přišla na řadu dopředu avizovaná Itálie. A jelikož si vývojáři z SCS Software na sebe sami šijí bič tím, že s každým přídavkem zvedají úroveň detailů a grafiky prostředí, nové rozšíření nemůže v ničem zaostávat.

Od Alp až po Sicílii

Euro Truck Simulator 2: Italy DLC

Číst více...

Itálie rozšíří Euro Truck Simulator 2

Typické rysy za volantem.

Domácí studio SCS Software chystá rozšíření oblíbeného simulátoru řidiče kamionů Euro Truck Simulator 2 (Alza.cz na jih. Po Skandinávii či jiných zemích zamíříte do slunné Itálie a to už koncem letošního roku.

Domácí studio SCS Software dalo na vědomí, že začátkem týdne vypustilo zásadní rozšíření pro mimořádně úspěšný simulátor řidiče kamionu, Euro Truck Simulator 2 (Alza.cz).

Výhodná kolekce her s kamiony

Úctyhodný náklad obsahu.

Comgad dnes nejen že vydal Kholat, ale také oznámil největší kolekci her od domácích SCS Software, ve které se stanete králem evropských silnic.

Skandinávský přídavek do Euro Truck Simulator 2 má datum a trailer

Domácí studio SCS Software, jejichž úspěšný Euro Truck Simulator 2 se podle SteamSpy blíží dvěma milionům kusů, přišli během velikonočního víkendu s důležitým oznámením na blogu.

DLC Scandinavia vyjde přesně 7. května. Vše je prý na dobré cestě a i díky tomu si mohli dovolit uveřejnit první video s průletem novým prostředím. To má vynikat v ETS2 dosud nevídanou pestrostí, když na tvorbu nových modelů a textur padlo více člověkohodin než na základní hru.

Celkový vzhled a pocit z krajiny na severu Skandinávie je úplně jiný než v jižní části plné lesů, jezer a polí. Tady budete řídit kamion po silnicích, které vedou přes hory, skalní útvary, údolí či dlouhé tunely, někdy dokonce s křižovatkami uvnitř.

Číst více...

Euro Truck Simulator 2 s novým nasvícením a počasím

Za volantem se budete více kochat.

Pražské studio SCS Software nedostává tolik prostoru v médiích jako Bohemka nebo Warhorse, ale s jejich Euro Truck Simulator 2 dosahují možná ještě větších úspěchů. Stačí vzpomenout zabydlení se na mnoho měsíců v žebříčku nejhranějších her na Steamu nebo popularitu neoficiální multiplayerové modifikace.

Domácí studio SCS Software nenechává populární simulátor řidiče kamionů ležet ladem ani navzdory jeho stáří. Vypustilo nový patch 1.11, který se podle popisu změn dá považovat za zásadní.

Euro Truck Simulator 2 s neoficiálním multiplayerem

Brázdění dálnic v konvoji s ostatními.

Velmi úspěšná česká hra od SCS Software byla dosud jen singleplayerovým zážitkem. Partička nadšenců se rozhodla, že do ni přidá neoficiální multiplayer v chystané modifikaci ETS2MP, jejíž otevřená alfa se otevře všem už 1. května.

RECENZE datadisku Na východ! do Euro Truck Simulator 2

RECENZE datadisku Na východ! do Euro Truck Simulator 2

Důkladné rozšíření dálnic nám blízkým směrem.

Rok od naší recenze druhého dílu Euro Truck Simulator 2 (ETS2) stále platí, že se jedná o nejlepší dostupný simulátor tiráků, který na PC můžete mít. Sice se stále hlasitěji šušká o evoluci v podobě World of Trucks a tolik očekávané interakci s ostatními hráči, ale nějaký čas si na finální výsledek ještě počkáme.

Zatím tak všichni fandové setrvávají u ETS2 a je potěšující vidět, že starost o něj autoři neberou na lehkou váhu, protože ho celou dobu vylepšují postupně vydávanými updaty. Nejedná se přitom o pouhé záplaty chybek a celkovou optimalizaci. Občas se objevil třeba nový tahač ke koupi, byly přepracovány některé úseky silnic, přibyla spousta drobných vylepšení okolního terénu a inovována byla i některá vozidla běžného provozu + hromada nejrůznějších mikro detailů.

Za velký úspěch osobně považuji i to, že se ETS2 dokázal přes Greenlight nakonec protlačit na Steam, díky kterému tato hra dokázala oslovit mnohem širší okruh fandů, než kdyby zůstala mimo něj. Nemluvě o lokalizaci do celkem 23 různých jazyků! Zároveň je fajn, že všichni, co si koupili ETS2 z jiné distribuce, si mohli a stále ještě mohou svůj CD klíč bezplatně na Steamu zaregistrovat a získat tak přístup k trofejím a sběratelským kartičkám.

Číst více...