Fallout 76

Zásadní události

Povedený trailer na Wild Appalachia DLC pro Fallout 76

Povedený trailer na Wild Appalachia DLC pro Fallout 76

Zábavné questy s pitím už venku.

Na nedávné oznámení tří přídavků zdarma pro Fallout 76 dnes navázal trailer přibližující první z nich.

Wild Appalachia vyšlo už dnes a přináší celou řadu novinek. Předně to jsou dvě nové série questů - Shear Terror s mýtickými monstry a pak Ever Upwards s výpravou do hlubokých lesů za Pioneer Scouts pro obdržení přizpůsobitelného baťohu.

Jinak se můžete těšit třeba na nový režim Survival s méně restrikcemi, na quest odhalující tajemství receptu nápoje Nukashine (zábavné popíjení), na možnosti dekorace vašeho kempu či nové možnosti foťáku.

Číst více...

Oznámeny tři datadisky pro Fallout 76 zdarma

+ oblíbenost hry a posypání si popele na hlavu.

Bethesda nehodila flintu do žita, naopak. Před okamžikem oznámila velkolepé plány s rozšiřováním Fallout 76 v průběhu letošního roku a zároveň si sympaticky posypala popel na hlavu - i se zdůvodněním, že pro studio šlo o něco nového.

Navzdory špatné reputaci Fallout 76 se najdou lidé, kteří ho intenzivně hrají a baví je. Jenže jednomu takovému paradoxně vystavila stopku samotná Bethesda. Dalo by se to interpretovat tak, že se trestá za to, že někdo toto postapokalyptické MMO pořádně hraje.

To, jak dopadl Fallout 76 (Alza.cz), je jedna věc, která se postupem času může vylepšit. Avšak nic to nemění na atraktivitě oficiálního merchandise s touto slavnou postapokalyptickou značkou.

Společnost Cenega Czech ve spolupráci se společností Bethesda Softworks s radostí oznamuje, že dnešním dnem vstupuje do prodeje nová online RPG hra Fallout 76 (Alza.cz) od Bethesda Game Studios. K dispozici je krabicově pro PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Kolik místa zabere Fallout 76

Velikost na Xboxu.

Krátce poté, co Microsoft odhalil přesnou velikost xboxového Red Dead Redemption 2 (Alza.cz), což dělalo 89 GB (méně než těch 105 GB na PS4), jsme se to samé dozvěděli u jiné velké hry podzimu.

Kolik místa zabere beta Fallout 76?

Kolik místa zabere beta Fallout 76?

Detaily o jejím konání + intro filmeček.

Jak Bethesda slíbila, tak i učinila. Dozvěděli jsme se od ní detaily o chystané betě Fallout 76 (Alza.cz)

K jejímu hraní budete potřebovat 45 GB volného místa na harddisku, ale s žádným pre-loadem nepočítejte. Ani s tím, že by servery běžely nonstop, půjde jen o zátěžové testy v určené časy.

Co zamrzí, je skutečnost, že majitelé PS4 / X1 si budou muset po oficiálním vydání finální hry v půlce listopadu opětovně stáhnout všechny soubory znovu (z digitálních obchodů, tzn. podruhé po betě). Na PC toho naštěstí budete ušetřeni, tam si soubory z bety smíte ponechat (jak známo, bude to de facto plná hra) a jen je aktualizujete.

Číst více...

Proč přesně se Fallout 76 vyhne Steamu?

Bethesda vysvětluje své pohnutky.

Bethesda postupem let vyrostla do firmy takové velikosti a důležitosti, že si může dovolit "vyskakovat", podobně jako třeba Blizzard se svou službou Blizzard.net, kam umísťuje své hry exkluzivně a nemusí se tak dělit s nikým jiným o tržby z PC digitálek.

Beta Fallout 76 bude už plnou hrou, ale na Steamu je kupodivu nenajdete

Můžeme hořekovat nad tím, že současné bety, velmi populární v herním průmyslu, nejsou bety v pravém slova smyslu - spíš takovými většími, časově limitovanými demoverzemi nebo předčasným přístupem. Ale hráči si na tento termín zvykli a rozumí mu, takže ho prostě používá i Bethesda.

V aktualizaci oficiálního FAQ na homepage Fallout 76 jsme se dozvěděli dvě zajímavosti týkající se právě B.E.T.A. programu, který k předobjednávce poskytne většina domácích obchodů včetně Alza.cz (tam jen řeší technický způsob distribuce kódů).

Jednak: obsahem bety bude prý de facto plná verze hry (testeři k ní dostanou přístup), takže si ji vlastně zahrajete už někdy během října a ne až v půlce listopadu, kdy je oficiální termín vydání. Jen samozřejmě musíte omluvit nějaké chyby, nedodělky či padající servery, jak se to u betaverzí občas děje.

Číst více...

Fallout 76 asi s ukazateli hladu a žízně?

+ stav vývoje Starfield a TES VI.

Neberte to jako něco potvrzeného, spíš jen malý postřeh fanoušků. Ve videích z Fallout 76 (Alza.cz) se totiž v HUDu vyskytují dva neznámé ukazatele, reportují PCGamesN.

Konečně víme, jak funguje Fallout 76 - online co-op i sólo + další videa

Můžete dokonce seslat atomovku + 4K obrázky, obal.

UPDATE pondělí 05:00 - "Vždy jsme chtělí odvyprávět příběh o vás a dalších postavách, které jako první opustí po pětadvaceti letech v úkrytu Vault 76 v tzv. Reclamation Day. Každá z těchto postav bude živý člověk. Fallout 76 (Alza.cz) je totiž kompletně online," odhalil předpokládanou věc ředitel tvůrců z Bethesda Game Studios, Todd Howard dnes časně ráno na E3 konferenci. Prý chtěli zkusit, jaká bude jejich typická hratlenost v mulťáku, nedokázali tomu svádění odolat. Ale pozor: můžete hrát klidně i samostatně, prozkoumávat obrovský svět, plnit úkoly a levelovat. Čili hrát stejně jako minulé díly, ale snazší a zábavnější prý bude společně s někým v co-opu.

Fallout 76 už je v Los Angeles

Na obvyklém hotelu.

Hotel Figueroa v Los Angeles (pro E3 reportéry: není to Los Angels) je místem, kde se rok co rok umísťují velkoplošné reklamy v souvislosti s výstavou E3.

Fallout 76 oznámen, teaser trailer je zde

Fallout 76 oznámen, teaser trailer je zde

Tak a hádejte, o co půjde.

Čtyřiadvacet hodin po včerejším vábení přišel teaser číslo dvě, který už je zároveň oznámením nové hry Fallout 76 (Alza.cz).

Skutečně, legendární postapokalyptická RPG série se dočká velkého, plnohodnotného pokračování, které kutí ti samí tvůrci co Fallout 4, tedy přímo Bethesda Game Studios.

Jediný zádrhel? S touto nepříliš vypovídající minutou si musíme vystačit až do 11. června ve 3 hodiny ráno, kdy se koná E3 konference Bethesdy. Teprve tam totiž bude hra podrobněji představena.

Číst více...