Fallout 76

Proč přesně se Fallout 76 vyhne Steamu?

Bethesda vysvětluje své pohnutky.

Bethesda postupem let vyrostla do firmy takové velikosti a důležitosti, že si může dovolit "vyskakovat", podobně jako třeba Blizzard se svou službou Blizzard.net, kam umísťuje své hry exkluzivně a nemusí se tak dělit s nikým jiným o tržby z PC digitálek.

Beta Fallout 76 bude už plnou hrou, ale na Steamu je kupodivu nenajdete

Můžeme hořekovat nad tím, že současné bety, velmi populární v herním průmyslu, nejsou bety v pravém slova smyslu - spíš takovými většími, časově limitovanými demoverzemi nebo předčasným přístupem. Ale hráči si na tento termín zvykli a rozumí mu, takže ho prostě používá i Bethesda.

V aktualizaci oficiálního FAQ na homepage Fallout 76 jsme se dozvěděli dvě zajímavosti týkající se právě B.E.T.A. programu, který k předobjednávce poskytne většina domácích obchodů včetně Alza.cz (tam jen řeší technický způsob distribuce kódů).

Jednak: obsahem bety bude prý de facto plná verze hry (testeři k ní dostanou přístup), takže si ji vlastně zahrajete už někdy během října a ne až v půlce listopadu, kdy je oficiální termín vydání. Jen samozřejmě musíte omluvit nějaké chyby, nedodělky či padající servery, jak se to u betaverzí občas děje.

Číst více...

Fallout 76 asi s ukazateli hladu a žízně?

+ stav vývoje Starfield a TES VI.

Neberte to jako něco potvrzeného, spíš jen malý postřeh fanoušků. Ve videích z Fallout 76 (Alza.cz) se totiž v HUDu vyskytují dva neznámé ukazatele, reportují PCGamesN.

Konečně víme, jak funguje Fallout 76 - online co-op i sólo + další videa

Můžete dokonce seslat atomovku + 4K obrázky, obal.

UPDATE pondělí 05:00 - "Vždy jsme chtělí odvyprávět příběh o vás a dalších postavách, které jako první opustí po pětadvaceti letech v úkrytu Vault 76 v tzv. Reclamation Day. Každá z těchto postav bude živý člověk. Fallout 76 (Alza.cz) je totiž kompletně online," odhalil předpokládanou věc ředitel tvůrců z Bethesda Game Studios, Todd Howard dnes časně ráno na E3 konferenci. Prý chtěli zkusit, jaká bude jejich typická hratlenost v mulťáku, nedokázali tomu svádění odolat. Ale pozor: můžete hrát klidně i samostatně, prozkoumávat obrovský svět, plnit úkoly a levelovat. Čili hrát stejně jako minulé díly, ale snazší a zábavnější prý bude společně s někým v co-opu.

Fallout 76 už je v Los Angeles

Na obvyklém hotelu.

Hotel Figueroa v Los Angeles (pro E3 reportéry: není to Los Angels) je místem, kde se rok co rok umísťují velkoplošné reklamy v souvislosti s výstavou E3.

Fallout 76 oznámen, teaser trailer je zde

Fallout 76 oznámen, teaser trailer je zde

Tak a hádejte, o co půjde.

Čtyřiadvacet hodin po včerejším vábení přišel teaser číslo dvě, který už je zároveň oznámením nové hry Fallout 76 (Alza.cz).

Skutečně, legendární postapokalyptická RPG série se dočká velkého, plnohodnotného pokračování, které kutí ti samí tvůrci co Fallout 4, tedy přímo Bethesda Game Studios.

Jediný zádrhel? S touto nepříliš vypovídající minutou si musíme vystačit až do 11. června ve 3 hodiny ráno, kdy se koná E3 konference Bethesdy. Teprve tam totiž bude hra podrobněji představena.

Číst více...